Udostępnij
Skomentuj

Twoja nowa ikona stylu – Fractal Design North XL

Nowa era elegancji i wydajności w obudowach komputerowych. Sprawdź propozycję od Fractal Design!

Design i wygląd zewnętrzny

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w przypadku Fractal Design North XL, jest jej niezwykle elegancki i minimalistyczny wygląd. Obudowa ta, inspirowana skandynawskim stylem, łączy elementy drewna i metalu, co nadaje jej unikalny charakter. Dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, takich jak czarny z orzechem oraz biały z dębem, co pozwala na idealne dopasowanie do różnych gustów i wystrojów wnętrz.

Przedni panel obudowy wykonany jest z litego drewna, co nie tylko dodaje elegancji, ale również skutecznie tłumi hałas wydobywający się z wnętrza komputera. Metalowe akcenty i siatka w górnej części obudowy zapewniają nie tylko nowoczesny wygląd, ale także optymalną wentylację.

Wnętrze obudowy i organizacja przestrzeni

Fractal Design North XL została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji podzespołów oraz ich efektywnym chłodzeniu. Obudowa ta oferuje mnóstwo przestrzeni na najnowsze komponenty, w tym na płyty główne w formatach ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, a nawet E-ATX. Dzięki modułowej konstrukcji wnętrza użytkownicy mogą dostosować układ wnętrza według własnych potrzeb, co jest szczególnie przydatne dla entuzjastów sprzętu komputerowego oraz profesjonalistów.

W środku znajduje się przestrzeń na montaż aż dziewięciu wentylatorów, co umożliwia utrzymanie niskich temperatur nawet przy bardzo wymagających konfiguracjach sprzętowych. Standardowo obudowa jest wyposażona w trzy wentylatory 140 mm z serii Dynamic X2 GP-14, które charakteryzują się cichą pracą i wysoką wydajnością.

Chłodzenie wodne i zarządzanie kablami

Jednym z największych atutów Fractal Design North XL jest jej wszechstronność w zakresie chłodzenia wodnego. Obudowa ta obsługuje radiatory o rozmiarach do 420 mm na górze, 360 mm z przodu i 280 mm na dole, co pozwala na stworzenie zaawansowanego systemu chłodzenia wodnego, idealnego dla overclockerów i użytkowników wymagających najwyższej wydajności.

Zarządzanie kablami w tej obudowie jest wyjątkowo proste dzięki licznym uchwytom, przepustom i kanałom. Dzięki temu można łatwo uporządkować przewody, co nie tylko poprawia estetykę wnętrza, ale także wpływa na lepszy przepływ powietrza i niższe temperatury podzespołów. Na tylnej stronie obudowy znajduje się przestronna komora na kable, co ułatwia ich schowanie i zabezpieczenie przed przypadkowym uszkodzeniem.

Modularność i łatwość montażu

Obudowa cechuje się wysokim poziomem modularności, co oznacza, że użytkownicy mogą łatwo dostosować wnętrze obudowy do swoich potrzeb. Możliwość demontażu niektórych paneli i elementów pozwala na łatwy dostęp do wszystkich komponentów, co jest szczególnie przydatne podczas konserwacji lub modernizacji sprzętu.

Została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkownika. Posiada łatwo demontowalne filtry przeciwkurzowe z przodu, na górze i na dole, które można szybko zdjąć i wyczyścić. Dodatkowo, panel boczny z hartowanego szkła jest montowany na zawiasach i można go otworzyć jednym ruchem, co znacznie ułatwia dostęp do wnętrza komputera.

Kompatybilność i rozszerzalność

Fractal Design North XL jest kompatybilna z najnowszymi komponentami, w tym z kartami graficznymi o długości do 450 mm oraz z zasilaczami o długości do 250 mm. Obudowa ta oferuje także miejsce na osiem dysków 2,5-calowych oraz cztery dyski 3,5-calowe, co pozwala na zbudowanie bardzo pojemnego systemu pamięci masowej. Dodatkowe zatoki na napędy optyczne i dyski twarde są również modułowe, co oznacza, że można je łatwo usunąć, aby uzyskać więcej miejsca na inne komponenty lub poprawić przepływ powietrza.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.