Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Czarna (BGW39)
WYMIENNA GÓRNA POKRYWA
Pierwsza z dwóch dołączonych górnych pokryw doskonale uzupełnia design Silent Base 802 White i zapewnia cichą pracę. Natomiast druga pokrywa - maksymalnie przepuszczająca powietrze, będzie właściwym wyborem dla tych, którzy dążą do wysokiej wydajności, zwłaszcza w przypadku zestawów chłodzonych wodą.
WYMIENNY PANEL PRZEDNI
Panel przedni w wersji airflow zapewnia maksymalną wydajność w konfiguracjach z najwyższymi wymaganiami co do temperatur. Standardowy panel przedni jest idealnym wyborem dla cichych systemów i standardowych konfiguracji PC. Oba panele są dołączone.
TRZY ZAINSTALOWANE PURE WINGS 2
Trzy fabrycznie zainstalowane wentylatory Pure Wings 2 140 mm z łopatkami zoptymalizowanymi pod kątem przepływu powietrza zapewniają doskonały przepływ powietrza i solidne chłodzenie, niezależnie od tego, czy wybierzesz konfigurację z wysokim przepływem powietrza, czy zoptymalizowaną pod kątem ciszy.
DOSKONAŁE TŁUMIENIE HAŁASU
Przód, góra i boki są wyposażone w wyjątkowo grube maty tłumiące hałas o grubości 10 mm, co zapewnia maksymalną stabilność i doskonałe wyciszenie. Rozłączny wspornik zasilacza, tacka płyty głównej i klatki HDD również minimalizują wibracje. Pełny metalowy korpus to stabilność obudowy i jakość w dotyku.
INTELIGNETNY PORT I/O
Złącze USB 3.2 Gen.2 Typ C znajduje się na przednim porcie I/O i umożliwia korzystanie z najnowszego sprzętu. Zintegrowany 4-stopniowy kontroler wentylatorów umożliwia ręczne ustawienie prędkości nawet sześciu wentylatorów lub podłączenie wszystkich do jednego sygnału PWM.
WSZECHSTRONNA TACKA PŁYTY GŁÓWNEJ
Tacka płyty głównej jest odizolowana i może być zainstalowana wzdłuż lewego panelu w odwróconym układzie. Można ją również zdemontować i używać jako stanowisko testowe.
FUNKCJONALNA OSŁONA ZASILACZA
Osłona zasilacza doskonale zakrywa przewody, zasilacz i zawiera podwójną klatkę HDD. Płyty pokrywy można zdemontować oddzielnie, aby zainstalować wentylator 140mm na górze. Po zdjęciu małej pokrywy z przodu można zamontować chłodnicę 360mm lub 420mm. Za pomocą wspornika zasilacz można łatwo zainstalować z tyłu.
OKNO ZE SZKŁA HARTOWANEGO
Wysokiej jakości, w pełni przeszklony panel boczny zapewnia doskonały widok komponentów wewnątrz obudowy komputera. Okno wykonane jest z przyciemnianego i hartowanego szkła z malowanymi na czarno listwami bocznymi.
- Kompatybilność ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 43
- Typ obudowy Midi Tower
- USB Typ-C 1
- Zasilacz Bez zasilacza
Obudowa kupiona przede wszystkim do poprawienia chłodzenia podzespołów. Konieczny mesh oraz szyba.
W porównaniu do MSI Gungnir 100 z założonymi panelami (fatalny przewiew) temp. CPU mniejsze o 17 stopni Celsjusza więc REWELACJA! Temperatura karty (3080 STRIX OC) to 68 stopni więc bardzo ładnie. Montażu w pionowych slotach obudowy nie polecam ponieważ karta się gotuje - 83 stopnie. Nie ma też risera - trzeba sobie dokupić. Co niezmiernie interesujące - karta zamontowana pionowo dalej od szyby (w riserze CoolerMaster Universal Vertical GPU Holder Kit Ver.2) ma jeszcze niższą temperaturę niż zamontowana horyzontalnie - tylko 65 stopni! Wentylatory w zestawie tworzą bardzo dobry airflow i nie są głośne. Obudowa jest cicha, duża i przestronna. Po wyjęciu kieszeni na HDD pozostało dużo miejsca na kable i przedłużki. Gumowany tunel na przewód 24-pin powinien znajdować się na wysokości gniazda. Szyba nie jest ciemna tak jak lubię (wiem, że jest opcja taką dokupić) ale nie rzuca też ogromnej ilości światła do środka. Jakość wykonania na przyzwoitym poziomie choć mam zastrzeżenia do spasowań, bladej czerni plastyku oraz niedomalowania frontowego panelu air flow na kancie oraz drobinki przyklejonej podczas lakierowania. HUB działa, ale nie mogę nim sterować z PWM ponieważ nie wykrywa go w żadnym gnieździe, więc pozstaje mi wybór prędkości 1-2-3, ale w tej sprawię prawdopodobnie skontaktuje się z be quiet! i spróbuję odesłać sam HUB. Tej wady nie biorę pod uwagę przy ocenie końcowej. W kwestii wizualnej... Obudowa nie robi szału. Wiem, to kwestia gustu, jednak na zdjęciach wygląda dużo lepiej. Nie posiada nowoczesnych kształtów i przetłoczeń i rozumiem, że to kształt charakterystyczny dla tego producenta, jednak obudowa wygląda ociężale i przypomina mi się HAF X, którego miałem 10 lat temu. Był to jedyny powód dla którego zastanawiałem się nad jej odesłaniem. Kupiłem ją jednak w jednym celu - airflow i jak na razie zdaje się nie ma lepszej obudowy, która spełniałaby moje wymagania. Pośród wielu modeli ostatecznie jeszcze zastanawiałem się nad Fractalem Meshify 2 o podobnym wyposażeniu i przewiewie. Ponieważ 802 mam tylko dwa dni to być może kupię jeszcze Meshify 2 do porównania i zostawię ładniejszą obudowę.
Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!
- ZALETY:
- + AIRFLOW!!!
- + pojemna
- + wbudowane wentylatory oraz HUB
- + filtry
- + łatwe otwieranie paneli
- + łatwy montaż komponentów
- + rewelacyjna temperatura karty przy pionowym montażu we własnym riserze
- + niesamowicie cicha
- + świetne temperatury podzespołów
- WADY:
- - wygląd
- - niedociągnięcia przy lakierowaniu przedniej siatki
- - fatalna temperatura przy montażu pionowym karty w miejscach fabrycznych obudowy
- - brak risera
- - rozmieszczenie przepustów do kabli
- - niedbale przyklejony magnes górnej siateczki panelu (drobnostka)
Miałem problem z temperaturami w mojej wyciszonej 801, stąd decyzja by zmienić na nową.
Obudowa posiada dwie konfiguracje – wyciszoną i z poprawionym airflow. Polega to na wymianie przedniego i górnego panela obudowy.
Kolejną poprawą, choć oczywiście subiektywną, jest poprawa estetyki. Poprzednik miał pomarańczowe wstawki, ta jest cała czarna a diody świecą się białym światłem.
Minusem, dosyć ważnym i na co trzeba uważać, jest fakt, że beQuiet, owszem, dodało opcjonalne panele, ale zabrało klatki na HDD. Teraz jest ich mniej niż w 801. Osoby, które planują wsadzić większą ilość dysków twardych powinny mieć to na uwadze.
Obudowa posiada port USB-C na przodzie. No a poza tym bez zmian – wciąż utrzymuje zalety 801. Mocna, solidna, ciężka obudowa – podzespoły siedzą pewnie, można oprzeć na niej nogi. Świetnie wyciszona, nic nie brzęczy.
Pewnie nie jest to wybór nr.1 wśród estetów i budowniczych szalonych rigów, ale bez dwóch zdań jest funkcjonalna i jest świetną podstawą zbudowania stacji roboczej.
- ZALETY:
- + solidna
- + ciężka
- + możliwości konfiguracji
- + cicha
- + airflow
- + pojemna
- + możliwość montażu przeszklenia zarówno po prawej jak i po lewej stronie
- WADY:
- - mało klatek HDD w stosunku do 801
Nie straszne jej najdłuższe karty graficzne czy najwyższe chłodnice wieżowe na procesor. Montaż chłodzenia wodnego to żaden problem.
Mamy możliwość wykorzystać w obudowie panele ażurowe, przepuszczające więcej powietrza, ale i również więcej dźwięków z wnętrza, lub panele pełne, izolujące wnętrze, ale i powodujące gorszą wentylację. Ja wrzuciłem trzy wentylatory na przód, jeden na tył i jeden z tyłu u góry, i na najniższym ustawieniu prędkości zdarza mi się zapomnieć, że obok mnie stoi komputer, bo go praktycznie nie słychać przy wykorzystaniu przewiewnych paneli.
Karta graficzna i procesor, które pociły się w poprzedniej budzie i wyły wentylatorami już przy średnim obciążeniu, teraz włączają śmigła przy naprawdę ciężkiej pracy, bo częściowo wyręcza je przedmuch generowany w samej obudowie.
Filtry przeciwkurzowe demontuje się i zakłada w kilka sekund, dzięki czemu wreszcie zacząłem czyścić je regularnie. :-)
Jeśli komuś nie zależy na światłotryskach LEDowych i jarmarcznej kolorystyce, ta obudowa to jest po prostu mega top.
Silent Base'a 802 mam od pół roku i w tej chwili, dla mnie to był strzał w dziesiątkę.
Jest to ogółem moja pierwsza obudowa, z którą miałam przyjemność budować coś od zera i naprawdę pod kątem samej obsługi nie mam zarzutów. Jedynym problemem może być sama instrukcja, która nie jest do końca aż tak prosta do przeczytania i raczej działa na zasadzie „domyśl się”.
Po złożeniu wszystkiego prezentuje się naprawdę dobrze, wygląda solidnie (przekłada się to też i na wagę). Nic dodać nic ująć, jedynie minus za tą instrukcję obsługi, bo mimo że żyjemy w czasach internetu, to czasem byłoby fajnie zbudować coś bez użycia internetu i tutoriali.
Poza tym już stricte do dostawy chciałabym się odnieść - jestem niesamowicie zaskoczona i zadowolona, że zamawiając obudowę w sobotę była już u mnie w poniedziałek (pierwotnie miała być w środę).
- ZALETY:
- + Dużo przestrzeni
- + Masa opcji customizacji
- + Solidne wykonanie
- + Dobry wygląd
- + Świetny airflow
- + Cable management
- WADY:
- - Ciężka do odczytania instrukcja obsługi
Naprawdę przemyślana konstrukcja. Sporo miejsca w środku czy też w komorze zasilacza. Składanie pc to frajda. Sporo miejsca na kable z tyłu. Możliwość montażu aż 7 dysków 3.5".
Generalnie kupiona nawet okazyjnie za 830 zł. Kupowana w okresie kiepskiej podaży, gdzie były straszne wahania cen z dnia na dzień i potrafiła kosztować nagle w przedziale 950-1600 zł!
Zdecydowanie polecam.
- ZALETY:
- + Przestronność obudowy
- + Modularnośc
- + Wygłuszenie
- + Świetna wentylacja
- + Wymienne panele
- + Wygląd
- + Składanie swojego PC to czysta przyjemność
- + Sporo miejsca na dyski (nawet 7 twardzieli 3.5")
- WADY:
- - Mogłaby być nieco tańsza, gdyż obecnie jest droższa niż w ddniu premiery i trzyma cenę
- - Brak miejsca na napęd optyczny (jak dla mnie)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Biała (BG040)
- ZALETY:
- + maty wygłuszające
- + 2 wymienne panele przednie w zestawie
- + modularna budowa ułatwia konfigurację przepływu powietrza
- + 3 ciche wentylatory Pure Wings 2 140mm
- + jakość wykonania i możliwość dopasowania
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
- ZALETY:
- + Dużo możliwośći rozwoju/rozbudowy/customizacji
- + Dużo miejsca na organizację kabli
- + Oryginalne wentylatory są naprawdę dobre
- + Możliwość ustawienia prędkości wentylatorów z poziomu obudowy
- + Dużo dodatkowych śróbek w zestawie
- + Bardzo dużo miejsce nad płytą główną - możliwość zamontowania dużego chłodzenia wodnego
- WADY:
- - Przycisk power wydaje z siebie klasyczny, głośny dźwięk "click"
- - W moim egzemplarzu panel boczny od strony kabli ma trudności z dopasowaniem się do obudowy - ciężko się go zakłada, natomiast panel z szybą nie ma żadnego problemu z tym
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
Też lipa z punktami montażu dla dysków SSD - albo w bardzo zatłoczonej kablami z zasilacza "piwnicy", albo tuż za procesorem (!?).
O możliwości montażu w klatkach wystających do wewnątrz nie wspominam, bo te klatki są po prostu brzydkie, a w przypadku płyty E-ATX po prostu nie można już ich użyć, bo jest za ciasno.
Jako, że dyski nvme tanieją i stają się coraz powszechniejsze, może to być mniejszy problem. Ostatecznie w tej klatce w piwnicy da radę.
- ZALETY:
- + Przepływ powietrza
- + łatwy dostęp do filtrów
- + ładna
- + dobre opcje montażu wiatraków
- + Sterownik wiatraków
- + usb-c
- WADY:
- - słaby montaż dla dysków SSD
- - odrobinę za mała na E-ATX
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
- ZALETY:
- + Duża, 140mm wentylatory w zestawie, wymienne panele w zestawie, dobrze wykonana, bezśrubowe panele boczne, ladna
- WADY:
- - Trochę mało miejsca na wyprowadzenie kabli przy dolnej części płyty głównej
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Czarna (BG039)
- ZALETY:
- + Duża przestrzeń w środku
- + Rożne maskownice do wyboru
- + Możliwość dołożenia dodatkowych kieszeni pod dyski
- + Łatwo demontowalne filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- - Otwieranie bocznej pokrywy jest dość problematyczne, przez dziwnie skonstruowane zatrzaski.
- - Nóżki wystają sporo poza obudowę co w moim przypadku niestety skończyło się ich demontażem bo nie zmieściła mi się cała konstrukcja na specjalnej półce pod biurkiem.
- - Filtry i maskownice nie mają zatrzasków lub mają je zrobione tak że trzeba uważać chwytając obudowę w ręce, zwłaszcza za filtr który jest pod spodem i za przednią maskownicę, całość potrafi rozsunąć się w rękach jak klocki;]
Wysuwana półka na radiator na górze jest bardzo wygodna. Gorzej jest z montażem radiatora z pzodu nie pozbywając się fabrycznie zamontowanych wiatraków.
Obudowa jest trudna, a właściwie ryzykowna, do przenoszenia. Łatwo chwycić za dolny filtr, który się wysuwa do przodu lub za wgłębienie przedniego panelu, który zdejmuje się do góry. Stąd łatwo komputer może "wyślizgnąć" się z rąk.
- ZALETY:
- + Design
- + Airflow
- + Tłumienie dźwięku
- + Solidne "nóżki"
- + Dużo miejsca
- WADY:
- - Tragiczna instrukcja by nie powiedzieć, że niemal bezużyteczna
- - Meshowy filtr na górę obudowy wcale nie trzyma się tymi "magnesikami"
- - Druga strona medalu jednej z zalet... dużo miejsca ale też dużo miejsca zajmuje ;)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
- ZALETY:
- + duużaa
- + ładna
- + wygodny montaż
- + wygodna obsługa serwisowa
- + nawet z pełnymi osłonami temperatury są zadowalające
- WADY:
- - czarne wentylatory Pure Wings 2 dla wersji białej budy.
- - duużaa
- - - cena
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Biała (BGW40)
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Czarna (BG039)
- ZALETY:
- + duża
- + cicha
- + przestronna
- + wyciszona
- + wymienny panel przedni
- + wymienny panel górny
- + ramki na dyski
- WADY:
- - pure wings 2 w zestawie
Opinia pochodzi z modelu: Obudowa be quiet! Silent Base 802 Czarna (BG039)
Cena adekwatna do jakości.
Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.
Obudowa jest masywna ale też trzeba bardzo uważać przy przenoszeniu komputera i wiedzieć za co chwycić bo można przez nieuwagę uszkodzić jakieś delikatne części typu tacka z siateczką przeciwkurzową. Po prostu trzeba się z tym obchodzić z głową.
- ZALETY:
- + Duża dobra wentylacja.
- + Możliwość montowania wiatraków z przodu, tyłu, góry ale też i od dołu.
- WADY:
- - Powiedziałbym że dostęp do podłączenia kabli zasilających do zasilacza jest trochę problematyczny
Troche kosztuję, ale jeżeli ktoś wydaje miliony monet na cały komputer, to wg. mnie warto dopłacić te 200-300zl więcej i mieć porządną obudowę, która starczy na długo i pomieści wszystko.
- ZALETY:
- + Olbrzymia, wejdzie do niej wszystko.
- + Mam 4080 i jest tyle miejsca, że prawie drugi taki by tam wszedł.
- + Cieżka i solidna
- + USB-C z przodu
- + Szybkie wypinanie/otwieranie klap bocznych, 1 klik i jest otwarte.
22 664-20-58
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa be quiet! Silent Base 802 Window Czarna (BGW39) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00