Udostępnij
Skomentuj

Ranking deskorolek elektrycznych - TOP 10 najlepszych modeli dla dzieci

Ranking deskorolek elektrycznych wskazuje te najczęściej wybierane. Dowiedz się, którą deskorolkę wybrać.

Deskorolka elektryczna czy tradycyjna? Jaką deskorolkę kupić?

W zasadzie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Z pewnością każda ma swoje wady i zalety. Na początek przygody z deskorolką, nawet, jeśli w perspektywie jest zakup elektrycznej, warto zapoznać się z „obsługą” zwykłej i po prostu nauczyć się jeździć. Bardzo ważne jest, by niemalże do perfekcji opanować umiejętność utrzymywania równowagi na deskorolce, bo to kluczowe w kwestii bezpieczeństwa i ogólnie – prawidłowej jazdy. Bardzo ważna jest także koordynacja ruchowa, umiejętność połączenia równowagi z efektywnym odpychaniem się. Oczywiście, napędzanie deskorolki nogą odpada przy sprzęcie elektrycznym, ale mimo to jest niezbędne, by umieć korzystać z deski. Nauka jazdy na deskorolce nie jest trudna, choć z pewnością nie każdemu przyjdzie bez problemów. Zanim więc spełni się marzenie, jakim jest deskorolka z napędem, warto popróbować swoich sił na klasycznym sprzęcie.

Najczęściej kupowane deskorolki elektryczne

Jak wybrać deskorolkę?

Mimo że elektryczne deskorolki nie są jeszcze aż tak popularne jak rowery czy nawet rolki, ich wybór już zaskakuje. Jest bowiem mnóstwo modeli, wśród których można przebierać do woli. Rozmiary deskorolek mogą być różne, dlatego można je bez problemu dostosowywać do własnych „parametrów”. Nikogo nie dziwą też deskorolki dla Dziewczyn czy deskorolki dla Dzieci, w ciekawych wzorach i kolorach. Wciąż nowością jest fakt, że deskorolki cieszą się coraz większą popularnością wśród Dorosłych. Deskorolka elektryczna często jest wykorzystywana jako alternatywny środek transportu do pracy czy szybszego poruszania się po mieście. Zajmuje mniej miejsca niż rower, nie wymaga też odpowiedniego stroju, a przede wszystkim – jazda na deskorolce elektrycznej nie wymaga żadnego wysiłku. Bardzo popularne są deskorolki Segwey.

Jak działa Segway?

To dwukołowy pojazd z elektryczny, zasilany wbudowanym akumulatorem i sterowany przez komputer pokładowy, odpowiedzialny na utrzymanie równowagi, podlegający pełnej kontroli kierowcy. Kieruje się nim poprzez odpowiednie pochylenie tułowia – następuje zachwianie równowagi, którą z kolei próbuje „naprawić” komputer, doprowadzając pojazd do odpowiedniego ułożenia. Słowem – segwey jedzie tam, gdzie się pochyli osoba nim kierująca. Cechą charakterystyczną Segweya jest kierownica, podobna nieco do kierownic hulajnogi, są też modele bez kierownicy – do popularniejszy model segwey dla Dzieci.

Ile kosztuje Segwey?

Nie jest to tani sprzęt – cenę niestety trzeba przeliczać w setkach. Powstaje natomiast wiele miejsc, w których można wypożyczyć Segwey np. do zwiedzania miasta i wtedy koszt jest nieco niższy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

Deskorolka z napędem elektrycznym powinna być dokładnie sprawdzona przed zakupem. Dobrze jeśli ma szerokie pole regulacji zarówno prędkości, jak i kierunków. Słowem, powinna być zwrotna, ale stosunek prędkości do bezpieczeństwa musi być solidnie wyważony. Najczęściej deskorolki rozwijają prędkość do 20km na godzinę – szybko, jak na sprzęt tak małych rozmiarów, dlatego bardzo często stanowi zamiennik komunikacji miejskiej. Warto także sprawdzić, czy lepszy i wygodniejszy będzie model z kierownicą czy bez. Zależy to głównie od umiejętności jeżdżącego. Bardzo ważna jest także pojemność akumulatora, by móc cieszyć się jazdą jak najdłużej, bez konieczności ciągłego ładowania. Warto także sprawdzać wielkość kół, dopasować je do nawierzchni, po której najczęściej będzie się jeździło (można do porównać do wyboru rodzaju kółek w dziecięcym wózku). Można także dokupić pokrowiec na deskorolkę, by wygodnie ją przechowywać lub przewozić w bagażniku samochodu.

Jedynie popularne i polecane elektryczne deskorolki dla dzieci zajmują czołowe miejsca w rankingu. Dobre i polecane modele można przeglądać bezpośrednio przechodząc do kategorii deskorolki elektryczne. Gdzie przy użyciu opcji sortowania można szybko znaleźć najtańsze, najczęściej kupowane oraz najczęściej komentowane deskorolki elektryczne polecane zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

W komentarzach można znaleźć cenne spostrzeżenia użytkowników oraz ich rekomendacje i uwagi. Jest to nieoceniona pomoc przy wyborze najlepszej deskorolki elektrycznej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym rankingiem. Mamy nadzieję, że niniejsze zestawienie pomoże Państwu dokonać najlepszego wyboru dla naszych dzieci.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.