Zasilacze

Zasilacz Fractal Design Edison 750W (FD-PSU-ED1B-750W)

ID produktu: 704841
Zobacz produkty podobne
(1)
Zapytaj społeczności 0 pytań
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
 • Moc [W]: 750
 • Modularne okablowanie: Pół modularny
Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

Moc 750W

Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.

80 Plus Gold

Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

Pół modularny

Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

Śruby montażowe

Decydując się na rozbudowę lub modyfikację konfiguracji komputerowej powinniśmy sprawdzić, czy w zestawie znajdują się śruby montażowe. W ten sposób szybko zapewnimy urządzeniu wymaganą stabilność. Dzisiejsze komponenty pozwalają na niezwykle prosty montaż. Budując nową konfigurację można zlecić tę czynność profesjonalistom i dzięki specjalnej usłudze zakupić sprzęt gotowy do pracy. Wybór zależy oczywiście od preferencji i umiejętności użytkownika.

Opaski do kabli

Przy instalacji nowego zasilacza będziemy mieli do czynienia z dużą ilością okablowania. O ile w przypadku modularnych konstrukcji możemy odłączyć niepotrzebne przewody, tak w niemodularnych takiej możliwości nie ma. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opasek do kabli. Dzięki temu możemy spinać przewody, zapewniając porządek wewnątrz obudowy. Ponadto dostęp do poszczególnych elementów konfiguracji będzie dużo łatwiejszy dla użytkownika. Bez trudu wymienimy podzespoły.

Seria zasilaczy Fractal Design Edison M wyróżnia się doskonałymi parametrami elektrycznymi, co potwierdza certyfikat sprawności 80Plus GOLD.

Jednostki Edison M wyposażone są w japońskie kondensatory elektrolityczne z zabezpieczeniem ochronnym przed nadmierną temperatura. Modularny system okablowania ułatwia montaż zasilaczy oraz zachowanie czystości w wnętrzu obudowy komputerowej. Dzięki długiej wiązce kabla ATX12V montowanie zasilaczy na spodzie obudowy nie będzie problemem.

Seria Zasilaczy Edison M będzie dla dobrym wyborem dla osób grających bądź posiadających wymagające stacje robocze.

 

Najważniejsze funkcje

 • Modularna konstrukcja, pozwalająca zachować czystość oraz odpowiedni przepływ powietrza w obudowie
 • Sprawność 80PLUS GOLD z 5 letnia Gwarancją na Zasilacz
 • Zgodność z normą ATX 2.4, w tym pełne wsparcie dla procesorów 4 generacji Intel Core
 • DC-DC dla poprawy stabilności systemu i maksymalnej mocy na linii 12V
 • Ścisła regulacja napięć: +/-2 % do 12V oraz +/- 3% dla mniejszych linii
 • Japońskie kondensator elektrolityczny do 105*C i stałe Japońskie polimerowe oraz Tajwańskie
 • Ekstra długi kabel ATX 12V
 • Cichy 120mm wentylator z termiczną regulacją o długiej żywotności łożysk FDB
 • Pełen pakiet zabezpieczeń: zabezpieczenie przeciążeniowe, zabezpieczenie napięcia wyjściowego, zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora, zabezpieczenie przed niskim napięciem i zabezpieczenie przeciwzwarciowe.
 • Elegancki wygląd

 

 

80 PLUS GOLD certyfikowana sprawność

Zasilacze Edison M spelniają wymogi sprawności 80PLUS GOLD odnośnie wydajności, która jest typowa
dla zasilaczy o wyższej cenie. Seria tych zasilaczy generuje mniej ciepła i zapewnia tą samą moc przy
niskich obrotach wentylatora co skutkuje zmniejszonym poziomem hałasu.

Doskonałe parametry elektryczne

Zasilacze Fractal Edison M posiadają doskonałą regulację napięcia DC oraz świetne tłumienie
tętnień: mogą one dostarczyć ciągła nieprzerwaną moc w temperaturze 40*C przy pełnym
obciążeniu albo 50*C przy 80% obciążeniu.

Zgodność z najnowszymi standardami

Seria Edison M jest zgodna z najnowszym standardem zasilaczy: ATX 2.4PC/EPS 2.92

Kondensatory wysokiej klasy

Zasilacze Edison M wyposażone są japońskie kondensatory elektrolityczne do 105*C 
oraz polimerowe japońskie a nawet tajwańskie

Cichy termicznie sterowany 120mm wentylator

Wentylator w Serii Edison M został wyposażony w łożysko FDB dzięki czemu
poziom hałasu jest redukowany do minimum.

Bardzo długi kabel ATX12V

Zasilacze Edison M wyposażone są w bardzo długi 12V (P4) Kabel służący do zasilania CPU. 
Dzięki długości kabla z powodzeniem można montować zasilacz w dolnej części obudowy.

Ochrona Komputera

Zasilacze Edison M posiadają wachlarz zabezpieczeń w tym: zabezpieczenie przeciążeniowe,
zabezpieczenie napięcia wyjściowego, zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora,
 zabezpieczenie przed niskim napięciem i zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Specyfikacja

Aktywny
Aktywne - wentylator
Pół modularny
Max. moc linii +12V
744W
Max. moc linii +3.3V/+5V
100W
Max. moc linii -12V/+5V
3.6W
Max. moc linii +5VSB
30W
Maks. obciążenie linii +12V
62
Maks. obciążenie linii +5V
20
Maks. obciążenie linii +3.3V
20
Maks. obciążenie linii +5VSB
2.5
Maks. obciążenie linii -12V
0.3
Kabel zasilający
Opaski do kabli
Śruby montażowe
Zestaw kabli

Opinie (1)

(1)
5/5
(1)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Opinia potwierdzona zakupem
Nie było z nim żadnych problemów, chociaż nie wiem, czy w tym przedziale cenowym lepiej nie kupić EVGA
Posiadam ten produkt Ponad rok

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (1)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: 2x3 UPC1, Omega DVD-RW 4.7GB x4 100 szt. (56697), Kyocera TK-8505C Cyan (1T02LCCNL0), 3M Anir Small-Medium, Evolveo Pulse 400W BULK (EP400PP12B), Xavax Żarówka do piekarnika 40W (001124410000), MicroConnect Patchcord światłowdowy, LC/UPC-ST/UPC, 62,5/125 OM1, 1m (FIB410001), BitFenix Shogun (BFC-SOG-600-KKWSK-RP), Trixie KLATKA DO TRANSPORTU 109 × 79 × 71 cm, Canon oryginalny toner 045HM, magenta (1244C002), Spigen TS23 CD SLOT CAR MOUNT HOLDER, Beniamin Worek na gimnastykę Lwia Straż, Sapir NÓŻ Z-1633-K-5G FIOLET ZESTAW SAPIR, SmartWoods Case Etui Drewniane Parzenica Samsung Galaxy S6, Yoxx Folia ochronna na LCD LG.L1-2, BREF WC valiklis-gaiviklis Lime 50ml, Monolith Productions Guardians of Middle-Earth Steam CD Key, Q&Q QZ16-201 Klasyczny męski srebrny , HP Pavilion Gaming 32 HDR