Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Siatka na ryby — jaką wybrać? Która najlepsza?

Siatka do wyławiania ryb lub ich trzymania to bardzo przydatne akcesoria, które znacznie ułatwiają każdy wypad na ryby.

Na rynku znajduje się wiele rodzajów siatek, podbieraków w różnych formach, opcjach i z różnymi funkcjami. Mając tak duży wybór mamy również wiele pytań i wątpliwości, jaki model będzie najlepszy. W tym wpisie przedstawiamy odpowiedź na to pytanie oraz przedstawiamy kilka ciekawostek, które będą przydatne podczas samego łowienia i pomogą zachęcić nasze pociechy do takiej formy spędzania czasu. Jak się nazywa zatem siatka do wyławiania ryb ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu siatki do trzymania ryb w wodzie ? O tym wszystkim poniżej.

Jaka siatka na ryby?

Gdy łowimy już wymarzoną rybę, bardzo przydatnym elementem wyposażenia staje się siatka na ryby. Umieszcza się ją w wodzie i wpuszcza do niej zdobycz. W większości jest zanurzona w wodzie, co pozwala na komfortowe przechowywanie ryby przez dłuższy czas. Jaką zatem wybrać siatkę do przechowywania ryb ? Pierwszym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę — jest długość siatki. Minimalnym wynikiem są te 2 - 2,5-metrowe. Jest to ważne ze względu natlenienia wody. Blisko brzegu jest ona ciepła i niskiej jakości dla ryb. Jeśli wrzucimy siatkę dalej — ryba będzie miała komfortowe warunki. Siatka na ryby nie może być metalowa, a powinna zostać wykonana z elastycznej siatki i gumowych elementów. Znacznie to ułatwi nam korzystanie z niej i będzie lepsze dla ryby.

Podbierak

Podbierak będzie niezwykle pomocny przy wyławianiu z wody większych ryb. Zapobiega on zerwaniu się tuż przed jej wyłowieniem z wody i pozwala bezpiecznie przetransportować rybę na brzeg. Pierwszym ważnym elementem jest siatka na podbieraku. Warto wybierać nowoczesne konstrukcje, gdyż mają one materiał wodoodporny, który nie nasiąka wodą, przez co korzystanie z podbieraka jest dużo lżejsze. Siatka do wyławiania ryb powinna mieć też jak najmniejsze oczka, co sprawi, że ryba nie zrani się podczas wyławiania.

Ważnym elementem podbieraka jest też jego długość. Jeśli łowimy w miejscach, gdzie nie możemy przylutować ryby blisko brzegu, należy wybrać odpowiednio długi sprzęt.

Dobrym rozwiązaniem jest też gumowana rękojeść. Zwiększy to komfort użytkowania i sprawia, że czysta manipulacja podbierakiem nie zakończy się odciskami.

Akcesoria wędkarskie dla dzieci

Wędkarstwo jest doskonałym sposobem spędzania czasu już z najmłodszymi dziećmi. Wielka radość z niewprawnego wyciągania wędki jest zdecydowanie bardziej pożądana niż złowienie ryby. Wielu producentów oferuje też sprzęt dla dzieci. Jest on odpowiednio zmodyfikowany i ma nieco mniejszy rozmiar. Kolorowe barwy czy specjalne uchwyty zachęcają do używania ich przez maluchów. Jeśli na ryby chcemy również zabierać dzieci, warto zaopatrzyć się w taki model, aby dziecko miało również dużą frajdę z wędkowania. Samodzielnie wyciągnięta ryba z wody na brzeg będzie najlepszym uwieńczeniem długiego czekania i dostarczy sporo radości dziecku.

Gdzie kupić siatki i podbieraki?

Jest to pytanie, które często pada, gdy decydujemy się uzupełnić swoje wyposażenie. Pierwszym rozwiązaniem są supermarkety i sklepy sportowe, które w okresie letnim otwierają specjalne działy wędkarskie. Są to przeważnie produkty najtańsze i najniższej jakości.

Lepsza sytuacja panuje w specjalistycznych sklepach wędkarskich. Znajdziemy tutaj duży wybór z różnych grup i będziemy mogli dobrać najlepszy dla nas sprzęt. Minusem tego rozwiązania jest cena, która czasami bywa zniechęcająca.

Zdecydowane najlepszych rozwiązaniem są zakupy w sklepach internetowych. Oferują one bardzo duży wybór, a dzięki dużemu obrotowi oferują również atrakcyjną cenę dla wędkarzy. Szybkość i wygoda zamówienia w postaci odbioru paczki od kuriera również zachęca do skorzystania z tego sposobu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.