Chłodzenie CPU Noctua (NH-D15)
BESTSELLER!Sockety 1150/1151/1155/1156/1200
Zestaw chłodzący dba o utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie niezależnie od obciążenia. Jest on kompatybilny z procesorami Intela, które dysponują gniazdami 115X oraz nowymi procesorami Intel Comet Lake-S z gniazdem 1200. Są to między innymi procesory Intel Core z odblokowanym mnożnikiem, uniwersalne modele Intel Pentium oraz Celeron, a także procesory serwerowe z rodziny Intel Xeon. W każdym przypadku chłodzenie zapewni sprawne, bezawaryjne działanie.
Sockety AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
Układ chłodzenia może zostać zamontowany przy procesorach AMD, działających w oparciu o gniazda AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1. Są to przede wszystkim układy z serii Phenom II, Athlon II, FX, Opteron, czy Sempron. Lista zgodnych urządzeń jest bardzo długa, dlatego tez chłodzenie może zostać wykorzystane w wielu zróżnicowanych komputerach, wykorzystywanych zarówno przez użytkowników domowych, jak i firmy. Zapewnia utrzymanie generowanych temperatur na względnie niskim poziomie.
Wertykalny
Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły.
2 wentylatory
Dla większej skuteczności chłodzenia, zestaw został wyposażony w dwa dużych rozmiarów wentylatory, których praca zapewnia niezwykle skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza, a także chłodzenie podzespołów w trakcie pracy. Efektywność zestawu jest gwarantowana niezależnie od rodzaju realizowanych zadań. Oba wentylatory zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów – zrealizowany projekt uwzględnił nowoczesne ułożenie łopatek, co przekłada się na ich działanie. Dwa wentylatory sprawdzą się w wydajnych maszynach.
6 ciepłowodów
Chłodzenie zostało przystosowane do pracy w najwydajniejszych komputerach, wykorzystywanych między innym do gier czy też obsługi programów specjalistycznych. Zestaw składa się z aż sześciu ciepłowodów, które w sposób bardzo sprawny przekazują ciepłe powietrze z podzespołu. Ich liczba sprawia, że chłodzenie jest skuteczne nawet podczas generowanie bardzo dużego obciążenia. Dzięki temu, układ może zostać zamontowany w maszynach profesjonalnych i gamingowych, bez obawy o ich stabilne działanie.
Średnica 140 mm
Zestaw chłodzenia został przystosowanych do komputerów wyróżniających się wysoką mocą obliczeniową, wykorzystywaną między innymi do obsługi gier i programów profesjonalnych. Dysponuje on dużym wentylatorem, którego średnica wynosi 140 mm. Przekłada się to na wysoką efektywność odprowadzania ciepła – łopatki wiatraka są w stanie pracować przy pełnym obciążeniu, utrzymując generowane temperatury na względnie niskim poziomie. Wszystko to jest możliwe przy zachowaniu wysokiej kultury pracy chłodzenia.
Żywotność 150000
Chłodzenie zostało przystosowane do bardzo długiej, wydajnej pracy przy pełnym obciążeniu. Jego żywotność wynosi aż 150 tysięcy godzin – zostało to osiągnięte przede wszystkim dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Zarówno sam wentylator, ciepłowody, jak i łożysko radiator czy też obudowa okażą się niezwykle odporne na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych, takich jak chociażby wysokie i zmienne temperatury oraz drgania powstające podczas pracy układu chłodzenia.
Podstawa aluminium + miedź
Podstawa urządzenia została wykonana z aluminium i miedzi. Połączenie tych materiałów przekłada się na zwiększoną wydajność działania. Chłodzenie w sposób niezwykle skuteczny odprowadza ciepło generowanego na podzespole, a także prowadzi do utrzymania temperatur na względnie niskim poziomie. Podstawa wyróżnia się również wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników szkodliwych. W sposób bezpośredni przekłada się to na wydłużenie żywotności całego zestawu chłodzenia.
Chłodzenie CPU Noctua NH-D15
Firma Noctua została założona w 2005 roku w Austrii przez kilku entuzjastów cichego chłodzenia, którzy mieli dosyć głośnych wentylatorów o niskim przepływie powietrza oraz radiatorów na procesory, które nawet mimo dużych rozmiarów nie potrafią nawet pobrać kilkudziesięciu watów ciepła. Nazwa producenta wzięła się od ateńskiej bogini Noctui, która reprezentowała mądrość, naukę i strategię. Z takim także podejściem firma przez wiele lat opracowywała wiele produktów od podstaw, przez co wszystkie produkty są dopracowane do końca oraz wysokiej jakości. Może to potwierdzić chociaż fakt, że firma jako jedyna na świecie daje na swoje chłodzenia sześć lat gwarancji. Pracując od podstaw Noctua przez lata prób i doświadczeń opatentowała wiele technologii zmniejszających hałas i poprawiających przepływ powietrza jak specjalne ciche łożyska SSO, wierniki wspomagające przepływ powietrza Nine Blade czy technologię SCD wykorzystywaną w silnikach wentylatorów. Przez perfekcjonistyczne podejście i planowanie produktów od podstaw Noctua jest dzisiaj jednym z najbardziej szanowanych producentów z chłodzenia procesorów i wentylatorów. Ich produkty nieraz zdobywały rekomendacje w wielu testach porównawczych w różnych gazetach i serwisach o sprzęcie komputerowym.

Dane techniczne
- Wymiary (bez wentylatora): 150 x 165 x 135 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
- Materiał: nikiel miedź (podstawa, instalacje grzewcze), aluminium (żeberka)
- Waga (bez / z wentylatorem): 1.000 / 1.320 g
- Rurki cieplne: 6 sztuk wychodzących po obydwu stronach
- Średnica rurek cieplnych: 6mm
- Wentylatory w zestawie:
- 2x NF-A15 PWM 140 mm (Inteligentne)
- Maksymalna głośność: 24.6 dBA
- Prędkość obrotowa: 1500 obr / min
- Przepływ powietrza: 140.2 m3 / h
- Statystyki wentylatorów z adapterem wyciszającym:
- Maksymalna głośność: 19.2 dBA
- Prędkość obrotowa: 1200 obr / min
- Przepływ powietrza: 115.5 m3 / h
- Średni bezawaryjny czas pracy wentylatora:> 150.000 godzin
- 2x NF-A15 PWM 140 mm (Inteligentne)
- Kompatybilność z procesorami na Sockety:
- Intel Socket: 1150, 1151, 1155, 1156, 2011, 2066
- AMD Socket: AM3+, AM2+, FM1, FM2, FM2+ ( AM4 montaż
możliwy po zakupie odpowiedniego zestawu montażowego )
- Gwarancja producenta: 6 lat
- Typ opakowania: box
- W zestawie:
- Chłodzenie Noctua NH-D15
- 2x wentylator NF-A15 PWM
- 2x adapter wyciszający (LNA)
- 1x rozgałęźnik typu Y
- 1x pasta termoprzewodząca NT-H1
- 1x Zestaw montażowy SecuFirm2
- 1x Naklejka Noctua Case Badge
- Cechy dodatkowe:
- Kompatybilność z wysokimi pamięciami RAM w przypadku korzystania z jednego wentylatora
- Ulepszona i poprawiona wersja Noctua NH-D14 - modelu, który zdobył ponad 350 nagród i rekomendacji
- Dwa inteligentne wentylatory w zestawie - automatyczna regulacja prędkości obrotowej w zależności od temperatury procesora
- Ponad 280 metrów sześciennych na godzinę przy normalnej pracy
- Niesamowita wydajność - wyniki testów podobne do zestawów chłodzenia wodnego
- Prestiżowa nagroda Bit-Tech Premium Grade
- Rekomendacja Must Have od renomowanego serwisu TweakTown
- Maksymalne TDP 220 W
- Podświetlenie Nie
- Socket procesora 1150/1151/1155/1156/1200, 2011/2011-3, AM4/AM5, 2066, AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1
- Sposób montażu Wertykalny (Pionowy)
najlepsze chłodzenie powietrzne jakie stworzono. Bardzo wysoka jakość i niesamowite osiągi. Wersja opracowana z myślą o wysokoprofilowych pamięciach (wyciety radiator).
Tu uwaga: nominalna wysokość chłodzenia to 165mm. W przypadku gdy masz zamontowane pamięci wysokoprofilowe (z wysokimi radiatorami), pamięć zmiści się spokojnie w podcięciu radiatora ale prblem może sie pojawić gdy bedziesz chciał zamontowac drugi wiatrak (w zestawie) na radiatorze. Są trzy sposoby:
1. nie montować go wcale - nie ma takiego przymusu, gdyż potwierdzona różnica w temperaturach (miedzy zestawem z jednym, środkowym wiatrakiem, a zestawem z zamontowanym dodatkowym wiatrakiem) to 2 stopnie C.
2. sposób: montaż wiatraka od strony pamięci ale kilka mm wyżej. Wiatrak wystaje ponad radiator - uwaga: wys. takiego zestawu to ok. 172mm
3. wiatrak montuje się na radiatorze od strony wyjść płyty głównej, tuż przy wiatraku tylnym obudowy, jako odciągający ciepłe powietrze z radiatora i podający je bezpośrednio na wiatrak tylny obudowy - różnica w temperaturach żadna, a mam wrażenie że ciepłe powietrze z radiatora szybciej opuszcza obudowę.
Jeden z moich najlepszych zakupów.
Konfiguracja w jakiej śmiga:
i7 4790K + Noctua NH-D15, Gigabyte z97x Gaming 3, 2x8GB G.Skill TridentX, Gigabyte R9 270X Windforce, SSD 256 GB ADATA + 3 inne dyski talerzowe (2 w RAID MIRROR), Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W, Obudowa Cooler Master 690 III, wiatraki dod. SilentiumPC.
- ZALETY:
- + 1. To jest najlepiej chłodzący potwór powietrzny. Nie znalazłem testu innych rozwiązań powietrznych, które chłodziłyby lepiej. Sam widzę, że temperatury na procku są stabilnie niskie i to przy stałym zablokowanym taktowaniu procesora na 4,4 GHz z kompem w szafce pod biurkiem.
- + 2. Solidność wykonania i jakość, jakość, jakość. Kto montował tego typu chłodzenia, ten wie jak łatwo jest pociąć sobie place.. Nie wiem jak Noctua to robi, być może każdą blaszkę radiatora szlifują oddzielnie, ale nie sposób tym się pochlastać.
- + 3. Zdjęcia nie oddają jakiej wielkości jest ten potwór, a jednak sposób i łatwość montowania jest naprawdę zadziwiająca.
- + 4. Podcięcia radiatora na wysokoprofilowe pamięci - wchodzą nawet wysokie Tridenty, a gdyby miały kilka milimetrów więcej, to też by weszły.
- + 5. 6 termorurek z każdej strony
- + 6. Luksusowe pakowanie produktu
- WADY:
- - W przypadku tego chłodzenia nawet cena nie jest wadą. Tu naprawdę płaci się za wysoką jakość i wydajność.
- -
- - Przy zakupie tego chłodzenia trzeba dokładnie sprawdzić, czy nie będzie kolidowało z pierwszym slotem na płycie głównej. W przypadku płyty Gigabyte z97x Gaming 3 pierwszym slotem od gniazda procesora jest PCIEx i ten slot zostaje zablokowany przez Noctuę co dużym problemem nie jest, jeśli jednak pierwszym slotem będzie PCIE x16 pod grafikę, to najpewniej ona tam nie wejdzie.
Znałem sposób w jaki jest zapakowane, wiedziałem jak jest wykonane, to wszystko z przeglądu różnych chłodzeń, dlatego tu mnie nic nie zaskoczyło.
Posiadam sporawą obudowę Fractal Design Define R5, ale nawet w niej musiałem się trochę nagimnastykować przy montażu Noctua. Chłodzenie jest ogromne. W obudowie albo się podłączy górne zasilanie procesora i dopiero zamontuje kolumnę chłodzenia, albo nie da się rady wpiąć tego zasilania.
Chłodzenie nie robi choinki z wnętrza komputera, całe szczęście.
Może dziwić kolorystyka lecz prawdę powiedziawszy to komputer jest dla mnie do pracy, a nie do oglądania. Ma być solidnie i bezproblemowo.
Mocowanie samej wieży proste i nie nastręcza większych trudności poza samymi gabarytami. Wentylatory mocuje się bardzo łatwo.
Pierwszy slot PCIe jest raczej nie do wykorzystania.
Pierwsze pomiary w spoczynku nie rozczarowywały, ale też nie były jakieś spektakularne. Temperatura ok. 5 st. C niższa w stosunku do poprzedniego chłodzenia. Dopiero włączenie renderowania i wówczas pomiar temperatury dał obraz możliwości Noctua. Chwilowe najwyższe odnotowane przez HWINFO temperatury jednego z rdzeni to 87 st. C. Stale utrzymywała się temperatura to 74 do 75 st. C. W stosunku do poprzedniego chłodzenia to jest różnica ok. 16 st. C. To naprawdę dużo. W obu przypadkach stosowałem tę samą pastę Thermal Grizzly Kryonaut.
Co może istotne to w przypadku Noctua słychać jest przy obciążeniu procesora 100% tylko szum powietrza, a nie hałas z wentylatora.
- ZALETY:
- + Spełnia swoją rolę bez robienia hałasu przy tym.
- WADY:
- - Może być niekiedy cena
- - choć takiego chłodzenia nie kupuje się do procesora za 800 złotych.
- ZALETY:
- + jakość wykonania
- + łatwość montażu
- + cicha praca wentylatorów
- + skutecznie chłodzi procesor
- WADY:
- - cena
- - ponad przeciętny rozmiar, przez co może kolidować z innymi elementami na płycie głównej lub obudowy
Socket compatibility: Intel LGA2011-0 & LGA2011-3 (Square ILM), LGA1156, LGA1155, LGA1150 & AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+ (backplate required)
Jest tam LGA wiec chyba powinna pasować;
Mimo iż drogi to wart zachodu, bo jest w stanie konkurować z chłodzeniami wodnymi które są w przedziela 500-600zł, choć niewątpliwą wadą w stosunku do nich jest że pracuje na powietrzu z obudowy a nie może zaciągnąć chłodnego z zewnątrz, więc przy ciepłej karcie grafiki jego wydajność nieco spada jak na każdym chłodzeniu powietrznym. Niby są tańsze alternatywy ale żadna nie przewiduje montowania z wysokim ramem, tu wchodzą nawet tridenty.
- ZALETY:
- + bardzo wysoka wydajność
- + wysoka jakość wykonania
- + cichy
- + wygodny montaż
- + bogaty zestaw dodatków
- + podcięcia na wysokie kości ram, z obu stron! przydatne na platformie 2011
- + wentylatory można niemal dowolnie montować aby z niczym nie kolidowały
- WADY:
- -CENA w stosunku do powietrznej konkurencji
- -kolor wentylatorów jak zawsze fatalny
- -podstawa mogłaby być lepiej wypolerowana (można samemu się pobawić w polerkę)
- -przy wysokim OC i testach syntetycznych jest wyraźnie słyszalny
- -wymaga dużej i dobrze wentylowanej obudowy, do większości tanich modeli się nie mieści
OCCT nie robi na nim wrażenia nawet w okolicach 4.8-4.9 GHz...
- ZALETY:
- + * Najcichsze chłodzenie z jakim miałem do czynienia, obecnie najgłośniejszym elementem komputera w bezczynności jest dysk HDD...
- + * Bezkompromisowa wydajność, świetny zarówno dla zwolenników ciszy (chociaż w tej sytuacji polecałbym wersję z jednym wentylatorem NH-D15-S), jak i wyciskaczy siódmych potów z procesorów
- WADY:
- - * Rozmiar - nie każda obudowa pomieści tak wysokie chłodzenie
- - * Kompatybilność - kupiłem dość wysokie pamięci RAM (Corsair Dominator - 55 mm), przez co jeden z wentylatorów musiał wylądować z drugiej strony. Pod wieżami jest 64 mm miejsca, jednak 150 mm wentylatory zmniejszają tę przestrzeń do 32 mm
- - * Wygląd? - nie każdemu pasuje ten brązowo-żółty kolor kojarzący się ze starym sprzętem, ja go akurat uwielbiam! Mam również słuchawki Sennheiser HD598 w tej samej kolorystyce ;)
- ZALETY:
- + wydajność chłodzenia
- + bezgłośny przy normalnej pracy komputera
- + sam radiator idealny do wysokich RAM (nawet TridentX, choć wentylator wtedy wyraźnie odstaje poza obudowę)
- + w prime95 przy Tot - 21C wentylatory jeszcze mają zapas 400 rpm!
- WADY:
- - cena
Solidne wykonanie radiatorów, ładnie zapakowane części pod platformę Intel i osobno pod platformę AMD. Biorąc go do ręki nie ma się wrażenia, że zaraz coś odleci, się urwie, albo coś podobnego.
Ładnie schładza mój CPU intel i7 4790K.
W idle mam 29 C, w stresie 34-40 C
Nie podkręcałem jeszcze, ale myślę, że przy takich temperaturach można ładnie sobie pozwolić na OC, a sam procek nie należy do najchłodniejszych.
Co do wytrzymałości łożysk nie mogę się wypowiedzieć, bo za krótko go mam.
- ZALETY:
- + bardzo cichy z filtrami noise
- + poprawia ogólny przepływ powietrza w obudowie
- + dobra pasta termo-przewodząca
- + chłód, chłód, chłód
- + starannie wykonane części zarówno plastikowe jak i metalowe
- WADY:
- - nieco kłopotliwy montaż wentylatorów na druty (ale i tak lepszy niż jakieś delikatne gumeczki)
- - niby dostosowany do wysokich pamięci RAM, ale nawet w tak dużej obudowie jak Fractal Design FD-CA-DEF-XL-R2 podejrzewam, że byłby kłopot z pomieszczenie wysuniętego wentylatora.
- - kurzołap :)
- ZALETY:
- + 1. Cicha praca
- + 2. Zaskakująco niskie temperatury
- + 3. Kozacki wygląd
- + 4. Stosunkowo łatwy montaż
- WADY:
- - 1. To nie jest wada ale trzeba idealnie sprawdzić rozmiary chłodzenia i układ płyty głównej. Chłodzenie może nachodzić na pierwszy slot na płycie i również na ramy. Trzeba po prostu dobrze sprawdzić i pomierzyć wszystko żeby potem nie płakać :)
do tej obudowy: Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black pasuje niemalże na styk.
- ZALETY:
- + dobrze chłodzi i jest cichy.
- + mam i4790K i przy rednerowaniu chodził na 100stopni cały czas.. aż dziwne ze nic mu się nie stało ;)
- +
- + teraz w dochodzi do 60stopni, jeszcze ich nie przekroczył :O
- + gwarancja aż na 6 lat też jest spoko.
- WADY:
- - Montaż niby prosty, ale za pierwszym razem się nie udał - ważne, by podokręcać te śruby na początku "na sucho" zeby troche się wyrobił ten zestaw, bez tego nie byłem w stanie dokrecić chłodzenia do płyty głównej i zamiast to zrobić w godzinę, robilem pół dnia ;)
- -
- - na MSI GAMING Z97 5 pasuje ideolo, drugi wiatrak zamontowany troche krzywo, bo wchodzi już na pamięc RAM, ale jakos dałem radę, najwyżej torche podmucha na własnie ów pamięc RAM przy okazji ;)
Polecam.
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Jakość wykonania
- + Wygląd
- WADY:
- - Dla niektórych rozmiar może być problemem. Radiator jest ogromny, zachodzi na banki pamieci ram (w zasadzie wentylator zachodzi bo sam radiator nie)
- ZALETY:
- + najlepsza wydajność na rynku
- + podcięcia na ram z obu stron
- + rewelacyjny system montażu
- + bardzo ciche wentylatory nawet pod pełnym obciążeniem
- + bogaty zestaw akcesoriów
- + wysokiej klasy pasta termiczna w zestawie
- + bardzo wysoka jakość wykonania
- WADY:
- -KOLOR wentylatorów jak zawsze dramatyczny
- -cena mogłaby być niższa
- ZALETY:
- + Cichy
- + Łatwy montaż
- + ładnie chłodzi
- WADY:
- - Mało ciekawy wygląd I brak jakiejś estetyki.
- ZALETY:
- + Kompatybilność z duża ilością podstawek
- + Kompatybilność z pamięciami RAM
- + Duża wydajność
- + Cicha
- + Niskie temperatury procesora
- + 6 lat gwarancji
- WADY:
- - Cena
- - Należy mięć pojemną obudowę
- ZALETY:
- + Wydajność porównywalna z AIO 240 -280mm, cisza!
- WADY:
- - W na wielu płytach, w wielu obudowach przedni wentylator będzie kolidował z pamięcią ram.
+Chłodzenie bardzo dobre.
+Wyniki porównywalne do chłodzeń wodnych.
+Duże solidne.
+Świetnie wykonane.
+Cena bardzo przystępna.
+Na trybie "standard" bardzo ciche.
+Tryb standard na pewnym etapie overclockingu procesora starcza.
Minusy:
-Bardzo duże chłodzenie, dlatego polecam zakup tylko do dużych obudów komputera.
-Pamięci RAM muszę mieć profil "low", oczywiście mogą być normalne kości, lecz wtedy jeden wiatrak musi dotykać jedną kość RAM (w tym przypadku może się pojawić niewielka różnica temperatur), oraz trzeba wtedy sprawdzić czy panel boczny się zamknie.
- ZALETY:
- + cichy
- + najbardziej wydajny schładzacz konwencjonalny na rynku
- WADY:
- - charakterystyczna kolorystyka Noctua nie wszystkim przypadnie do gustu; po prostu prawie nigdy nie pasuje do pozostałych komponentów
- ZALETY:
- + prawidłowo zamontowany jest cichy i wydajny
- WADY:
- - bardzo duży
Noctua jest trwała (w starszych moich komputerach D14 czy C14 działają praktycznie non stop od 8-9 lat).
Przy problemach z wysokimi pamięciami RAM przedni wentylator NF15 można zastąpić NF12 (a NF15 zastosować jako chłodzenie obudowy).
Alternatywnie wersja NDH15S jest z jednym wentylatorem NF15 i asymetryczna przez co wyżej nad grafiką o jeden slot PCIE (odsłania w niektórych płytach pierwszy slot PCIEx1)
- ZALETY:
- + Wygląd.
- + Skuteczność chłodzenia.
- + Dołączona pasta termoprzewodząca jest rewelacyjna.
- + Szczegółowa instrukcja (choć montaż jest dosyć prosty)
- WADY:
- - Cóż, mógłbym się przyczepić rozmiaru, ponieważ w porównaniu ze wcześniejszym wiatrakiem (Spartan PRO HE923) ten jest olbrzymem, ale już wiem dlaczego ;)

Zadaj pytanie społeczności Morele ASK i posiadaczom produktów
Niezależnie od tego czy będzie to pytanie techniczne, czy prośba o opinię innych użytkowników - średni czas odpowiedzi wynosi 30 minut.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje pytanie zostanie opublikowane w serwisie Morele ASK. Wyślemy Ci maila, gdy tylko pojawi się na nie odpowiedź.
Twoje pytanie zostało wysłane do Działu Obsługi Klienta. Odpowieź wyślemy na Twój adres e-mail.
Chłodzenie CPU Noctua (NH-D15) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.