Udostępnij
Skomentuj

Scroll - prasówka #16, czyli podsumowanie najlepszych artykułów

W ostatnim czasie przygotowaliśmy całą masę ciekawych artykułów - znajdziecie je na blogu scroll.morele.net. Sprawdź, których zdecydowanie nie można przegapić!

Informacje ze świata technologii warto śledzić na bieżąco. Czy tego chcemy, czy nie, technologia silnie oddziałuje na nasze życie. Często determinuje też to, czym przez kolejne dni żyją media, dziennikarze, a nawet najważniejsze osoby w państwie. Słowem, które w ostatnim czasie najczęściej gościło w polskich mediach, jest pegasus. Co to takiego? Oprogramowanie, które może służyć do śledzenia użytkowników smartfonów. Jak działa? Wyjaśniamy: Inwigilacja na całego – system Pegasus. Czym jest, jak działa, kto go posiada.

Jakie narzędzia były wykorzystywane do śledzenia w czasach, gdy technologia nie była jeszcze aż tak rozwinięta, jak dzisiaj, a o smartfonach nikt jeszcze nie słyszał? Między innymi radary. Rzeczywiste możliwości tych największych, pozahoryzontalnych, do dziś pozostają zagadką. Najsłynniejszym spośród nich było Oko Moskwy, znajdujące się niedaleko Czarnobyla. Jak działał ówczesny Pegasus? Przeczytajcie sami: Czym było Oko Moskwy? Wielkie konstrukcje z czasów Zimnej Wojny: radar Duga.

Skoro już kręcimy się wokół tematu Rosji, imponujących budowli i dalekich podróży, warto poczytać o czymś, co łączy te wszystkie zagadnienia w jednym. Naturalnie, mowa o Kolei Transsyberyjskiej, o której więcej tutaj: Najdłuższa trasa kolejowa – Kolej Transsyberyjska. Dobry plan na ferie zimowe?

Szukacie niedrogiego serwisu streamingowego z muzyką, w dodatku z jak najwyższą jakością dźwięku? Rozwiązaniem może być Amazon Music Unlimited HD, czyli usługa, która zadebiutowała w Polsce bez jakiegokolwiek rozgłosu. Co ciekawe, to my, jako pierwsi, napisaliśmy o jej udostępnieniu! Największy atut? Jakość HD i Ultra HD za 3,99 euro miesięcznie. Taniej nie znajdziecie! Niespodzianka! Amazon Music Unlimited w jakości HD już w Polsce. Jest NAJTANIEJ!

Memy z nosaczem sundajskim powoli przechodzą do historii. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze raz spojrzeć na nos sympatycznej małpy, przygotowaliśmy historię ich powstania, a także wybraliśmy te najciekawsze. Oto one: Małpa, która stała się Januszem – nosacz sundajski: najważniejsze informacje.

Oglądaliście już polską wersję The Office? Jeśli tak, być może zaciekawiła Was postać bohatera serialu, Michała Holca. Nam udało się porozmawiać z nim w cztery oczy i poznać kilka z wielu sekretów Kropliczanki. Wywiad znajdziecie tutaj: Tytan przedsiębiorczości: Michał Holc uchyla rąbka tajemnicy w ekskluzywnym wywiadzie.

O co nie zapytaliśmy Michała? Między innymi o to ile zarabia Friz. Chcecie wiedzieć? Odpowiedź tutaj: Ile zarabia Friz z Ekipą?

scroll

Zestawienie tekstów, które ostatnio ukazały się na blogu:

Technologia:

Poradniki:

Rozrywka:

Recenzje:

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.