Dyski HDD
darmowa dostawa Darmowa dostawa od 199 zł lub od 39,99 zł z Morele MAX  
Darmowa dostawa od 199 zł
  • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele
  • obejmuje Kuriera 48h - Poczta Polska, Punkty Odbioru i Paczkomaty 24/7
lub
Darmowa dostawa z Morele MAX od 39,99 zł
  • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele oraz innych wybranych sprzedawców
  • obejmuje Kuriera 48h - Poczta Polska, Punkty Odbioru i Paczkomaty 24/7 oraz Kuriera 24h

Dysk Western Digital 4 TB 3.5" SATA III (WD40E31X)

ID produktu: 753421
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Format dysku: 3.5"
  • Pamięć podręczna: 64 MB
  • Pojemność dysku: 4 TB
  • Prędkość obrotowa [obr./min.]: 7200
  • Rodzaj dysku: SSHD
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Pojemność 4 TB

Urządzenie jest kierowane do szerokiej grupy użytkowników, którym zależy na szczególnie dużej pojemności użytkowej. Wynosi ona aż 4 TB, dzięki czemu dysk sprawdzi się w wielu zróżnicowanych zastosowaniach. Posłuży między innymi do instalacji i obsługi profesjonalnych programów oraz narzędzi, magazynowania ogromnej ilości plików czy chociażby przechowywania projektów i archiwów, wykorzystywanych w ramach pracy, nauki lub standardowego użytkowania domowego. Taka pojemność okaże się przydatna dla graczy.

Format 3,5”

Dysk twardy został przystosowany do wnęki 3,5 cala. Jego obudowę wykonano z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Wymiary dysku przekładają się również na prosty montaż w każdej obudowie komputerowej. Dzięki temu jest on gotowy do użycia w bardzo krótkim czasie po jego wypakowaniu z pudełka. Zastosowana obudowa chroni dysk przed obciążeniem generowanym podczas intensywnej, wielogodzinnej pracy.

Prędkość obrotowa 7200 obr./min

Talerze dysku twardego obracają się z prędkością 7200 obrotów na minutę, co przekłada się na najszybsze i najefektywniejsze działanie w kategorii dysków twardych HDD. Urządzenie pozwoli więc na obsługę wielu zdarzeń w tym samym czasie, zagwarantuje również szybkie i sprawne przenoszenie danych na dysk, a także na nośniki zewnętrzne. Prędkość obrotowa utrzymana na tym poziomie zapewni także stabilną realizację standardowych zadań, związanych między innymi z obsługą systemu operacyjnego.

Interfejs SATA III

Dysk twardy działa w oparciu o interfejs SATA III, którego przepustowość maksymalna wynosi 6 Gbit/s. Jest to odpowiedni parametr do codziennej pracy w komputerach domowych, biurowych i biznesowych. Interfejs jest kompatybilny z większością obecnie sprzedawanych komputerów oraz płyt głównych. Urządzenie jest więc uniwersalne, może zostać wykorzystane w różnych zastosowaniach. Użyta technologia zapewnia stabilną i sprawną pracę w różnych warunkach, związana między innymi z przenoszeniem plików.

Pamięć podręczna 64 MB

Dysk twardy jest w stanie przechowywać dane tymczasowe o pojemności maksymalnie 64 MB. Dostęp do nich jest natychmiastowy, dzięki czemu mogą zostać użyte znacznie szybciej. Przekłada się to na efektywniejszą realizację zadań zleconych przez użytkownika, a także możliwość wykonywania kilku operacji w tym samym momencie. 64 MB pamięci podręcznej okaże się wystarczające zarówno podczas użytku domowego, jak i biurowego czy też biznesowego, związanego z obsługą bardzo zróżnicowanych programów oraz narzędzi.

Dysk twardy SSHD

Dysk twardy charakteryzuje się konstrukcją hybrydową, co oznacza, że pod obudową znajdują się talerze i głowica, typowa dla standardowych dysków HDD, a także pamięć flash, która wyróżnia się brakiem części ruchomych, jak również lepszymi parametrami użytkowymi. Może zostać więc wykorzystana do znacznie szybszego przetwarzania danych oraz realizacji zlecanych przez użytkownika zadań i operacji. Dysk twardy SSHD jest urządzeniem bardzo uniwersalnym, sprawdzającym się w różnych konfiguracjach.

Hybrydowe dyski WD Blue (SSHD) łączą w jednym urządzeniu szybkość technologii NAND flash SSD oraz olbrzymią pojemność dysku HDD. Inżynierowie z firmy WD połączyli najlepsze elementy technologii SSD i HDD w celu stworzenia dysku hybrydowego, który przyczyni się do polepszenia ogólnej wydajności systemu, objawiającej się szybszym uruchamianiem systemu operacyjnego, aplikacji oraz lepszą responsywnością w porównaniu do dysków tradycyjnych.

 

 

Inspirująca wydajność i pojemność

WD Blue SSHD łączy w sobie wydajną technologię NAND flash SSD oraz duże pojemności tradycyjnego dysku HDD. To połączenie przyczynia się do poprawy wydajności każdego komputera. Pojedynczy dysk WD Blue SSHD jest optymalnym rozwiązaniem, które zapewnia wydajność dysku SSD i dużą pojemność dysku HDD w jednym urządzeniu.

 

 

Pamięć NAND 8 GB zapewnia wyjątkową wydajność

Optymalna pojemność pamięci NAND flash SSD zapewnia do pięciu razy szybsze działanie dysków WD Blue SSHD w porównaniu z tradycyjnymi dyskami HDD 5400 rpm, na podstawie testu PCMark Vantage.

 

 

 

Samodoskonaląca się technologia

Wykorzystanie zaawansowanych algorytmów umożliwia dyskom WD Blue SSHD śledzenie sposobu wykorzystania danych i nadanie priorytetu dla często wykorzystywanych danych (umieszczenie ich w pamięci SSD) w celu zapewnienia szybkiego dostępu oraz adaptację, śledzenie i optymalizację wykorzystania danych zgodnie ze zmieniającymi się zastosowaniami i potrzebami. Te zaawansowane algorytmy zastosowane w oprogramowaniu sprzętowym dysku SSHD zapewniają możliwość inteligentnego określania, które dane powinny być przechowywane w pamięci flash NAND, bez obciążania hosta lub powiązanych sterowników urządzeń pamięci masowej. Dzięki połączeniu wydajności technologii SSD z dużymi pojemnościami tradycyjnych dysków twardych firma WD stworzyła inteligentny dysk hybrydowy zapewniający to, co najlepsze w obu technologiach.

 

 

 

Pracuj szybciej, sprytniej i bardziej wydajnie

Użytkownicy profesjonalni, tacy jak artyści, fotograficy i gracze docenią duże szybkości odczytu i zapisu danych w dyskach WD Blue SSHD podczas obróbki dużych plików multimedialnych. Ograniczenia pojemnościowe dysków SSD nie stanowią już problemu; dysk WD Blue SSHD oferuje pojemność wystarczającą na pomieszczenie całego cyfrowego portfolio oraz wydajność dysku SSD, w rozsądnej cenie.

 

 

 

 

Gracze

Sprzęt do gier wyposażony w dysk WD Blue SSHD zapewnia szybsze ładowanie gier, automatyczne zapisy postępów w grze oraz zmniejsza przerwy pomiędzy poziomami w porównaniu do tradycyjnych dysków twardych. Ultraszybkie czasy odpowiedzi zapewniają lepsze wrażenia podczas gry, a większa pojemność umożliwia zapis większej ilości dużych plików stosowanych w dzisiejszych grach.

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiń opis

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
WD40E31X
EAN
Techniczne
Format dysku
Rodzaj dysku
Pojemność dysku
Interfejs
Pamięć podręczna
Prędkość obrotowa [obr./min.]
Fizyczne
Waga [g]
450
Grubość [mm]
25.4

Opinie

(0)
Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi

(0)
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(0)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
Od 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni