Pamięć dedykowana Corsair SODIMM, DDR3, 8 GB, 1600 MHz, CL11 (CMSA8GX3M1A1600C11)
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Oceń jako pierwszy
Standard pamięci RAM wykonanej w technologii 90 nm lub mniejszej. Umożliwia zastosowanie napięcia 1.5 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy aż o 40% w stosunku do DDR2, a także większą przepustowość. Pamięć DDR3 występuje w modułach nawet do 24 GB. To energooszczędne i relatywnie tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy obsłudze wielu wymagających programów. Po ten standard nadal chętnie sięgają użytkownicy profesjonalni, ceniący wysoką wydajność.
Istotnym parametrem, który ma wpływ na wydajność sprzętową komputera jest częstotliwość pracy pamięci RAM. Szybkość taktowania na poziomie 1600 MHz w zupełności wystarczy do obsługi najważniejszych programów oraz korzystania z przeglądarki internetowej. Taki moduł znajdzie zastosowanie na pokładach komputerów przeznaczonych do pracy biurowej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjna cena.
Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.
CMSA8GX3M1A1600C11 jest to pamięć RAM DDR3 marki Corsair. Pamięć składa się z kości RAM o pojemności 8 GB. Kość ta jest przeznaczona do zastosowania w notebookach, ponieważ posiada złącze typu SODIMM. Częstotliwość pracy pamięci wynosi 1600 MHz, co pozwala osiągnąć prędkość transferu danych na poziomie 12800 MB/s. Napięcie pracy pamięci wynosi 1.5 V i umożliwia stabilne przetaktowanie. Opóźnienia cykli zegara wynoszą 11 CL. Dedykowana dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS i Linux. Pamięć objęta jest dożywotnią gwarancją producenta.