Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4GB GDDR5 (GV-RX570GAMING-4GD)
- Długość karty: 232 mm
- Ilość pamięci RAM: 4 GB
- Rodzaj chipsetu: Radeon RX 570
- Taktowanie rdzenia w trybie boost: 1255 MHz
- Łączenie kart: CrossFire
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
AMD Radeon RX 570 - gamingowa karta graficzna
Wysoką wydajność w grach, szczegółowość obrazu, wierne oddanie detali i płynne działanie popularnych produkcji zapewnia jednostka graficzna AMD Radeon RX 570. To karta, która dysponuje maksymalnie 8 GB pamięci RAM GDDR5 (w zależności od modelu), co przekłada się na bezproblemowe działanie w grach, podczas projektowania grafiki i montażu wideo. Jednostka AMD Radeon RX 570 bazuje na sprawdzonej i pewnej architekturze Polaris i została wytworzona w 14 nm procesie technologicznym.

4GB pamięci RAM GDDR5
Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 4GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 4GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!
Aktywny układ chłodzenia
Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.
Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.
Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.
VR Ready
Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Nowy interfejs Vulkan
Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.
Złącze HDMI
Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.

Trzy złącza DisplayPort
Kartę wyposażono w trzy złącza Display Port, dzięki czemu będzie ona doskonałym wyborem nie tylko do podstawowych, ale też zdecydowanie bardziej rozbudowanych konfiguracji gamingowych i do pracy. Złącza Display Port zapewniają dostęp do uniwersalnego interfejsu cyfrowego. Z ich pomocą do karty graficznej można podłączyć monitory, telewizory, projektory i innego rodzaju urządzenia.
Doświadcz nowego poziomu rozgrywki
Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Połącz swoje karty z technologią CrossFire
Łączenie kart graficznych umożliwia zbudowanie konfiguracji o bardzo wysokiej wydajności graficznej, co może być mile widziane w grach, jak również w zastosowaniu profesjonalnym. By było to możliwe, konieczne jest wybranie odpowiednich jednostek GPU. Ten model karty graficznej jest przystosowany do tego rodzaju połączeń, a wszystko to dzięki technologii CrossFire.

System chłodzenia WINDFORCE 2X
System chłodzenia WINDFORCE 2X składa się z 3 rurek kompozytowych z czystej miedzi, procesora graficznego z bezpośrednim dotykiem, 90 mm unikalnej konstrukcji wentylatora łopatkowego, aktywnego wentylatora 3D, stylowej metalowej płyty tylnej, zapewniającej efektywne odprowadzanie ciepła w celu uzyskania wyższej wydajności przy niższe temperatury.

Unikalna konstrukcja wentylatora łopatkowego 90 mm
Przepływ powietrza jest rozlewany przez trójkątną krawędź wentylatora i płynnie prowadzony przez krzywą 3D na powierzchni wentylatora, skutecznie zwiększając przepływ powietrza o 23% w porównaniu z tradycyjnymi wentylatorami.

3D Active Fan
Półpasywne wentylatory pozostaną wyłączone, gdy procesor graficzny znajdzie się pod ustawionym obciążeniem lub temperaturą dla gier o niskiej mocy. Pozwala graczom cieszyć się rozgrywką w całkowitej ciszy, gdy system działa lekko lub bezczynnie.

Specyfikacja techniczna
Opinie
(138)Jedyne co mogę się przyczepić, to zainstalowałem oprogramowanie Gigabytea Aorus Graphics Engine, bo chciałem zmienić kolor ledów, ale z jakiegoś powodu nie mam takiej opcji ich modyfikacji i kolory powoli przechodzą przez całą tęczę. Nie jest to jednak jakaś tragedia dla mnie :P tak też może być, a sprawdzę za jakiś czas, może wyjdzie aktualizacja i to poprawią. Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu, z chęcią dowiedziałbym się jak to naprawić ;)
Poza tym, tyle co ją przetestowałem, to z karty jestem bardzo zadowolony póki co i ładnie chodzi, cicho, chłodno i płynnie. Za taką cenę, jak najbardziej polecam.
- ZALETY:
- + Półpasywne chłodzenie.
- + Kultura Pracy temp. max 68 stopni.
- + Metalowy Backplate.
- + Świetna wydajność w FullHd.
- + Jakość.
- + Cena odpowiednia do wydajności.
- + Ledy.
- + Wygląd.
- + Przejrzyste sterowniki AMD.
- + Po prostu polecam.
- WADY:
- - Brak jakichkolwiek wad, świetny produkt.
GTX 1060 jest teraz urządzeniem wydajniejszym z punktu widzenia zapotrzebowania na prąd, a sterowniki Nvidii są nadal lepiej zoptymalizowane, co na pewno warto wziąć pod uwagę w przypadku słabszego procesora.
- ZALETY:
- + 26-28mh/s eth, fan 80%, 120W, +65 st.
- + 730 h/s xmr, fan 80%, 70W, +55 st.
- + OC= 1250/2100
- + Gwarancja
- + Cena
- + Dostępność
- + na hynixach
- + wiesiek na full uber
- WADY:
- - brak
- taktowanie rdzenia: 1300 MHz
- taktowanie pamięci: 2000 Mhz
- napięcie w nawyższym P-stanie: 1000mV
- limit zużycia energii: +50%
Priorytetem było uzyskanie najwyższej wydajności przy akceptowalnym poborze energii. Jak widać, trafiła mi się niezła sztuka, bo zjechałem z napięciem o 150mV i jednocześnie udało się podkręcić nieco rdzeń ;). Maksymalne stabilne taktowanie rdzenia przy stockowym napięciu (1150 mV), jakie udało mi się osiągnąć, to to 1370 MHz, jednak wtedy karta bardzo mocno się nagrzewa i wentylatory stają się nieznośnie głośne i wg GPU-Z pobiera nawet 170W! Jeśli chodzi o chłodzenie to jest przyzwoicie jak na niższą półkę jakościową (mówię o producencie, Gigabyte nie ma startu do np. Sapphire pod względem kultury pracy). Tak jak napisał Mikołaj, 2000RPM jest już mocno słyszalne i wg mnie to najwięcej co można ustawić, jeśli nie chce się narzekać na hałas. Oczywiście jeśli ktoś gra w słuchawkach, można ustawić sporo więcej. Zachęcam do ustawienia własnego profilu wentylatorów.
Podsumowując w jednym zdaniu: za tę cenę najlepszy wybór, jednak karta wymaga trochę dłubania na początku, ale ja to akurat lubię :)
PS. Niestety nie mogę zmusić do działania funkcji Fan Stop, zatrzymującej całkowicie wentylatory w spoczynku. Na szczęście na najniższej prędkości i tak są niesłyszalne.
- ZALETY:
- + stosunek wydajność/cena
- + dwie gry gratis
- + freesync
- + bardziej funkcjonalne sterowniki od zielonej konkurencji
- WADY:
- - wymaga wysiłku
- - jeśli chce się z niej wycisnąć nawięcej
- - wyższy pobór energii od konkurencji
- - głośne chłodzenie przy 2000+RPM
- ZALETY:
- + Dobrze zabiezpieczona paczka.
- ZALETY:
- + Cena
- + Wydajność
- + OC
- + Podświetlenie
- + Wygląd
Pytania i odpowiedzi
(52)Gwarancje i usługi
Raty
Leasing
Market

