Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Streetball - co to jest? Zasady. Jaka piłka?

Przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych produktów bogatych w koenzym Q10.

Substancja ta należy do grupy związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek w organizmie człowieka. Wszystko to sprawia, że należy dbać o to, aby jej pozom był odpowiedni. Skupić można się na metodach naturalnych, a także na suplementacji.

Na rynku pełno jest produktów zawierających koenzym Q10. Zwykle występują w postaci proszków lub kapsułek. Stosowanie ich zgodnie z zaleceniami pozwoli na szybkie uzupełnienie wszelkich braków omawianej substancji. Oczywiście warto wybierać produkty cieszące się uznaniem wśród klientów. Dlatego też przygotowaliśmy ranking zawierający suplementy najczęściej wybierane przez użytkowników sklepu Morele.

Koenzym Q10 – co to jest?

Mowa jest o związku chemicznym, który przez specjalistów nazywany jest również ubichinonem. Występuje on w komórkach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, a także w mitochondriach. Pełni on niezwykle ważną funkcję w procesie produkcji energii w komórkach organizmu. Do tego należy dodać również ochronę przed wpływem wolnych rodników.

Śmiało można więc stwierdzić, że koenzym Q10 jest niezbędny do prawidłowej pracy wielu organów, a zwłaszcza serca. Nie należy zapominać także o jego właściwościach antynowotworowych i naprawczych – wspomaga on leczenie takich chorób jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, cukrzyca typu II, Alzheimer czy Parkinson.

To oczywiście nie wszystkie właściwości koenzymu Q10. Wspomnieć należy również o takich kwestiach jak:

  • spowolnienie naturalnych procesów starzenia,
  • obniżenie poziomu cukru,
  • stymulacja metabolizmu i usprawnienie procesu odchudzania,
  • zwiększenie odporności komórek.

Mając to wszystko na uwadze, warto dbać o to, aby poziom ubichinonu był odpowiedni. Jak wskazują specjaliści, dzienna dawka tego związku powinna wynieść od 100 do 200 mg. W przypadku jego niedoboru, należy liczyć się przede wszystkim z uczuciem zmęczenia, ale również zaburzeniem funkcjonowania komórek, co może mieć poważny wpływ na kondycję organizmu.

Koenzym Q10 – ranking - top 3

Powyższe informacje jasno wskazują, że właściwe dawkowanie omawianego związku jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Koenzym Q10 możemy przyjmować wraz z pokarmem, a także poprzez wspomniane już suplementy i odżywki, których na rynku nie brakuje. Za ich przygotowanie odpowiadają między innymi takie firmy jak Trec Nutrition oraz FOREST Vitamin.

Jakie jednak produkt wybrać? Pomocne w podjęciu decyzji mogą okazać się między innymi opinie użytkowników, którzy mieli już okazję skorzystać w konkretnych wyrobów. Podawane przez nich informacje na temat zawartości koenzymu Q10, a także skuteczności działania, pozwolą nam wyrobić sobie zdanie związane z tym, czy rzeczony produkt rzeczywiście jest wart zakupu czy też nie.

Opinie mają swoje odzwierciedlenie także w rankingach. Są one bowiem generowane na podstawie danych sprzedażowych. Wszystko to sprawia, że znajdziemy w nich wszystkie najpopularniejsze suplementy, którym zaufała spora grupa odbiorców. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że to, co kupujemy, okaże się po prostu skuteczne.

Koenzym Q10 – gdzie występuje?

Polecane suplementy to jednak niejedyne źródła omawianego związku. Jak można się domyślić, występuje on również w pożywieniu, dlatego warto, dla lepszego zdrowia, przygotować odpowiednio zbilansowaną dietę, która zwierać będzie produkty bogate między innymi w koenzym Q10. Możemy ją sporządzić indywidualnie lub przy pomocy dietetyka.

Omawiany związek występuje przede wszystkim w rybach, szpinaku, brokułach, różnego rodzaju olejach i produktach pełnoziarnistych. Znaleźć można go również w podrobach. Co jednak istotne, ulega on rozpadowi pod wpływem wysokich temperatur. Należy unikać również długiego przetrzymywania wymienionych produktów. Jeśli będziemy o tym pamiętać i zadbamy o przyjmowanie odpowiednich ilości koenzymu, pozytywnie odbije się to na naszym zdrowiu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.