Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2 GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)

ID produktu: 976702
Zobacz produkty podobne
(1123)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Częstotliwość taktowania procesora: 3.2 GHz
  • Liczba rdzeni: 6 rdzeni
  • Odblokowany mnożnik: Tak
  • Typ gniazda: Socket AM4
  • Wynik Benchmark: Brak danych
Opis
Specyfikacja
Opinie (1123)
Inspiracje (401)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

Niezawodny procesor

Procesor Ryzen 5 1600 AF to idealny wybór dla każdego, ponieważ ma wiele bezkonkurencyjnych zalet. Jego cena na pewno przyciąga, ale zastanawiasz się, czy łączy się z jakością sprzętu? Zapewniamy Cię, że jak najbardziej. Firma AMD zawsze staje na wysokości zadania, a urządzenia wychodzące spod ich rąk są renomowane w świecie komputerowców. 

 

Procesory produkowane w ich firmie są bardzo trwałe i mocne, a do tego gwarantują najwyższą moc pracy bez utraty wydajności. To ich znak rozpoznawczy. Poradzą sobie nawet w najbardziej wymagających zadaniach. Pasjonaci komputerowi, zawzięci gracze czy twórcy treści bardzo często stawiają procesory tej firmy jako oczywisty wybór. Samo to już sugeruje, że procesor tej marki musi zawsze stawać na wysokości zadania, a także być gotowy na wszelkiego rodzaju wyzwania stawiane przez użytkowników.

Istotne funkcje procesora

Jest to kolejny procesor, przy którym wykorzystano architekturę Zen, dzięki czemu masz pewność, że energia jest tutaj wykorzystana w stu procentach. Dodatkowo stabilność tego urządzenia oraz jego wydajność są zachowane i w pełni funkcjonalne.  Nic tutaj Cię nie zaskoczy. Procesor wyposażony jest w cztery jednostki zmiennoprzecinkowe, cztery stałoprzecinkowe, ale też w dwie jednostki adresujące, a CPU jest w stanie przetwarzać aż cztery instrukcje na cykl zegara.

 

Usprawniony proces produkcji tego urządzenia umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej wydajności urządzenia. Przyspieszono tutaj pamięci podręczne L2 i L3 i zwiększono parametr IPC, a efekty widać od razu w skuteczności działania tego sprzętu. W procesorze AMD Ryzen 5 1600 AF znajduje się też algorytm predykcji, który bardzo szybko przewiduje operacje potrzebne do obsługi wielu programów. Dzięki temu wszystkie Twoje zabiegi są o wiele płynniejsze i szybsze.

Technologie dla wymagających

Dzięki technologii AMD SenseMI procesor zwiększa swoją moc obliczeniową, wykorzystując do tego inteligencję maszynową. To urządzenie zadowoli nawet tych najbardziej wymagających użytkowników i z łatwością umożliwi im granie, streaming czy tworzenie treści graficznych bez choćby minimalnego spadku wydajności. Dzieje się tak dzięki wbudowanym w nim 8 rdzeniom i 16 wątkom, które odpowiadają za stabilność urządzenia.

 

Dzięki Socket AM4, w które wyposażony jest procesor, weryfikujesz kompatybilność urządzenia z płytą główną. Podstawka wyposażona jest w 1331 piny oraz obsługuje pamięć DDR4. Firma AMD i tym razem dołącza do procesora fabryczny, podstawowy zestaw chłodzący, dzięki czemu nie musisz martwić się zakupem odpowiedniego i dodatkowego systemu chłodniczego dla procesora. Ten system chłodniczy zapewnia odpowiednią i płynną pracę urządzenia bez utraty wydajności i to za każdym razem.

Profesjonalny i wydajny procesor

Firma AMD produkuje także sprzęt ze średniej półki cenowej. Są to urządzenia niestandardowe, ale zarazem bardzo uniwersalne i odpowiednie dla każdego użytkownika. Wszystkie parametry i funkcje są tutaj perfekcyjnie dopracowane, a dzięki tak rozsądnym cenom, są to urządzenia dostępne dla wielu klientów. Zarówno dla tych, którzy szukają takich urządzeń do własnego domu czy biura, jak i dla osób poszukujących bardziej profesjonalnych wyzwań dla sprzętu.

 

Procesor Ryzen 5 1600 AF oferuje bardzo wysoką sprawność przy najbardziej skomplikowanych zadaniach. Jeżeli wydaje Ci się, że jego wydajność jednak jest za mała, to procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, więc w każdej chwili możesz ją sam podkręcić. Dzięki podkręceniu wydajności masz możliwość uzyskać jeszcze wyższy poziom taktowania, co przekłada się na jeszcze większą wydajność, prędkość i moc.

Niezawodność w każdej dziedzinie

Jeśli szukasz wydajnego procesora w odpowiedniej cenie, to ten model jest zdecydowanie dla Ciebie. Procesor bardzo wpływa na całą wydajność, prędkość i pracę bez zakłóceń w Twoim urządzeniu. Nieważne, czy używasz komputera/laptopa do grania, tworzenia grafik lub wideo, czy po prostu oglądasz na nim filmy. Procesor Ryzen sprawdzi się w każdej z tych dziedzin. Produkt został stworzony po to, by spełniał najśmielsze oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów.

 

Gamerzy, tak samo jak i twórcy oczekują od komputera bardzo szybkiej reakcji na polecenia oraz brak zakłóceń podczas streamingu czy renderowania filmów. Gwarantuje to ten procesor, dzięki temu, że jest bardzo wydajny, a jego system chłodzenia nigdy nie zawodzi. Nadaje się on dla graczy, streamerów i grafików, więc tym bardziej będzie nadawać się również dla amatorów, którzy niezbyt wiele wymagają od swoich komputerów.

Wyróżnione przez eksperta
  • Częstotliwość taktowania procesora 3.2 GHz
  • Liczba rdzeni 6 rdzeni
  • Odblokowany mnożnik Tak
  • Typ gniazda Socket AM4
  • Wynik Benchmark Brak danych
Produkt
Producent AMD
Kod producenta YD1600BBAFBOX
EAN
Informacje podstawowe
Linia Ryzen 5
Wersja opakowania BOX
Załączone chłodzenie Tak
Dane techniczne
Typ gniazda Socket AM4
Liczba rdzeni 6 rdzeni
Liczba wątków 12
Częstotliwość taktowania procesora 3.2 GHz
Częstotliwość maksymalna Turbo 3.6 GHz
Zintegrowany układ graficzny Nie posiada
Odblokowany mnożnik Tak
Wynik Benchmark Brak danych
Architektura 64 bit
Mikroarchitektura procesora Zen+
TDP 65 W
Maksymalna temperatura pracy 95 st. C
Pamięć
Rodzaje obsługiwanej pamięci DDR4-2667
Pamięć podręczna L1 6 x 32 KB (D), 6 x 64 KB (I)
Wyposażenie
Załączone wyposażenie Chłodzenie Wraith Stealth
5/5
(1123)
100% osób poleca
ten produkt
5
92%
4
7%
3
1%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiłem razem z płytą MSI B350M Mortar i Ramem Crucial Vengance LPX 3200MHz. Pod pudełkowym chłodzeniem dał się podkręcić do stabilnego 3,8GHz przy 1,375V i przy testach stabilności AIDA nie przekracza 75°C w dobrze wentylowanej obudowie. Ram działa na 2933 MHz

Wydajnościowo wypada świetnie zarówno w grach jak i przy kompilowaniu programów.
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni i 12 wątków
  • + odblokowany mnożnik: łatwo podkręcić do 3,8 GHz
  • + sprawne chłodzenie w pudełku
  • + bardzo dobra wydajność w różnorodnych zastosowaniach za rozsądne pieniądze.
  • + platforma AM4 ma dostawać nowe procesory aż do 2020
  • WADY:
  • - brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Nie Crucial tylko Corsair :P
Jakie dokładnie mają oznaczenia te pamięci?
tych Vengance LPX 3200MHz jest kilka.
CMK16GX4M2B3200C16R, jak przyszły to jeszcze zobaczyłem że mają oznaczenie v5.39 - czyli to nie są Samsung B-die.
Jakie dokładnie pamięci Pan posiada chodzi o oznaczenia tak jak wyżej i na ilu mhz one chodzą? Też posiadam 3200mhz corsair 16gb i nie wiem ile mogę wycisnąć z nimi
z płyty pod b350m
@wyżej
pewnie już za późno, ale u mnie te korsarze 3200mhz śmigają na 2933 MHz czyli nie tak źle jak na AGESA1004. Czekamy na najnowszą 1006 :)
ja ostatnio kupiłem do tego ryzena 1600 ddry :
CMK16GX4M2B3200C16) czarne ver 4.iles tam B-die tak zwane i bez problemu działają odrazu na cl14 3200 tylko napięcie dałem 1.39V na płycie MSI X370 GAMING PRO CARBON
Panowie, ma ktoś z was b350 gaming pro carbon? jakie macie wersje biosu?
U mnie CMK16GX4M2B3200C16 na płycie Gigabyte X370 gaming K5 są ustawione na 2933MHz - na 3200 nie ma szans (BIOS F2)
Jeśli chcesz wrzucić ramy na 3200 taktu to musisz w biosie mnożnik magistrali ustawić
Mógłbym liczyć na Twoją pomoc krok po kroku co zrobić aby podnieść u siebie prędkość? Nigdy tego nie robiłem a nie chciałbym niczego spaprać
Pozdrawiam
Opinia potwierdzona zakupem
Przez dłuższy czas byłem mocno sceptyczny co do nowej technologii AMD "Zen". W końcu jednak zdecydowałem się kupić ten procesor. Po ponad siedmiu latach przesiadłem się z Intela znów na AMD. I... nie żałuje :) Procesor kupiłem w "czarny piątek" w super cenie. Dzięki temu, procek z płytą (B350) wyniósł mnie tylko 1098zł :) To chyba lepszy wybór niż droższy i7 7700 (4R/8W),? ;) Po za tym na pewno AMD Ryzen 5 1600 jest lepszy od i5 Intela (poniżej ósmej generacji). A nawet w porównaniu ze słabo dostępnym (jak na razie) i droższym i5 8400, Ryzen 5 1600 też wypada całkiem dobrze, szczególnie w zastosowaniach wykorzystujących wielu wątków. Ryzen 5 1600 + GTX 1060 6GB daje spokojnie sobie radę w nowych grach. Średnio 50-70 FPS (zależy jaka gra) w FHD, i detale na max. Dla mnie to starcza w zupełności, bo monitor i tak mam 60Hz :) a po za tym na +-60FPS też fajnie się gra ;) Temperatury w testach syntetycznych nie przekraczały 74 stopni C. Pamięci 2400Mhz na budżetowej płycie, poszły na 2933Mhz. Procesor spokojnie idzie na 3,85 Ghz, na każdym rdzeniu, przy napięciu 1.36V Wyżej też idzie, ale nie widzę potrzeby bo wyżej go kręcić. Co prawda AMD podaje max temp. dla tego procesora to 95 stopni C, oraz napięcie 1.4V (tu gdzież słyszałem że nawet 1.45V jest ok), ale ja takich wartości nie chcę ustawiać. Nie chcę aż tak wyciskać ten procesor zwłaszcza, że nie czuję braku mocy w zastosowaniu codziennym i półprofesjonalnym. Reasumując bardzo dobry procesor w przyzwoitej cenie :)
  • ZALETY:
  • + wydajność wielowontkowa,
  • + 6 rdzeni 12 wątków
  • + lutowany IHS
  • + niskie temperatury (w grach około +-50 stopni na Fortis 3)
  • + cena
  • WADY:
  • - trochę słabszy na jednym rdzeniu w porównaniu z Intelem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor bestia. Tak świetne parametry za 915 zł (ja kupiłem jeszcze po 999 zł, ale i tak było warto) wraz z 65W TDP. Jak razie siedzi u mnie podkręcony do 3.6 GHz na boxowym chłodzeniu na auto napięciu 1.273V, po stress teście w OCCT na 15 min max temperatury sięgały 70°C. Żal nie iść jeszcze wyżej. Będę podkręcał do minimum 3.8 GHz i próbował osiągnąć magiczne 4.0 GHz. Cinebench R15 - 1115 pkt. Jak na razie jedyne gry w które miałem okazję zagrać to CS:GO, w którym 200 FPS było absolutnym minimum, bardziej 250-280 FPS, Payday 2, przy frame limiterze na 135 FPS utrzymywało tą wartość przez całą rozgrywkę. Jestem pewien, że GTA V, Watch Dogs 2, Mafia 3, Wiedźmin 3 itd. zapewnią mi płynną rozgrywkę przy tym procesorze, nawet jeśli są one grami Intelolubnymi. Procesor nigdy się jeszcze nie zaciął, nawet przy stress teście w OCCT można było spokojnie korzystać z programów Office czy internetu. Procesor polecam wszystkim, począwszy od zwykłych graczy na entuzjastach kończąc. Świetna wydajność w każdym zastosowaniu!
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni, 12 wątków
  • + Cena!
  • + TDP 65W
  • + Niemożliwy do zajechania
  • + Świetny potencjał OC
  • + Masywny cooler w zestawie
  • + Wydajność, która wciąż rośnie
  • + Bardzo przyszłościowy
  • WADY:
  • - Nie stwierdzono ;)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Świetny potencja OC? Hmm a to ciekawe bo raczej każdy narzeka na OC Ryzenów nawet jeśli o samych prockach mają dobre zdanie.
i5 podwyższysz taktowanie o 1,2 Ghz a Ryzena (czy to 5 czy 7) o 0,6-0,8 Ghz
Warto spojrzeć na to z innej strony ;) Czyli procentów, gdyż prawdą jest to, że taki i5-7600k wykręcimy z 3800 MHz do 5 GHz, a Ryzena z 3200 MHz do 4 GHz, przyrost procentowy jest podobny ;) W przypadku Intela jest to 24%, przy Ryzenie 25%. i7 kręci się procentowo gorzej ;) Wg mnie też OC o takie kilkaset MHz to nie tak mało :] Szczyt to 4.1 GHz, więc 900 MHz, ekstremalnie szczęśliwa sztuka może wyciągnęłaby i 4.2 Ghz czyli OC o 1 GHz :) Inna sprawa na azocie, bo tam wyciąga nawet 5.9 GHz :P Też miałem na myśli potencjał OC na chłodzeniu dołączonym do procesora, Intel wymaga od użytkownika kupno drogiego chłodzenia ;) Odstępując lekko od tematu potencjału OC, aktualnie zjechałem z napięciami na 1.225V, stabilne, i czuję że da się jeszcze niżej, gdyż raz 'przez pomyłkę' zjechałem z napięciami do 1.206V i działał, lecz nie testowałem stabilności ;) Przed nim jeszcze testy stabilności enkodowaniem x264, bo linpacki zaliczone w 100% bez problemu :)
Opinia potwierdzona zakupem
W niewielkiej i niewentylowanej obudowie (Silverstone sugo sg13b) 40-50°C przy standardowym wentylatorze i 1400RPM. Przeglądanie internetu i starsze gierki z czasów DX9/DX10. Mniej niż 20% obciążenia.
Po 30 minutowym rozgrzewaniu koparką Monero (Minergate) 12 wątków 100% nie przekracza 80°C.

Max RPM 2000, min RPM 800, średnio 1200-1300 RPM. Nawet na 2000 nie ogłusza. Poniżej 1000 RPM niemal niesłyszalny z 20-30cm. Nie zmieniałem pasty termoaktywnej.

Po obciążeniu 11 wątków 100% nadal da się korzystać z komputera. Chociaż da się go zawiesić instalując Windows 10 na dysku hdd 5400.

Żadnych problemów z Linuxem kernel 5.1 Zen Archlinux.

To jest "nowa" wersja AF 12nm, jak Ryzen 5 2600 lub Intel Core i7 4770.
ASUS Prime B450M i 2*8gb Corsair Venegance LPX. Linux ale testowałem też na Windows 10 Trial.

Muszę go jeszcze przetestować w kompilowaniu/budowaniu aplikacji z AUR.
  • ZALETY:
  • + Cichy i wydajny wentylator
  • + Nareszcie zrezygnowali z "kanciastych" chłodziarek z "dźwignią"
  • + Dobra cena
  • + 6 rdzeni i 12 wątków
  • + 12nm AF
  • + Nawet w najgorszych warunkach znośne temperatury
  • + Niewielkie obciążenie
  • + To jak r5 2600 lub i7 4770
  • WADY:
  • - Szkoda że nie robią 6 rdzeniowców APU (z grafiką zintegrowaną)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Oczywiście był błąd → chodziło o 3 minutowe rozgrzewanie "koparką" i nie kernel 5.1, tylko 5.5.
Skompilowałem właśnie Codelite + dysk SSD i … minęło 40 minut. Niby szybko ale liczyłem na więcej.

Zmieniłem też chłodzenie na be quiet! Shadow Rock LP … max 42°C idle (przeglądanie internetu lub pisanie) przy 50% wentylatora albo 35°C przy 75%. Niby spadek z 55°C na 42°C to dużo ale nadal nie mogę powiedzieć by boxowe chłodzenie było złe. Nadal mnie zastanawia jak to jest, że wentylowane obudowy mają dokładnie te same temperatury.

Jedno jest pewne → za 420zł to zakup na lata. Przy 500zł brałbym ryzena 5 2600.
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny procesor w teraźniejszej cenie tj. 739 zł.Na boxowym chłodzeniu (z pudełka) na płycie B350 PC Mate działa u mnie na zegarach 3,75 ghz na napięciu 1,225 co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem, w grach nie przekracza 70 stopni, w stress teście(np: Prime95) temperatury nie przekroczyły 80 stopni co jest zdrowym i rozsądnym wynikiem dla procesora. Jedyne co jest w nim nie tak to hałas chłodzenia. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś musi mieć absolutną ciszę, no to musi kupić jakiś porządny wiatrak do niego. W grach daje rade na dzień dzisiejszy ale jeśli ktoś będzie miał dołożyć do nowszego ryża 2600 to nie zastanawiałbym się. Kiedyś bym go nie polecił, gdyż były problemy z kompatybilnością ramów ale na dzień dzisiejszy po wielu aktualizacjach Biosu wszystko jest w porządku i nie trzeba się obawiać.
  • ZALETY:
  • + Cena
  • + Chłodzenie boxowe które wydala do 3,7-3,8 ghz na bezpiecznych temperaturach (zależy też od obudowy i jej przepływu powietrza)
  • + Wydajność wielowątkowa (do programów)
  • + Wydajność w grach
  • WADY:
  • - Hałas chłodzenia
  • - Wydajność jednowątkowa gorsza niż u Intela nawet w tańszych modelach
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiłem tego ryzen'a w wakacje 2017 roku, była to dziewicza premiera procesorów z serii RYZEN. Na początku nie wierzyłem, wszystko przedstawione na temat tej serii procesorów wydawało mi się nierealne. Do momentu kiedy dostałem swoją sztukę w moje ręce. Pierwszym zaskoczeniem był odblokowany mnożnik, nie wiem czy wiecie, ale intel blokuje możliwość podkręcania swoich procesorów, co u AMD nie ma miejsca. Kolejne co się rzuca w oczy to chipset, AMD posiada socket AM4 który jest stały aż do teraz. Można w każdej chwili zupgrade'owac nasz procesor bez konieczności wymiany płyty, chipset nie jest zmieniany na siłę ($$$). Jeśli chodzi o wydajność tego procesora, to uważam że jest to najbardziej opłacalny procesor w tej cenie, za niecałe 500zł otrzymujemy wydajność w grach podobną do i7 7700k (po podkręceniu nawet lepszą). W renderowaniu bije on na głowę wszystkie procesory z serii i7 od niebieskich, wynik na Cinebenchu R20 po podkręceniu do 4GHz wynosił 3145 pkt. Jest to zasługa 6 solidnych rdzeni oraz 12 wątków.
  • ZALETY:
  • + Cena
  • + Wydajność
  • + Uniwersalny chipset
  • WADY:
  • - Za tani
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Jeśli składasz komputer na 3-5 lat i chcesz mądrze wydać swoje pieniądze, polecam ten procesor. Procesor będzie wąskim gardłem w grach silnie obciążających procesor z kartą GTX1080 (w rozdzielczości 1080p). Jeśli zamierzasz sparować go z GTX1070, GTX1060, RX480, RX580 nie zobaczysz praktycznie żadnej różnicy w porównaniu z i5.
  • ZALETY:
  • + Fenomenalna wydajność w aplikacjach
  • + Gra, przeglądarka+20 zakładek i kilka innych programów jednocześnie i nie czuć żadnego spadku wydajności
  • + Future Proof (intel wkrótce wypuszcza sześcio-rdzeniowe procesory skierowane do mainstream więc w przeciwieństwie do Bulldozera w tym przypadku możemy się spodziewać że gry i aplikacje pisane będą pod wielordzeniowe procesory)
  • + Całkiem dobre chłodzenie boxowe, bardzo ciche i można na nim kręcić do 3.7-3.8 bez problemu.
  • + Niższy koszt platformy niż i5
  • WADY:
  • - W starszych grach np GTA5, które nie wykorzystują więcej niż 4rdzeni
  • - wypada słabiej niż wysoko podkręcony i5 ale różnica nie jest znów taka wielka i nie wpływa widocznie na jakość rozgrywki.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Całkiem dobre? Bardzo kompaktowe, ładne, ciche i wydajne
Ale to może dzieje się tak bo ryzen jest chłodny i dlatego ni musi być wydajny, ale bardziej cichy
Na jakiej płycie kręciłeś tego proca?
Opinia potwierdzona zakupem
Osadzony w płycie ASRock X370 Gaming X wraz z pamięciami ADATA XPG Z1 DDR4, 2x8GB, 3000Mhz, CL16. Normalnie jak w tej reklamie - efekt ŁAŁ! Stabilnie chodzi na 3,8GHz na bodajże 1,38V. Temperatury ledwo i rzadko kiedy przekraczają 70°C dzięki Fortisowi 3. Potęga luta. Wielowątkowość tego procesora, to już legenda. Gry, programy, wszystkie aplikacje potrafiące wykorzystać jego wielowątkowość działają rewelacyjnie. I wszystkie te zalety w naprawdę świetnej cenie. Nie chodzi już nawet o cenę samego proca, ale też o mobasa i ramy. Mamy połowę kompa w cenie samego procka Intela, a wydajność jest praktycznie taka sama. Spokojnie, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wybranie Ryzena było najlepszym wyborem, jakiego mogłem dokonać przy zakupie nowego kompa. Dodatkowo, jakby jeszcze tego było mało, dostajemy naprawdę konkretny boxowy cooler. AMD... jak ty żeś mie zaimponował w tej chwili.
  • ZALETY:
  • + lut
  • + stosunek cena/wydajność
  • + wielofunkcyjność
  • + bardzo dobry boxowy cooler
  • + wielordzeniowość i wielowątkowość
  • WADY:
  • - ?
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor wyśmienity i bardzo szybki zastąpił mi starego wysłużonego Xeona E5450 .
Proc działa razem z MSI X370 GAMING PRO (7A33-007R) oraz z pamięciami "Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)"
pamięć działa z prędkością 2933 MHz , więc prawie max tych ramów .
Co do oc się nie wypowiem gdyż obecnie max load jaki maiłem przy normalnym użytkowaniu to 90%( jak odpalałem kilka maszyn witalnych ) więc nie kręcę ,ale większość tych CPU na 3,8 GHz może pomykać .
Po ostatniej wpadce Intela z błędami Spectre i Meltdown procesory AMD Ryzen to jedyny słuszny zakup !!
  • ZALETY:
  • + zimny
  • + chłodzenie jak na boxowe bardzo dobre i dosyc ciche
  • + można bez problemy podkrecac .... lecz po co ? Wiekszość gier na grafice R9 270x nawet 30 % procesora nie obciąza
  • + bardzo dobry do wirtualizacji
  • + wydaje mi sie ze ma wiecej lini PCIE niz konkurencja intela
  • + brak podatności na Intel Meltdown
  • WADY:
  • - nie ogrzeje w zimę :) taki żart
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Świetna kultura pracy, widoczny przyrost mocy w zadaniach obciążających procesor, niezły radiator i wentylator jak na zestaw box, przyzwoita cena.
  • ZALETY:
  • + mam duży radiator za 300zł ale najpierw wypróbowałem ten z boxa i jeśli ktoś nie chce bawić się w overclocking, podkręcanie to boxowy zapewnia dobre chłodzenie i ciszę,
  • + przyrost mocy w benchmarkach mierzących ilość operacji/czas mamy nawet 3,5x względem X965,
  • + podczas przeglądania internetu, itp. dużo tańsze procesory są wystarczające do płynnej pracy, natomiast X5 poradzi sobie świetnie np. do wirtualizacji, dużych obliczeń w Excelu, CAD, ale też w grach typu cywilizacja widać, że tura komputera wykonuje się odczuwalnie szybciej,
  • + świetna cena jak na ten potencjał (moc + możliwość kręcenia; mam mobo na chipsecie B).
  • WADY:
  • - cena zawsze może być niższa,
  • - jeśli nie grasz w gry, albo obciążasz procesor zadaniami typu wirtualizacja, arkusze duże, CAD, itp. to zapewne wystarczy tańsza jednostka, np. serii 3.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Solidny, uniwersalny procesor. Zakupiony tuż przed premierą Coffee Lake, w tamtej chwili zdecydowanie górował nad konkurencją z generacji Kaby Lake. Obecnie sytuacja trochę się zmieniła, ale nadal jest to bardzo dobry procesor, zdecydowanie bardziej przyszłościowy od i5 Kaby Lake oraz i3 Coffee Lake. W starciu z i5 8400 jest słabszy w grach, szczególnie starszych, ale góruje w aplikacjach, jest cichszy, a w nowszych grach znacznie zbliża się do konkurenta (np. Assasins Creed: Origins). No i jest powszechnie dostępny :D. Polecam
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni / 12 wątków logicznych
  • + bardzo dobry boxowy cooler
  • + bardzo wydajny w nowych grach
  • + zdecydowanie bardziej przyszłościowy od procesorów 4-ro rdzeniowych Intela
  • + dobry stosunek wydajność/cena
  • + brak większych problemów z podkręcaniem RAM (2666 MHz 15 CL podkręciłem na 2933 MHz 14 CL)
  • WADY:
  • - słabszy w grach (zwłaszcza starszych) od i5 8400
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Zauważ, że potencjał tego procesora nie został wykorzystany ciągle, sytuacja może być zgoła inna za rok, kiedy gry będą wymagać to coraz większej ilości wątków. Dla przykładu, odpal jakąś nowszą grę i śledź za pomocą MSI Afterburnera zużycie CPU, będzie to poziom maksymalnie 40% (!), kiedy przy Coffee Lake'ach jest to 80%-100%. Wyobraź sobie teraz gdyby Ryzen używałby 80%, skok wydajnościowy - duży. Dodatkowo, w moim przypadku duży skok wydajnościowy udało mi się uzyskać dzięki wskazówkom, których szukałem w Internecie, nie zapominając o aktualizacjach BIOS'u w szczególności.
@Marcin

To akurat wróżenie z fusów. FXy, poprzednia „mocarna” wersja procesorów od AMD także w grach wcale nie wypada dobrze a statystycznie gry nie wykorzystują jego planowego „potencjału” bo to słabe i tyle. W Ryzenach będzie podobnie, tak działa marketing AMD. Za rok-dwa okaże się, ze te procesory będą kiepskie w grach.
Moim zdaniem nie można porównywać Ryzena do FX-ów. Różnica w wydajności jednego wątku jest znacznie mniejsza pomiędzy Ryzen a Coffee Lake niż w czasach FX vs Sandy Bridge. Nie jest to już przepaść rzędu 50%. Do tego wreszcie doczekaliśmy czasów gdy gry zaczynają faktycznie korzystać z wielu wątków. Sam to odczułem np. w Dragon Age Inkwizycja. Mój brat ma i5 7400 z Radeonem RX 480 4GB, na ultra miał ewidentne problemy z utrzymaniem płynności, gra dławiła się w pewnych sytuacjach. Ja posiadając R5 1600 i GTX 1060 6GB mam przy tych samych ustawieniach pomiędzy 50 a 70 FPS. Różnica to najprawdopodobniej procesor, skoro w MSI Afterburner widzę użycie ośmiu wątków na 50-70%.
@Dave, akurat to co mówisz, to wróżenie z fusów. Najnowsze gry o wiele lepiej chodzą na Ryzenach. Świetnie pokazał to nowy Assasyn's Creed - i5 Intela się krztuszą, gdzie Ryzeny żadnych problemów nie mają :P
Ryzeny w żadnych grach nie wypadły źle, aby realnie nazwać rozgrywkę niegrywalną. A i5 Intela już w niektórych tytułach, jak wyżej wskazany Assasyn, wypadają tak, że grać się prawie nie da :P
@Przemysław

Masz rację co do i5 Kaby Lake, z nimi faktycznie Ryzeny dają sobie spokojnie radę. Jednak i5 Coffee Lake są znacznie mocniejsze od Kaby Lake zarówno w zastosowaniach wielowątkowych, jak i jednowątkowych. Pokonują porównywalne cenowo Ryzeny w praktycznie wszystkich grach, z tym, że faktycznie w starych dystans jest między nimi duży, a nowych czasami prawie się zaciera (tak jak w wspomnianym AC:O).
@Tomasz
Wydaje mi się, że jeśli ktoś kupuje nowy sprzęt pod gry, to raczej do grania w nowe gry, niż w stare. I jak sam zauważyłeś, w nowych różnice się zacierają. Gdyby Ryzeny w starych grach prezentowały na tyle niski poziom, że by rozgrywka była nieprzyjemna, to można by się zastanawiać, ale tak naprawdę w żadnej starej grze te procesory nie wypadły źle - więc moim zdaniem to nie problem.
Natomiast w mojej poprzedniej wypowiedzi chciałem tylko zauważyć, że to właśnie obecne Intele (no chyba i5 7600k nie można nazwać starym procesorem...) zaczęły się szybciej w nowych grach krztusić, niż Ryzeny, a tutaj taki @Dave mówi, że w nowych za 1-2 lata Intele będą wypadać lepiej co już okazuje się totalną bzdurą. Innymi słowy uprawia czyste bajdurzenie...
Intele są lepsze w grach m.in. ze względu na niższe opóźnienie w dostępie do pamięci podręcznej, czas tego nie zmieni.
Przykład z NOWEJ gry: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_assassin_s_creed_origins_problemy_w_egipcie?page=0,12
Akurat Assassin Creed Origins jest przykładem gdzie R5 1600 niemal dogania i5 8400. Zwróć uwagę na minimalna ilość klatek - różnica wynosi zaledwie 1 FPS i to przy bazowym taktowaniu R5 1600. Dodatkowo znacznie mniejsze spadki FPS w stosunku do i5 8400 powodują, że animacja jest płynniejsza na procku AMD mimo nieco mniejszej średniej wartości FPS.
Nie neguję jednak, że faktycznie opóźnienia cache są piętą achillesową Ryzenów.
Wystarczy ,że nowe gry będą wymagać więcej od CPU a nawet i5-8600k zacznie mieć problem ze spadkami FPS z powodu zapotrzebowania na moc CPU sam będąc wykorzystany w 100% co zacznie występować coraz częściej.
Porównajcie sobie jak pojawił się i7-2600k jakie GPU miał do wykarmienia a jakie teraz ma zadanie taki i7-8700k.Taki i5-8600k pięknie się prezentuje i może chodzić nawet na 5.3Ghz ale co z tego jak ma tylko 6wątków.
Rok 2018 przyniesie wiele odpowiedzi i okaże się ,że nawet i7-8700k będzie dobijał do maksymalnych swoich możliwości tylko ,że w takim układzie i5-8600k dawno się skończy i same gry tak uwielbiane przez wszystkich pokarzą ,że w tych czasach lepiej będzie mieć na wiele lat więcej wątków niż wysoki zegar taktujący.
Opinia potwierdzona zakupem
Procesor wydajny i bardzo uniwersalny. Jeżeli ktoś rozważa Kaby/Skylake to według mnie ryzen mimo nieznacznej różnicy wydajności w grach względem propozycji Intela oferuje 6R/12W co niedługo może się okazać wykorzystywane (nie mówię że w 100%) w grach. Jeżeli jednak ktoś zamierza czekać na CoffeeLake to myślę że nie ma co patrzeć na ryzena. Mój procesor podkręciłem do 3,9 GHz na napięciu 1,385 V. Problem z stabilizacją ramu na platformie AM4 zniknął po wyjściu nowej agesy (więc warto aktualizować Bios).
  • ZALETY:
  • + 6R/12W
  • + Wydajność/cena (cała platforma)
  • + Bardziej przyszłościowy niż Kaby/Skylake
  • + Możliwość podkręcenia nawet na tańszych płytach (min. chipset B350)
  • + Lutowany IHS więc niskie temperatury (~68 stopni C)
  • + Dobre chłodzenie boxowe
  • WADY:
  • - Kiedy tylko spadną ceny płyt głównych z chipsetem z370 i pojawią się B360 i H310, coffee lake będzie jedynym słusznym wyborem
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Po prawie roku mogę wystawić w końcu recenzję. Trafiła mi się dość "kiepska" sztuka. Przy napięciu 1.34V przy taktowaniu 3.7GHz dobija na stockowym chłodzeniu prawie 92C podczas stress testu. Planuję zakupić Fere 3, zmniejszyć trochę napięcie i może jakoś uda się zejść z temperatury.
Nie liczyć tego wyżej procesor jest na prawdę dobry. W grach radzi sobie dobrze. Jeśli ktoś widzi różnice między 100fps, a 130fps (nie mówiąc o użytkownikach monitorów 144Hz+) to można brać Intela. Lecz jeśli wystarczy ci minimum 60fps, a chcesz mieć procesor lepszy w wielu innych zastosowaniach to bez problemu można wybrać AMD.
  • ZALETY:
  • + wydajność w grach jak i w programach użytkowych
  • + obecnie dość niska cena
  • + ciężko go obciążyć w 100%, render, przeglądarka, gra Ryzen dalej tylko 70%
  • WADY:
  • - w moim przypadku temperatura, ale to po prostu wina tej konkretnej sztuki, a nie całej serii procesora
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny. Posiada bardzo duży zapas mocy i dobre możliwości oc. W tym momencie do gier wystarcza bez problemu, nawet na standardowych zegarach. Moja sztuka dobrze zniosła undervolting, przez co na stock coolerze jest w miarę cicho i chłodno. W przyszłości śmiało możnaby zrobić jakiś overclocking, jednak do tego moim zdaniem wymagana zmiana chłodzenia. Niestety to standardowe nie jest najcichsze. Sztuka, którą miałem w zestawie wpadała w drgania i wibracje przenosiły się na radiator, a dalej obudowę. Udało się to zniwelować przez dodanie podkładek wygłuszających pomiędzy wentylator, a radiator.
  • ZALETY:
  • + wysoka wydajność
  • + 6 rdzeni/12 wątków
  • + niezły undervolting i oc
  • + potencjalnie dobry zakup przyszłościowy
  • WADY:
  • - stockowy cooler jest dość głośny
  • - wibracje na coolerze
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Potwór a nie procesor. Nie ma się co rozpisywać, solidny wybór, ba, najlepszy wybór w tej cenie! Gry śmigają, programy zawalają, na stockowym coolerze (bez OC, nie zrobiłem jeszcze) idle - 37 C, stres - 54 C (całkiem niezły wynik jak na stockowe chłodzenie). Cud a nie procesor, brać póki tani.
Dam znać w odpowiedzi na ile udało mi się go podkręcić ;)
  • ZALETY:
  • + 6 rdzeni / 12 wątków, procek się chilluje przy zaawansowanych programach typu Unity, Blender, Intellij, etc.
  • + Śmiga w grach, zero spadków fps, co na moim starym i5 było bardzo częste
  • + Dobry cooler, 54 C w stresie (bez OC)
  • + Łatwość instalacji (PGA jest niesamowicie łatwe w montażu)
  • + CENAAAA!
  • + Naklejka w zestawie, hehe.
  • + Nie wiem jak z OC, ale po wypowiedziach znajomych - genialnie!
  • WADY:
  • - Nie zauważyłem!
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Udało mi się wycisnąć 3.7 GHz przy offsecie +0.0425V na 42 C w idlu i max 80-85 C w AIDA64/Prime95, (w grach mniej więcej 50-60 C)
Niedługo i tak wymieniam chłodzenie na Fortisa 3 + Kryonaut więc uda mi się go trochę lepiej podkręcić bo temperatury dochodzące do 85 C to nie jest najlepszy wynik jak na 3.7 GHz. No ale czego się po stockowym chłodzeniu spodziewać i marnej jakości pasty niestety. Co nie zmienia faktu że nadal jest to bardzo opłacalny cooler, 10000x lepszy niż intelowy ;) ale dużo na nim nie podkręcicie, chyba że macie sporego farta!
> OC Update!
Zamontowałem Fortisa 3 i pastę Be Quiet! DC1 (Kryonauta niestety nie było, ale bq! trzyma równie dobre temperatury a jest tańszy)
No i temperatury są o niebo lepsze, 3.9 GHz na +0.075V (nie próbowałem zmniejszać napięcia, póki co działa wyjątkowo stabilnie, później się jeszcze pobawie)
śmiga po pół godzinnym teście AIDA64 - max 69C co jest genialnym wynikiem w porównaniu do stockowego coolera (dla przypomnienia, 3.6 GHz dochodziło do 85 C na aidzie!)
Siemano z rana,
na jakiej płycie go kręciłeś, napisz plx jakie pamięci zakupiłeś do tego CPU?
Siemano, też jestem zainteresowany tym CPU, tym bardziej, że pożegnałem się ze swoim wysłużonym FX8350, napisz plx na jakiej MOBO go posadowiłeś, jakie pamięci zakupiłes?
@Witold
MOBO: ASUS PRIME B350-PLUS
RAM: Corsair LPX 2x8GB 3200MHz (CMK16GX4M2B3200C16)

RAM udało mi się podkręcić na 2933 MHz na AGESA 1004, czekam na oficjalną AGESA 1006 i dam znać :)
3.9 ghz na dokladnie jakim napieciu jest stabilny
@Kamil wszystko zależy od procesora. Ja swojego trzymam na 3.8 GHz na 1.3875V co jest pewnym overkillem, ale działa poprawnie. Na twoim miejscu próbowałbym się bawić (jeżeli o 3.9 GHz chodzi) od 1.35V do 1.4V choć jeżeli twój procesor wymaga 1.4V do stabilnego działania to radzę zmniejszyć taktowanie do 3.7/3.8GHz. Nie warto grzać procka ;P
Opinia potwierdzona zakupem
Działa w całym zestawie jest OK.
Zestaw: Płyta główna Gigabyte GA-AX370-Gaming K5; Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB; Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16; Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB GDDR5; Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W; Obudowa Evolveo R04; Dysk Toshiba P300 + Dodatkowe 3 lata gwarancji; Dysk SSD ADATA SP550; Klawiatura A4 Tech KD-600L; System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit BOX; Montaż komponentów + Instalacja systemu operacyjnego
Uwagi: Obudowa Evolveo R04 przyszła bez czytnika kart ale była rekompensata cenowa przy zakupie klawiatury; karta graficzna padła przy trzecim uruchamianiu wymieniona bezproblemowo
  • ZALETY:
  • + Działa i ma działać.
  • WADY:
  • - Brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Super procesor, ucieczka od Intela zaowocowała sporym skokiem wydajnościowym, edycja wideo, renderowanie, nagrywanie i stream jednocześnie, nie jest to procek idealny wolałbym 8/16 ale i tak jestem zdumiony jak trudno go zadławić. Świetnie się kręci, turbo działa tylko na 1 rdzeń więc lepiej kręcić, tempy w spoczynku 33 pod obciążeniem torture test i rendering 52 maksymalnie po 12h. Oczywiście nie na stockowym chłodzeniu.
  • ZALETY:
  • + Tanie 6 rdzeni i 12 wątków
  • + Edycja wideo, konwersja, rendering to sama przyjemność
  • + Streaming oraz nagrywanie jednocześnie w wysokiej jakości
  • + Procesor na lata
  • + Platforma z długim wsparciem
  • WADY:
  • - Za taką cenę brak.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Na msi B350 Carbon i Corsair LPX 3000mhz OC do 3.8Ghz z fortisem 3 v2 w obudowie nzxt s340 i grizzlym osiąga max temperatury 70st
Świetny potencjał tych rdzeni i wątków w żadnej grze użycie nie przekroczyło 50% Programy działają bardzo szybko
  • ZALETY:
  • + Nudzi się jak kolega napisał niżej w BFie 1 czy Wiesiu 3 max 50%
  • + Niska cena
  • + Świetna wydajność
  • + Zimny (bo lut huehueuhueuh)
  • + Boxowe chłodzenie bez OC daje radę
  • + Kochane 6 rdzeni i 12 wątków
  • + Rozkurwia intela w programach
  • + w grach praktycznie nic nie traci
  • WADY:
  • - słaby pojedynczy rdzeń, ale tak naprawdę praktycznie w niczym to nie przeszkadza
  • - Jakieś dziwne udziwnienia w pamięci podręcznej
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Pojedyńczy rdzeń jest bardzo dobry, nieco słabszy od konkurencji niebieskich, ale dalej bardzo zadowalający ;) 70*C na Fortisie i Grizzly to nie trochę za dużo? Nie wiem :P
Opinia potwierdzona zakupem
Ryzen jest na prawdę bardzo wydajny, choć mniej stabilny w grach jak Intel, co nie oznacza że jest to jego słabość bo w systemie działa on dużo sprawniej. Miałem oba w ciągu pół roku i spokojnie mogę go polecić, szczególnie że AMD nie zmienia podstawki więc wymiana na lepszy będzie bezproblemowa - przyszłościowo. Jeśli zaś chcesz mieć wszystko zawsze na full detalach to może warto dołożyć do lepszego modelu... Ja swojego śmiało na stocku cooler podkręciłem do 4.0, jednak lepiej mieć trochę lepsze chłodzenie, ale nie przesadzał bym z chęcią wodnego bo jak widziałem kompletnie nie osiąga takich temp.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Dużo wątków za naprawdę dobrą cenę. Procesor używany do obróbki wideo, wirtualizacji, czasami do pogrania i tu też daje radę. Procesor jest "chłodny" nawet na stockowym chłodzeniu. Stockowe chłodzenie jest cichsze od intelowego odpowiednika, jednak i tak jest najgłośniejszym z wentylatorów w zestawieniu z obudową SilentiumPC Regnum RG2, kartą Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB i zasilaczem Corsair VS 550. W każdym razie procesor godny polecenia.

Być może ktoś wymieniał stockowe chłodzenie na inne w celu obniżenia słyszalności wentylatora i jest w stanie podzielić się doświadczeniem?
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
Gwarancje
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(1123)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(401)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 09:48
Cześć!
Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2 GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.