He Fong Mochi Sezam
Mochi o Smaku Orzechów ziemnych-
Ciasteczka Ryżowe z Nadzieniem 180 g
6 sztuk w opakowaniu
Mochi (jap. 餅) – tradycyjne japońskie kluski/ciastka robione z klejącego ryżu, ale także z mochiko, czyli mąki ryżowej. Wchodząc do japońskiej cukierni, nie sposób nie zauważyć niewielkich, wielobarwnych ciasteczek, które swoją formą przypominają nieco marcepanowe słodkości. Czasem gładkie i niepozorne, innym razem misternie zdobione, ryżowe mochi – bo o nich mowa – przyciągają uwagę i kuszą niecodziennym wyglądem. Choć poza Japonią najczęściej mówi się właśnie o słodkiej odsłonie mochi, która w okresie Nowego Roku króluje w japońskich domach, ryżowe kulki na co dzień jadane są na słono – jako przystawka lub dodatek do ciepłych dań. Mochi jest także popularną przekąską na Hawajach, w Południowej Korei, Tajwanie, Kambodży i Tajlandii.
Składniki:
- syrop maltozowy
- ryż kleisty w proszku 7%
- woda
- krem z orzechów ziemnych 5%
- modyfikowana skrobia
- fasola
- orzechy ziemne 1%
- fasola mung
- emulgatory: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, polifosforany, difosforany
- olej palmowy
- sól
- cukier
- substancja konserwująca: kwas sorobowy
- regulator kwasowości: kwas cytrynowy
Może zawierać pszenicę, jaja, orzechy ziemne, soję, mleko, orzechy, sezam.
W 100 g produktu:
- energia: 1380 kJ / 326 kcal
- tłuszcz: 3,9 g w tym kwasy nasycone: 1,4 g
- węglowodany: 70 g w tym cukry: 43 g
- białko: 2,8 g
- sól: 0,11 g
W Japonii mochi, zwane też o-mochi ("o" jest przedrostkiem grzecznościowym) wykonuje się podczas tradycyjnej ceremonii, która nazywa się mochitsuki, kiedy ciasto ryżowe ubijane jest w wielkim drewnianym lub kamiennym moździerzu (usu) specjalnym drewnianym ubijakiem (kine), a następnie formowane w różne kształty, często – spłaszczonych kulek. Chociaż mochi spożywane są przez cały rok, kojarzą się one z celebrowaniem Nowego Roku, a właściwie żegnaniem starego, kiedy sporządza się ogromne ilości tych przysmaków.
To właśnie wtedy odbywa się mochitsuki, czyli ceremonia tradycyjnego „ubijania mochi”. Ryż potrzebny do wyrobu ciasta namacza się już dzień przed uroczystością. Rano, po przełożeniu do specjalnego koszyka, jest on gotowany na parze przez ok. 45 minut. Symboliczne słodkości ozdabiają japońskie domy aż do 11 stycznia, kiedy stwardniałe już mochi są uroczyście rozbijane. Tradycja zabrania bowiem ich krojenia, które może sprowadzić nieszczęście na całą rodzinę.
Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu spożyć tego samego dnia.
Kraj pochodzenia: Tajwan
Termin przydatności do spożycia: 10/02/2024
Jak się okazuje, niewinny przesąd bywa przyczyną niebezpiecznych wypadków – szczególnie wśród osób starszych. Dotyczy on bowiem spożywania nie tylko wysuszonych kagami-mochi, ale wszystkich mochi zjadanych w pierwszych tygodniach stycznia. Świeżo przygotowane ciasteczka są bardzo klejące i trudne do połknięcia. Choć ich elastyczność i rozciągliwość ma symbolizować długie życie, próby zjadania ich w całości często prowadzą do zakrztuszeń. Sprawa może wydawać się nieważna i marginalna, jednak eksperci co roku apelują o ostrożne spożywanie tradycyjnych słodyczy, najlepiej po ich wcześniejszym rozdrobnieniu. :)
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu