Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Recenzja Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas

Odnowienie kultowej serii studia Toys For Bob ‒ ogromny sukces i wyzwanie dla graczy, czyli Crash Bandicoot 4

Platformówka warta uwagi – Crash Bandicoot 4

Oryginalna seria przygód z Crashem składała się z trzech części, do których z biegiem czasu wykonano kilka sequeli. Nie cieszyły się jednak zbytnią popularnością i uznaniem fanów, co jest zupełnie odwrotnością recenzji związanych z Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas. Twórcy doskonale oddali dawny klimat gry, zachowując standardowy styl rozgrywki i dodając od siebie wiele ulepszeń. W taki właśnie sposób gra stała się idealną platformówką na miarę naszych czasów.

W sequelu części Warped – Najwyższy czas – jako gracz będziesz poruszać się australijskim torbaczem, którego misja to powstrzymanie Neo Cortexa i N. Tropy. Ich celem jest zemsta, mogąca zaszkodzić nie tylko temu światu, lecz także wszystkim pozostałym jego czterem wymiarom. Dzięki temu będziesz mieć okazję do podróżowania w czasie i przestrzeni. Ponadto angielska wersja językowa dostarcza ogrom rozrywki i komediowych akcentów, które nie są niestety aż tak łatwe do ujęcia w polskiej wersji.

Polecane gry na PS4

Naginanie reguł rzeczywistości to genialny sposób twórców na dostarczenie wielogodzinnej rozrywki. Do Twojej dyspozycji są również nowe zdolności, więcej postaci do grania, alternatywne światy, a także, co najważniejsze, nowi bossowie i energetyczna ścieżka dźwiękowa. Kwestia audio jest szczególnie doceniana przez koneserów serii gier z Crashem, a najnowsza część z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Dostępna jest na PS4 jako gra jednoosobowa dla osób w wieku od 7 lat.

Kontynuacja niezapomnianej serii

Podobnie jak w starszych częściach, tak i tutaj, Twoim zadaniem jest głównie zbieranie jabłek, psucie przeszkód, wirowanie oraz aktywowanie skrzyń z dynamitem. Pierwszy etap rozpoczyna się wprowadzeniem i rozgrzewką w tropikalnym domku głównego bohatera. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jest wprowadzony cień bohatera, będący jednocześnie celownikiem. W ten sposób twórcy ułatwiają przejście szczególnie zaawansowanych i trudnych poziomów.

Podstawowym wsparciem w czasie rozgrywki jest maska Aku Aku, do której z czasem dochodzą również nowe „kwantowe” maski. Jest to zupełna nowość, wprowadzająca inne właściwości i styl gry. Możesz spróbować spowolnić czas, co jest szczególnie przydatne przy unikaniu przeszkód lub przeskakiwaniu, manipulować grawitacją, a także wzmocnić wirowanie Crasha i Coco. Ponadto da się zmaterializować obiekty z innych wymiarów. Niezwykle ważne okazuje się dostosowanie poziomów pod te maski.

Maksymalne ukończenie gry wymaga zebrania wszystkich owoców Wumpa, co jest dosyć trudnym zadaniem bez sprytnego użycia masek. Przechodząc poziomy, czekają Cię wyzwania takie jak bujanie na linach, ślizganie się po rampach, bieganie po ścianach, a nawet połączenie tych wszystkich sztuczek. W wielu przypadkach etapy charakteryzują się takim skomplikowaniem, że jedyny sposób ich przejścia to nabycie naprawdę dobrej wprawy. Do tego dochodzą łamigłówki platformowe oraz precyzyjne zjazdy wymagające maksymalnego skupienia uwagi.

Crash Bandicoot pełen wyzwań na każdym poziomie

Do Twojej dyspozycji w Crash Bandicoot 4 na PS4 jest główny bohater Crash i jego siostra Coco. Różnią się jedynie wizualne, dzięki czemu możesz wybrać postać wyłączenie ze względu na estetykę. Ponadto plansze specjalne przemierzysz jako dziewczyna Crasha Tawna, doktor Neo Cortex, a nawet Dingodile. Każda postać ma swój własny zestaw umiejętności, przez co rozgrywka nabiera zupełnie innej dynamiki. Skorzystasz ze specjalnych lin, broni energetycznej oraz sprzętu przypominającego odkurzacz.

Dużym atutem najnowszej serii Crash PS Bandicoot są odblokowywane skórki Crasha i Coco za postępy w grze. Zabawny wygląd zmienia się również w przerywnikach filmowych, co z pewnością wpływa pozytywnie na odbiór jakości gry. Ponadto wciągające zbieranie diamentów i skakanie po skrzynkach to doskonały sposób na pobudzenie się, a także rozwinięcie zręczności. Z pewnością po czasie zauważysz, jak bardzo angażujesz się w przejście poziomów.

W trosce o zadowolenie każdego typu gracza zastosowano opcję włączenia trybu retro, określanego jako ustawienia bonusowe. Crash Bash PS4 pozwoli Ci przejść poziomy z konkretną liczbą powtórzeń. Jeśli stracisz wszystkie życia, musisz zacząć grę od nowa, a nie od danego checkpointu. Takie rozwiązanie posiada również Crash Bandicoot w seriach starszych, określane jako klasyczny tryb gry. Ponadto zastosowano tryb gry kilkuosobowej, dzięki czemu po śmierci lub zakończeniu poziomu możesz przekazać kontroler następnej osobie.

Crash Bandicoot na telefon może być równie ciekawym sposobem na fascynującą grę, warto jednak pamiętać o jego poziomie trudności. To, czego z pewnością nie można zarzucić całej serii, to monotonia. Każdy etap oferuje podobny schemat, jednak w zupełnie innym klimacie lub z nowymi ruchami specjalnymi. Wisienką na torcie są przede wszystkim walki z finałowymi przeciwnikami, okraszone rockową ścieżką dźwiękową, wymagające sporych pokładów cierpliwości.

Najwyższa klasa grafiki i jakości

Dopasowanie rytmu ruchów do rytmu muzyki jest kluczowym sposobem na idealne odczucie rozgrywki. To właśnie w ten sposób Crash Playstation zdobył serca wielu graczy. Z biegiem czasu podczas rozgrywki zauważysz, że Twoje ruchy stają się coraz bardziej płynne i intuicyjne, a wyzwania od samego początku stają się banalne. Nie wyklucza to jednak innych przeszkód lub wyzwań, choćby takich jak sprytne zagrania zakresem widoku i kamerą.

Dla szczególnie zaangażowanych graczy Crash Bandicoot jest rajem z ogromną liczbą wyzwań. Możesz tam znaleźć ukryte skarby, konfrontować się z przeciwnikami, a także kolekcjonować poszczególne trofea. Aby je uzyskać, czasami trzeba kilka razy przejść dany poziom — wymagają na przykład ukończenia bez utraty żyć, zniszczenia skrzynek lub zebrania wszystkich owoców. Osiągnięcia tego typu pozwolą Ci odblokować wszystkie nagrody i skórki oferowane przez grę.

W kwestii graficznej dostajesz do rąk grę z najwyższej ligi. Crash charakteryzuje się kreskówkową stylistyką, która kojarzy się przede wszystkim z filmami animowanymi. Każdy odwiedzany świat wykonany został z maksymalną dbałością o szczegóły, dzięki czemu możesz cieszyć się radością wynikającą z eksploracji. Do Twojej dyspozycji są zimowe krainy, okraszone puszystym śniegiem, wyspa piratów, a nawet postapokaliptyczna rzeczywistość o specyficznym charakterze.

W tej serii nie spotkasz się z monotonią, ponieważ każdy etap oferuje coś nowego. Gracze w dowolnym wieku znajdą elementy szczególnie ich cieszące – dobrym przykładem jest polarny miś oferujący ciekawą przejażdżkę. Zwróć uwagę na to, że Crash działa w częstotliwości 30 klatek na sekundę, co eliminuje jakiekolwiek zacięcia lub opóźnienia. Wynik ten dotyczy modelu PlayStation, a cała produkcja została zoptymalizowana tak, aby jak najbardziej skupić się na idealnej jakości. PS4 Crash Trilogy to kultowa seria, dostarczająca ogromnej rozgrywki na wiele godzin.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.