Czujniki Maclean (29)

Czujniki Maclean

(29)
Producenci:
Maclean
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:Maclean
 Maclean Czujnik zmierzchowy zewnętrzny sonda 2000W (MCE34)
 Maclean Czujnik ruchu pir z zew sensorem 800W 360° (MCE32)
 Maclean Oprawa żarówki z czujnikiem ruchu i zmierzchu (MCE24 )
 Maclean czujnik ruchu PIR Sufit Sensor (MCE231)
 Maclean Czujnik ruchu podczerwień (MCE203)
 Maclean czujnik ruchu na podczerwień LED 12V Max 60W (MCE242)
 Maclean Czujnik ruchu i dźwięku (MCE18)
 Maclean Czujnik ruchu biały (mce20)
 Maclean Czujnik ruchu na podczerwień (MCE201B)
 Maclean Ścienny czujnik ruchu zmierzchu 180° 1200W biały (MCE25 W)
 Maclean Czujnik ruchu (MCE19)
 Maclean Oprawa żarówki z czujnikiem zmierzchu (MCE21W)
 Maclean Czujnik zmierzchowy DIN wyłącznik (MCE83)
 Maclean Czujnik ruchu na podczerwień (MCE201W)
 Maclean Czujnik pir on/off do drzwi, MCE135 zasięg 5-6 cm, max 500W (MCE135)
 Maclean ścienny czujnik ruchu na podczerwień (MCE240)
 Maclean Czujnik zmierzchowy zewnętrzny sonda 2300W (MCE35)
 Maclean Czujnik ruchu podczerwień (MCE85)
 Maclean MCE130 Czujnik ruchu PIR do zabudowy
 Maclean Włącznik bezdotykowy 5A na podczerwień (MCE84)
 Maclean Czujnik ruchu 360 na podczerwień (MCE202)
 Maclean czujnik ruchu na podczerwień MCE243 IP65 max 2000W (UMMACU000090)
 Maclean czujnik ruchu na podczerwień z pilotem IP65, max 800W, 1200W (MCE241)
 Maclean Mikrofalowy czujnik ruchu (MCE145)
 Maclean Czujnik ruchu PIR podwójny do zabudowy (MCE143 )

Gdzie sprawdzą się czujniki?

Dom to miejsce, które powinno być kojarzone przede wszystkim z bezpieczeństwem. Aby jak najlepiej o nie zadbać, warto zaopatrzyć się w czujniki. Mogą one działać samodzielnie lub jako element systemów bezpieczeństwa zintegrowanych. Do najczęściej kupowanych należą czujnik czadu i czujnik ruchu. O ile konstrukcja pierwszego jest w gruncie rzeczy dość prosta (zazwyczaj są to czujniki elektrochemiczne), to już czujniki ruchu są bardziej skomplikowane, ponieważ mogą być skonstruowane tak, aby np. nie reagować na ruch zwierząt domowych. Do wyboru mamy bardzo wiele różnych możliwości, dzięki którym możemy jak najlepiej dopasować dany produkt do indywidualnych potrzeb i preferencji. Skomplikowane mogą być także czujniki dymu i gazu, nierzadko zresztą znajdujące się w jednej obudowie z czujnikami tlenku węgla i mogące występować jako samodzielne urządzenia kontrolno-alarmowe. Wielokrotnie jednak są to głównie sensory wieloelementowych instalacji ostrzegania.

Rodzaje czujników

Czujnik to element wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdym domu. Jest to zaś szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń, w których znajdują się wszelkiego rodzaju piece, kominki lub gazowe podgrzewacze wody. Może bowiem wówczas dochodzić do utleniania się gazu i czadu. To silnie trujące związki, dlatego ważne jest, aby odpowiednio się przed nimi ustrzec. Podstawą bezpieczeństwa jest montaż czujników lub detektorów, pozwalających odpowiednio wcześnie wykryć zagrożenie, uruchamiając sygnały dźwiękowe w formie alarmu. Tym samym urządzenia tego typu niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. W każdym domu, w którym wykorzystuje się piece, kominki czy podgrzewacze, powinny się znaleźć:

To proste urządzenia, które pozwolą na monitorowanie zawartości toksyn w powietrzu, pozwalając tym samym ustrzec się przed niebezpiecznymi skutkami zaczadzenia itp. Możemy wybrać różny sposób zasilania: przez podłączenie do energii elektrycznej lub baterie. Decydując się na konkretny model zwróćmy także uwagę na sposób powiadamiania alarmowego, w jaki czujnik jest wyposażony.

Jakie czujniki najlepiej wybrać?

Decydując się na zakup danego czujnika powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego czułość: jakie przesunięcia obiektów o danej specyfice odnotuje czujnik ruchu, jakie stężenie CO wykryje czujnik czadu czy przy jakiej ilości dymu zostanie wzbudzony alarm. To ważne, ponieważ zdolność rozdzielcza czujnika stanowi pierwsze i często najpoważniejsze ograniczenie skuteczności systemów alarmowych. Często jednak nie ma możliwości weryfikacji deklaracji producentów w tym zakresie w praktyce, dlatego przy podejmowaniu decyzji wielu inwestorów z góry odrzuca kupowanie najtańszych czujników od producentów, co do których pojawiały się wcześniej zastrzeżenia dotyczące precyzji czujników. Druga ważna rzecz to sygnalizatory i to nie tylko sygnalizatory zagrożenia, ale również poprawnej pracy, które dla wielu osób są bardzo ważne, ponieważ dają szansę szybkiej diagnozy stanu urządzenia.­ W ofercie sklepu budujesz.pl znajdziemy różnego rodzaju czujniki, które przydadzą się w najróżniejszych sytuacjach, jak na przykład czujniki otwarcia, temperatury, sygnalizatory, deszczu czy wiatru. Dostępny asortyment znanych i zaufanych firm to gwarancja wysokiej jakości i niezawodności. Czujniki powinny zapewniać nam wysoki poziom bezpieczeństwa zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach, dlatego warto zdecydować się na produkty znanych i cenionych firm, którym można zaufać, takich jak Orno, Satel, Schneider Electric, STEINEL, Maclean czy KIDDE.