Edra Urban & Partner Atlas anatomii ultrasonograficznej narządu ruchu dla fizjoterapeutów
Atlas Anatomii Ultrasonograficznej Narządu Ruchu Dla Fizjoterapeutów
Atlas anatomii ultrasonograficznej narządu ruchu dla fizjoterapeutów
Od kilku lat można zaobserwować dynamiczny wzrost zainteresowania fizjoterapeutów obrazowaniem ultrasonograficznym w praktyce klinicznej i badaniach naukowych. Jest to wynikiem rozwoju technologicznego i rozpowszechnienia aparatury ultrasonograficznej, a także rosnących oczekiwań wobec fizjoterapeutów. W wielu krajach stanowią oni ważną część zespołów interdyscyplinarnych zajmujących się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu. Polskim fizjoterapeutom, na podstawie ustawy z 2015 roku, przyznano status „samodzielnego zawodu medycznego”. Wynika z tego wiele konsekwencji, takich jak wzrost prestiżu zawodowego, ale także potrzeba spełnienia wyższych wymagań w zakresie świadczeń zdrowotnych. Z tego powodu w Polsce notuje się coraz większe zainteresowanie ultrasonografią narządu ruchu wśród fizjoterapeutów, co przejawia się organizacją licznych szkoleń, warsztatów i kursów dedykowanych im. Aparat ultrasonograficzny nie jest już czymś nietypowym w gabinecie fizjoterapeuty.
W przypadku ultrasonografii posiadanie wysokiej klasy sprzętu samo w sobie nie wystarcza. Konieczne jest także odpowiednie wyszkolenie fizjoterapeuty w zakresie obrazowania ultrasonograficznego, aby mógł on skutecznie wykorzystać aparat w praktyce klinicznej do weryfikacji wskazań i przeciwwskazań do fizjoterapii oraz do określania optymalnych metod terapii. W świecie ultrasonografii doświadczonym ultrasonografistą można nazwać osobę posiadającą co najmniej dwuletnie doświadczenie i wykonującą rocznie około 300 badań ultrasonograficznych narządu ruchu. Oznacza to, że ukończenie szkolenia z zakresu obrazowania ultrasonograficznego to dopiero początek procesu zdobywania kompetencji w tym obszarze.
Atlas Anatomii Ultrasonograficznej Narządu Ruchu Dla Fizjoterapeutów zawiera podstawowe informacje teoretyczne i praktyczne dotyczące prawidłowej anatomii narządu ruchu. Jest dedykowany głównie fizjoterapeutom, którzy ukończyli studia i chcą poszerzyć swoje umiejętności diagnostyczno-terapeutyczne o wykorzystanie obrazowania ultrasonograficznego.
Z Przedmowy
Spis treści:
1. Teoretyczne wprowadzenie do ultrasonografii
2. Bark i okolice
3. Łokieć i okolice
4. Nadgarstek
5. Ręka
6. Biodro i okolice
7. Kolano i okolice
8. Staw skokowy i okolice
9. Stopa
10. Tułów
11. Klatka piersiowa
12. Głowa i szyja
Zakładki z różnych dziedzin medycyny to najbardziej istotne tematy przedstawione w przystępny sposób. Są doskonałe jako fiszki, ściągi lub po prostu zakładki ułatwiające powrót do wybranej części podręcznika.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu