Udostępnij
Skomentuj

Tania szlifierka kątowa – do 200 zł, jaką wybrać najlepszą?

Szlifierka kątowa to wielofunkcyjne narzędzie. Nie musi być drogie, aby sprawdziło się w codziennych pracach.

Warto pamiętać, że jest to zakup szlifierki kątowej, to zakup na lata i lepiej kupić dobry sprzęt, który posłuży przez bardzo długi okres bez większych problemów.

Niedrogie szlifierki kątowe – czy można kupić dobrą szlifierkę kątową do 200 zł?

Duży przekrój cenowy szlifierek kątowych może spowodować, że nie będziesz wiedział, którą wybrać. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, gdzie pokażemy jak kupić szlifierkę kątową do 200 zł, aby jednocześnie sprostała Twoim wymaganiom i posłużyła na lata. Na rynku elektronarzędzi jest ogromny wybór niedrogich szlifierek kątowych. Przed zakupem warto się zorientować, które urządzenia są najchętniej kupowane i uznawane za najlepsze.

Klienci często szukają mniej znanych firm, które nie wkładają tyle pieniędzy w reklamę, ile najbardziej znane marki. Szlifierki Makita wypadają bardzo dobrze w rankingach. Jest to mało popularna firma, jednak w niskim przedziale cenowym ta marka zdecydowanie wiedzie prym i jest sprzętem zdecydowanie godnym polecenia. Do najczęściej kupowanych należą szlifierki Yato oraz szlifierki Black & Decker.

Warto przyjrzeć się również szlifierkom Graphite. Model 59G220 z tarczą szlifierki o średnicy 125 mm jest przeznaczony do cięcia, szlifowania i polerowania materiałów o zróżnicowanej strukturze i twardości. Rękojeść główna oraz dodatkowa z trójpozycyjnym mocowaniem zapewniają komfort przy pracy osobom prawo- i leworęcznym. Obudowa jest wykonana ze stopów aluminium i doskonale odprowadza ciepło. Ten model wyróżnia regulacja obrotów co, w tym przedziale cenowym, nie jest często spotykane.

Jak wybrać odpowiednią szlifierkę kątową do 200 zł?

Szlifierka kątowa jest jednym z podstawowych elektronarzędzi. Sprawdzi się w codziennych amatorskich pracach domowych, do remontu oraz napraw. Jednak przy wyborze odpowiedniego modelu będzie miała zastosowanie również profesjonalne. Jak więc wybrać szlifierkę kątową do 200 zł? Przy zakupie warto zwrócić uwagę na elementy i cechy, które będą decydować o przydatności i skuteczności urządzenia.

Na samym początku przyjrzyj się rodzajowi zasilania. Szlifierka kątowa akumulatorowa czy elektryczna? Szlifierka akumulatorowa jest bardziej poręczna, nie ogranicza Cię długość kabla, narzędzie możesz wykorzystać w każdym miejscu. Tradycyjne modele z zasilaniem sieciowym nie zapewniają tak dużej swobody i funkcjonalności. Jednak ich zaletą jest to, że nie musisz się obawiać, że zabraknie prądu podczas długotrwałej pracy. W tym przypadku decyzja zależy od potrzeb, gdzie będziesz używał urządzenia, jak długo i w jakich warunkach.

Moc urządzenia jest jednym z najważniejszych parametrów, dlatego przy zakupie dokładnie się jej przyjrzyj. Moc sinika powinna być dostosowana do przeznaczenia szlifierki kątowej. Jednoręczne urządzenie, które ma być przeznaczone do prac w warunkach domowych, powinno mieć moc od 500 W do 1000 W. Profesjonalne elektronarzędzia osiągają moc nawet do 2600 W, jednak taki sprzęt nie sprawdzi się w domu. Kątówki to spory wydatek, zatem jeśli nie będziesz korzystał z pełnego potencjału szlifierki dla profesjonalistów, nie ma sensu przepłacać.

Polecane modele szlifierek kątowych

Co powinna mieć szlifierka kątowa do 200 zł?

Przycisk uruchamiający szlifierkę powinien znajdować się w ergonomicznym miejscu, aby można było go włączyć i wyłączyć przy użyciu jednej ręki. Dodatkowo przycisk powinien być chroniony przed pyłem i zabrudzeniami. W głowicy mieści się przekładnia oraz łożysko tarczy tnącej. Im niższa jest głowica, tym łatwiej będzie ją zmieścić w trudno dostępnych miejscach. Ruchowe, wewnętrzne elementy szlifierki kątowej muszą mieć solidne i trwałe oparcie. Drobne obluźnienie może przełożyć się na drgania tarczy i spowodować poszarpane krawędzie cięcia.

Wybierając urządzenie, warto sprawdzić rozwiązania związane z bezpieczeństwem i wygodą pracy. Możliwość przełożenia rękojeści pomiędzy stroną prawą a lewą, wydaje się mało istotnym dodatkiem, jednak praktyka pokazuje, że jest to ważne udogodnienie. Szczególnie klienci leworęczni powinni upewnić się, że boczna rączka ma możliwość zmiany pozycji. Waga sprzętu jest kolejnym aspektem, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Mała szlifierka kątowa jest lekka i przez to praca nie jest męcząca nawet dla mniej doświadczonego użytkownika.

Kiedy osłona tarczy jest regulowana bez użycia narzędzi, można zmieniać kąt padania iskier bez chodzenia do warsztatu. Wielu użytkowników ceni sobie funkcję płynnej regulacji prędkości obrotowej tarczy. Kątówka z tą funkcją jest jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem. Zaufani producenci stosują zabezpieczenie przed automatycznym startem szlifierki. Jeśli niespodziewanie zaniknie napięcie, szlifierka nie aktywuje się samoczynnie, nawet gdy zapomnimy jej wyłączyć.

Dodatkowe cechy tanich szlifierek kątowych do 200 zł

Szlifierki kątowe charakteryzują się wielofunkcyjnością i wielozadaniowością. Tania kątówka idealnie nada się do szlifowania i przecinania drewna, metalu i ceramiki. Nie jest to niezbędne urządzenie, jednak praktyka pokazuje, że znacząco ułatwia wiele czynności i prac domowych. A jeśli myślisz o remoncie, to szlifierka zdecydowanie Ci się przyda. Zaoszczędzisz swój czas, a zadania wykonasz szybciej oraz precyzyjniej.

Tanie szlifierki kątowe mają dodatkowe funkcje, które wpływają na Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas pracy. Blokada samodzielnego rozruchu, system antywibracyjny, płynna regulacja obrotów, ogranicznik prądu rozruchowego – te aspekty zdecydowanie ułatwią wykonywane przez Ciebie czynności. Mniejsze szlifierki zdecydowanie wystarczą do samodzielnego wykonywania większości robót w domu.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Szlifierki - Polerki - Wiertarki - Ukośnice - Strugarki

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.