Karta sieciowa Aptel AK225C
Zewnętrzna karta sieciowa
Zewnętrzna karta sieciowa podłączana jest najczęściej przez port USB, który znajduje się na obudowie urządzenia. Pewnym ograniczeniem w przypadku tychże sprzętów może być przepustowość samego łącza. Dlatego zaleca się korzystanie z USB o nowszym standardzie. Ponadto do wybranych modeli kart zewnętrznych można podłączyć dodatkową antenę, co może być niezwykle pomocne przy wyeliminowaniu problemów z połączeniem.
Idealne rozwiązanie dla laptopów
Karta podłączana za pomocą USB stanowi idealne rozwiązanie dla laptopów, choć znajdzie zastosowanie również w przypadku komputerów stacjonarnych. Podłączana jest za pomocą portu USB 2.0 lub USB 3.0 w obudowie komputera. Oczywiście lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tego nowszego standardu. Warto dodać, że do zewnętrznej karty możemy podłączyć dodatkową antenę, aby wyeliminować ewentualne problemy z utrzymaniem połączenia.
Stabilne połączenie z siecią dzięki WiFi czwartej generacji
Standard 802.11n reprezentuje czwartą generację sieci bezprzewodowych. Maksymalna prędkość połączenia sięga nawet 300 Mbps, co stanowi bardzo dobry wynik. Od pojawienia się tego standardu minął już stosunkowo duży okres, lecz nadal jest on często wykorzystywany.
Szybka, miniaturowa karta sieciowa Wi-Fi, wykorzystująca port USB typu A do komunikacji z komputerem. Doskonale sprawdzi się w komputerach stacjonarnych i przenośnych nie posiadających wbudowanej karty WLAN obsługującej sieci bezprzewodowe! Wyposażona w adapter 2,4 GHz oraz redukcję zakłóceń. W zestawie dołączona również dodatkowa, dokręcana antena która zwiększa zasięg sygnału.
- Interfejs USB 2.0
- Obsługiwana prędkość 300 Mbps
- Rodzaj Zewnętrzna
- Rodzaj anteny Zewnętrzna
- Standardy sieciowe Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n)
Opinia pochodzi z modelu: Karta sieciowa Aptel 90IG02S0-BO0010
- ZALETY:
- + Konstrukcja i obsługa.
- + Cena.
- + PnP.
- + DRV Windows/Linux.
- + Szybki.
- + Tani.
- WADY:
- - Słaba moc anteny
Opinia pochodzi z modelu: Karta sieciowa Aptel 90IG02S0-BO0010
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Co prawda na płytce w folderze ...\linux\ ...\ driver\ nie znalazłem sterowników i sprawa jest trochę zagmatwana (może trafiła mi się wadliwa płytka), więc poszedłem inną drogą. Chipset rtl8821CU jest na tyle popularny że bez problemu udało mi się dociągnąć stery ze strony "https://lab-tech.com.pl/realtek-ac-600-mbps-rtl8811cu/", i "https://github.com/brektrou/rtl8821CU" - Obydwa zadziałały pod Mintem 19 / 20 / 20.1.
Opis instalacji jest!