Dyski SSD

Dysk SSD ADATA SU900 256 GB 2.5'' SATA III (ASU900SS-256GM-C)

ID produktu: 976060
Zobacz produkty podobne
(156)
Zapytaj społeczności 8 pytań
  • Format dysku: 2.5''
  • Interfejs: SATA III
  • Pojemność dysku: 256 GB
  • Szybkość odczytu: 560 MB/s
  • Szybkość zapisu: 520 MB/s
Opis
Specyfikacja
Opinie (156)
Inspiracje (49)
Pytania i odpowiedzi (8)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Format 2.5 cala

Dyski SSD o formacie 2,5 cala to niewielkie i lekkie sprzęty często instalowane w laptopach. Znalazły również zastosowanie, jako urządzenia zewnętrzne. To pierwszy format dysków SSD, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet można zaliczyć kompaktowe rozmiary i prosty montaż w obudowach. Bardzo atrakcyjna oferta pozwoli na wybór sprzętu różnych producentów. Szeroki zakres parametrów technicznych pozwoli idealnie dobrać dysk do osobistych preferencji i oczekiwanych funkcji.

Pojemność dysku do użytku codziennego - 256 GB

Ten model dysku oferuje 256 GB miejsca na dane. Można zmieścić na nim sporą kolekcję zdjęć lub nagrań, wykonywać kopie zapasowe lub archiwizować efekty pracy. Stosunkowo niewielka pojemność dysku ma wpływ na jego atrakcyjną cenę.

Pojemność nominalna Pojemność rzeczywista Liczba zdjęć1 Liczba plików mp32 Liczba godzin filmów FullHD3
256 GB 238 GB 79 333 68 000 59
512 GB 477 GB 159 000 136 285 119
1 TB 931 GB 310 333 266 000 233
2 TB 1863 GB 621 000 532 286 466
3 TB 2794 GB 931 333 798 286 699

1Zdjęcie = 3MB    2mp3 = 3,5MB    31h filmu FullHD = 4GB

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

Szybki odczyt o wartości 560 MB/s do użytku osobistego

Dyski SSD zdecydowanie przewyższają nośniki HDD, jeśli chodzi o tempo działania, dzięki czemu dostęp do danych jest błyskawiczny. Ten dysk zapewnia optymalną prędkość odczytu danych, dzięki czemu jest tak popularnym wyborem do codziennych zastosowań. Sprawdzi się zarówno jako dysk systemowy, jak również jako miejsce do przechowywania danych lub instalowania gier i programów.

Szybki zapis danych na poziomie 520 MB/s

Tempo zapisu danych może zadecydować o wygodzie korzystania z dysku SSD. Im jest ono wyższe, tym lepiej. Ten nośnik oferuje już całkiem wysokie prędkości zapisu danych. Będzie to więc świetny wybór do komputerów domowych, firmowych i gamingowych. Dysk o tych parametrach zapewni wysoki komfort podczas pracy i rozrywki przy komputerze.

Dwu-bitowa pamięć MLC

Pamięć MLC, czyli Multi Level Cell umożliwia zapis do dwóch bitów informacji w jednej komórce. Dzięki temu dyski SSD mogą zaoferować wysokie prędkości zarówno odczytu, jak i zapisu danych. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na wysoką trwałość. Ta technologia cieszy się bardzo dużą popularnością. Bogata oferta umożliwia wybór wielu urządzeń renomowanych producentów o zróżnicowanych parametrach. Każdy z pewnością znajdzie dysk, który sprosta wszystkim oczekiwaniom i spełni wiele zastosowań.

Wartość TBW dla użytku domowego

Określenie TBW (Total Bytes Written) określa, jak wiele danych możemy zapisać na dysku do momentu utraty gwarancji. Może ona zakończyć się zarówno po określonego czasu, jak i zapisu konkretnej ilości danych. Wartość 200 TB w zupełności wystarczy do użytku biurowego, gdzie użytkownik bardzo często używa komputera, lecz nie pracuje na dużych plikach. Należy pamiętać, że przekroczenie ilości określonej przez TBW, nie jest równoznaczne z zakończeniem pracy dysku.

Długi czas pracy urządzenia

Każdy dysk SSD ma określony, nominalny czas działania. Im jest on dłuższy, tym wyższa trwałość oraz dłuższa sprawność nośnika. Ten dysk ma trwałość 2 miliony godzin. To oznacza wysoką sprawność nośnika przez bardzo długi czas. Poszukując dysku do komputera domowego, biurowego lub gamingowego, można więc wybrać właśnie ten model.

 

Dysk półprzewodnikowy Ultimate SU900 wprowadza pamięć MLC NAND flash 3D i kontroler SMI, oferując pojemność do 2TB, wysoką prędkość i niezrównaną niezawodność. Dysk wyposażony jest w inteligentny system buforowania SLC oraz bufor DRAM jeszcze bardziej zwiększający wydajność odczytu/zapisu do 560/525MB na sekundę. Dzięki obsłudze wielu technologii ochrony danych i kodowaniu korekcyjnemu LDPC ECC, SU900 zapewnia wysoki współczynnik TBW (całkowita liczba zapisanych bajtów) i natychmiastowe uaktualnienie dla notebooków i komputerów stacjonarnych z doskonałą stabilnością, wytrzymałością i sprawnością energetyczną. Ponadto SU900 jest objęty 5-letnią gwarancją dla długoterminowego zapewnienia niezawodności.

 

Wystarczająca ilość pamięci do 2TB dzięki MLC NAND flash 3D

Dzięki wdrożeniu zaawansowanej pamięci MLC NAND flash 3D i kontrolera SMI wysokiej prędkości, SU900 oferuje większe możliwości magazynowania, wyższą wydajność i większą niezawodność w porównaniu z dyskami SSD NAND 2D. Dzięki elastyczności NAND 3D, możliwe jest zaoferowanie SU900 w różnych pojemnościach, od 256GB do 2TB. Można dobrać sobie odpowiedni dysk do potrzeb, czy to będzie dysk do odpalania systemu czy też dysk do przechowywania danych.
 

Inteligentne buforowanie SLC oraz bufor DRAM

Inteligentny algorytm buforowania SLC pozwala pamięci Flash NAND działać w trybie SLC, co przyspiesza prędkość odczytu/zapisu danych. Dodatkowo z pomocą bufora DRAM, wydajność odczytu/zapisu może być nawet dwukrotnie wyższa w porównaniu z dyskami półprzewodnikowymi bez bufora DRAM, lub innymi słowy dyskami, które nie mogą wykorzystywać pamięci dodanej jako bufora SSD w sytuacjach użycia do zadań o wysokiej intensywności.

 

Zdeklasuj dyski HDD potężnym wzrostem wydajności

Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz zaawansowanych technologii SU900 deklasuje tradycyjne dyski HDD nie tylko o wiele szybszym odpalaniem systemu i wyszukiwaniem danych, ale także w ramach ogólnej wydajności dzięki szybszemu zapisowi/odczytowi danych.
 

Zaawansowana technologia LDPC ECC Engine

Dysk SU900 obsługuje także funkcję kontroli bitów parzystości o niskiej gęstości, co prowadzi do potężnej redukcji błędów zapisu danych i równie dużego wzrostu ich spójności. W ten sposób zapisana na nim bezcenna zawartość jest w dużo większym stopniu chroniona niż w dyskach bez ECC SSD lub nawet dyskach SSD, które wykorzystują zwykła korekcję błędów BCH. Oprócz tego dysk SU900 posiada cykl programowania/kasowania trzy razy dłuższy niż w przypadku standardowych dysków SSD dzięki zastosowaniu natywnego twardego i miękkiego dekodowania. Wszystko to razem zapewnia lepszą trwałość i dłuższy okres eksploatacji dysku SSD.

 

Wysoki współczynnik TBW dla doskonałej trwałości

Dzięki wykorzystaniu pamięci MLC NAND flash 3D, wszystkie modele SU900 zapewniają wysoki współczynnik TBW (całkowitych napisanych bajtów) do 800TB i losowe prędkości odczytu/zapisu do 85 tys./90 tys. IOPS. Ocena TBW SU900 przewyższa porównywalne modele, wskazując na niego jako trwalszy SSD, z dłuższym MTBF (średnim czasem bezawaryjnej pracy) wynoszącym 2 mln godzin (w porównaniu do 1,5 miliona godzin na poprzednich SSD NAND 2D).
 

Różne technologie ochrony danych

SU900 obsługuje różne technologie ochrony danych, w tym kształtowanie wewnętrznych danych, programowe/sprzętowe opcje ochrony zapisu, wcześniejsze eliminowanie niestabilnych bloków i globalny algorytm bilansowania zużycia dla zapewnienia integralności danych i poprawy stabilności SSD.
 

5-letnia gwarancja

Wykorzystując wysokiej jakości MLC NAND flash 3D, SU900 jest objęty 5-letnią gwarancją, która zabezpiecza jego długotrwałą pracę.
 

Do notebooków i komputerów stacjonarnych

Przy zaledwie 7mm grubości SU900 łatwo mieści się do ultrabooków i dowolnych notebooków lub konsoli do gier. Do umieszczania w 9,5 mm kieszeniach komputerów stacjonarnych można zastosować 2,5 mm podkładkę dystansującą i 3,5 calowy uchwyt, dzięki czemu uzyskujemy praktyczną kompatybilność. Użytkownicy mają możliwość wprowadzenia szybkiego uaktualnienia bez większego zamieszania i cieszyć się z dużą prędkością SSD, który posiada nową pamięć MLC NAND flash 3D o pojemności do 2 TB.

Specyfikacja techniczna

Model
SU900
Format dysku
Grubość [mm]
7
Pojemność dysku
Interfejs
Pamięć podręczna
Brak danych
Rodzaj kości pamięci
Szybkość odczytu
560 MB/s
Szybkość zapisu
520 MB/s
Odczyt Losowy
85000 IOPS
Zapis Losowy
90000 IOPS
Nominalny czas pracy
2 mln godzin
Klucz
Nie dotyczy
Silicon Motion SM2258

Opinie

(156)
(156)
4.5/5
(156)
81% osób poleca
ten produkt
5
77%
4
3%
3
5%
2
2%
1
13%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt przychodzi do nas w niedużym, estetycznym i błyszczącym się pudełku. Wewnątrz znajdziemy sam dysk, metalową tackę będącą przejściówką z 3,5" na 2,5" (służy do przykręcenia dysku na tackę HDD), śrubki, "podstawkę", jeśli chcielibyśmy, by nasz dysk leżał luzem oraz oczywiście instrukcję obsługi. Sama instalacja to nic trudnego, wystarczy podłączyć go kablem SATA 3 do płyty głównej w miejscu portu 6Gb/s oraz oczywiście zasilanie. Dysk działa rewelacyjnie, prędkości zapisu i odczytu zgodne z podaną specyfikacją. Po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta otrzymujemy 5-letnią gwarancję. Jestem zadowolony z zakupu i mogę polecić wam ten dysk.
  • ZALETY:
  • + Wysoka jakość wykonania
  • + Dobre wyposażenie opakowania
  • + Działanie dysku zgodne ze specyfikacją podaną na stronie.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Nie trzeba rejestrować się na stronie producenta by mieć 5 lat gwarancji, nie ma takiego obowiązku, a na stronie producenta i pudełku jest wyraźnie napisane że mamy 5 lat gwarancji i nic więcej . Czyli nie ma że mamy 5 lat gwarancji po spełnieniu jakiegoś wymogu typu np. rejestracja produktu. Jeśli było by inaczej musieli by podać taką informację chociażby na pudełku.
W sumie to nie jestem w 100% pewny, ale po stworzeniu tam konta nasz produkt na pewno jest zarejestrowany. Musimy też podać kilka informacji jak kilka kodów z pudełka, z naklejki na dysku.
rejestracja daje 5 lat jest napisane na stronie producenta jeżeli nie rejestrujesz masz 36 mieś zgodnie z unijną gwarancją
Korzystam z dysku ponad pół roku, codziennie po kilka godzin pracy. Obecnie nie doświadczyłem z nim żadnych problemów. Prędkości również w żaden sposób nie uległy zmianie.
@TimbeR Hmmm, zapełnij go powyżej 50% zrób testy dla zapisu, to zmienisz zdanie ;) Gwarantuje ci że zapis będzie oscylował w okolicach 100MB/s . Dysk ma dynamiczny bufor SLC i NIE nadaje sie jako dysk systemowy. Rzuć okiem na anglojezyczne testy np z http://www.thessdreview.com/
@TimbeR, nie był bym tak pozytywnie nastawiony na twoim miejscu, zapełnij go powyżej 50% zrób testy dla zapisu( i popatrz jak spada pięknie zapis ~100MB/s) to zmienisz zdanie ;) Dysk ma dynamiczny bufor SLC i NIE nadaje sie jako dysk systemowy!!!
Mam na tym dysku zainstalowany system i najwyżej kilka aplikacji/gier, z czego i tak połowę mogę wywalić bo nie korzystam. Opinia jest wystawiona na podstawie tego co robię i co widzę, więc obecnie nie mam zastrzeżeń.
niestety po roku czasu padł mi ten dysk jestem rozczarowany :(:(
Ja cały czas korzystam codziennie po kilka godzin i obecnie nie miałem z nim żadnych problemów

Inspiracje

(49)

Pytania i odpowiedzi

(8)
Czy Dysk SSD ADATA SU900 256GB SATA3 (ASU900SS-256GM-C) jakie ma kryteria grzania się przy serfowaniu i graniu na komputerze. U mnie jest zawsze powyżej 50 stopni.
Niestety nie prowadzimy takich testów, ale 50 stopni to akceptowany wynik.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(156)
Pytania i odpowiedzi
(8)
Inspiracje
(49)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: InLine 0.5m - kabel sieciowy U/UTP - 1000 Mbit - Cat.6 - RJ45 - szary (71655), Cellular Line Etui Premiere do LG L50, Półprzezroczyste (CPREMIERESPLGL50), Skink Szkło Dla LG G3 MINI (FS_HARDGLASS_LGG3_MINI), MicroConnect Patchcord STP, CAT6, LSZH, 10m, szary (STP610), Hama Digital Star 700EF (4133), DeLonghi CGH1012D, ART Phone Go Niebieski (AW-K02B), HP Omen 300 (1MY15AA), Msonic MHR4581KU 2200W (MHR4581KU), Blow Adrenaline Hurricane2 (84-052#), InLine 62602I (ZUKV-001), MSI GF63 8RD-095XPL 16 GB RAM/ 256 GB SSD/ Windows 10 Home PL , Extreme samochodowa IPHONE LIGHTNING + USB 2.1A, California Scents Automobilinis oro gaiviklis California Scents Balboa Bubblegum, Asus ROG TUF (FX705GE-EW091) 8 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/, GSM City CASE ETUI FULL AUTOFOCUS XIAOMI MI A1 / MI 5X NIEBIESKIE standard, Panasonic Akumulator AA / R6 2000mAh 8szt., MicroBattery 170W Lenovo Gaming Adapter, 256 GB