Udostępnij
Skomentuj

Przedsprzedaż gogli VR HTC VIVE Focus 3

Ruszyła przedsprzedaż najnowszych gogli VR od firmy HTC. Sprzęt kierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych.

Nowy model wyróżnia się nie tylko jeszcze lepszymi parametrami użytkowymi, ale również obsługą nowych technologii, które zdecydowanie zwiększają komfort korzystania z biznesowych narzędzi i aplikacji.

HTC VIVE Focus 3 – dane techniczne

Prezentację produktu warto jednak rozpocząć od przedstawienia specyfikacji. Powie ona bowiem wiele o jego możliwościach, a także sposobach użycia. Sprawdź, czym wyróżniają się nowe autonomiczne gogle od HTC.

  • Parametry ekranów – dwa ekrany LCD o przekątnej 2,88 cali i rozdzielczości 2448x2448 na jedno oko (łącznie 4896 x 2448)
  • Częstotliwość odświeżania – 90 Hz
  • Pole widzenia – 120 stopni
  • Czujniki – 4 kamery śledzące, G-sensor, żyroskop i czujnik zbliżeniowy
  • Łączność – Bluetooth 5.2 + BLE, Wi-Fi 6
  • Porty – 2xUSB 3.2 (USB typu C), audio jack 3.5 mm
  • System audio – dwa podwójne głośniki kierunkowe, podwójny mikrofon z redukcją pogłosu
  • Bateria – 26,6 Wh, wymienna
  • Kontrolery – czujniki Halla dla spustu i klawiszy chwytania, czujniki pojemnościowe dla spustu, dżojstika i pola spoczynku kciuków
  • Klawisze – dżojstik, klawisze uchwytu, spustu, systemowe i AB/XY

Pod uwagę warto zwrócić na wysoką rozdzielczość (do której zaraz wrócimy), gwarantowaną przez dwa ekrany LCD. Przekłada się to na realistyczny obraz i wysoki komfort obsługi wszystkich programów kompatybilnych z technologią VR. Do tego dochodzi bogate wyposażenie, które także nie jest bez znaczenia.

HTC Focus 3 - Business Edition

Rozdzielczość 5K w goglach HTC VIVE Focus 3

Autonomiczne gogle VR od HTC zapewniają fotorealistyczną grafikę dzięki rozdzielczości 5K. Przekłada się to na zupełnie nowe doznania podczas obsługi treści multimedialnych, jak również znacznie przyjemniejszą pracę z projektami biznesowymi. Zwłaszcza że sprzęt zapewnia częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz i pole widzenia wynoszące 120 stopni.

To jednak nie wszystko. Uwagę warto zwrócić także na sposób wykonania gogli. Producent postawił na bardzo wygodne poduszki magnetyczne, które znalazły się zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dzięki temu nawet wielogodzinne korzystanie ze sprzętu nie okaże się przesadnie męczące. Wpływ na komfort noszenia ma również szeroki zakres regulacji rozstawu oczu (od 57 do 72 mm), specjalnie dopasowany kształt wymiennej baterii oraz aktywny system chłodzenia.

VIVE Focus 3 to gogle autonomiczne, które jednak można połączyć też z komputerem. Obsługują między innymi system VIVE Business Streaming, pozwalający na wyświetlanie zaawansowanych środowisk graficznych. Wszystko to sprawia, że okażą się one dobrym wyborem dla biznesu.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)