Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/premiera-sluchawek-hyperx-cloud-core-7-1/17888/ 2021-01-21 10:11:17.000000

Premiera słuchawek HyperX Cloud Core 7.1

Rusza sprzedaż nowych słuchawek gamingowych HyperX Cloud Core 7.1. Co tym razem przygotował producent?

Przekonaj się, co możesz zyskać i jakie nowe rozwiązania zaproponuje sprzęt Cloud Core 7.1. Poniżej prezentujemy najważniejsze funkcje oraz parametry urządzenia.

hyperx

Słuchawki HyperX Cloud Core 7.1 z dźwiękiem przestrzennym

Zdecydowanie najważniejszą technologią, jaką producent dostarcza za pośrednictwem swojego produktu, jest wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1. Efekt ten generowany jest w formie dwukanałowego sygnału stereo, specjalnie skonwertowanego dla słuchawek HyperX.

Co to oznacza? Gracze mogą liczyć na znacznie bardziej realistyczny, czystszy dźwięk pozycyjny, dzięki któremu będą w stanie lepiej wczuć się w rozgrywkę. Zwiększony komfort jest szczególnie zauważalny podczas gry online, kiedy to kluczowe staje się rozróżnienie kierunku padania dźwięku.

Za generowanie dźwięku przestrzennego odpowiada zewnętrzna karta dźwiękowa, do której podłączane są słuchawki. Co ważne, zestaw Cloud Core jest kompatybilny z komputerami osobistymi, a także z:

  • konsolami do gier – moduł audio USB współpracuje z PlayStation 4, natomiast w przypadku konsol Xbox One i Nintendo Switch konieczne jest użycie kabla z wtykiem 3,5 mm,
  • zestawami VR – również za pośrednictwem przewodu.
  • urządzeniami mobilnymi (np. smartfonami).

Karta dźwiękowa spełnia dwie funkcje – przetwarza sygnały cyfrowe, a także steruje pracą zarówno słuchawek, jak i mikrofonu. Przy użyciu dostępnych przycisków gracze w łatwy sposób mogą np. dostosować głośność obu elementów, bez konieczności przeklikiwania się przez ustawienia systemowe.

Zaawansowana konstrukcja słuchawek HyperX Cloud Core 7.1

Producent podczas przygotowywania swojego nowego produktu skupił się nie tylko na technologiach dźwięku. Po raz kolejny gracze mogą liczyć na dobrą jakość wykonania sprzętu. Powstał on między innymi z materiału imitującego skórę, a także specjalnej pianki z pamięcią kształtu. Słuchawki HyperX Cloud Core 7.1 bardzo sprawnie dostosowują się więc do każdego kształtu głowy, nie powodują usilnego ucisku, który mógłby utrudniać rozgrywkę. Zwłaszcza w trakcie wielogodzinnych sesji.

Problemem wielu słuchawek gamingowych jest słaba wytrzymałość mechaniczna. Materiał się wyciera i odchodzi z gąbek, a sama konstrukcja po pewnym czasie ulega uszkodzeniu. Marka HyperX znana jest jednak ze sprawnego załatwiania tego typu problemów.

Materiał nie odkształca się i nie traci swoich właściwości. Pałąk został natomiast wykonany z aluminium, dlatego brak tu zagrożenia, że po pewnym czasie złamie się lub wykrzywi. Niezależnie od tego, jak często i przez ilu graczy słuchawki będą wykorzystywane.

Odłączany mikrofon w słuchawkach HyperX Cloud Core 7.1

Producent zadbał również o komfort prowadzenia rozmów, które, jak wiadomo, w grach wieloosobowych są szczególnie ważne. Słuchawki zostały wyposażone w odłączany mikrofon zakończony specjalną poduszką. Jego elastyczna budowa ułatwia dopasowanie go podczas rozgrywki. Do tego dochodzą istotne parametry techniczne. Mikrofon dołączony do HyperX Cloud Core 7.1 wyróżnia się:

  • funkcją redukcji hałasu – dzięki niej dźwięki z otoczenia nie wpływają na jakość rozmów głosowych. Nie ma więc zagrożenia, że członkowie drużyny nie usłyszą Cię podczas wymiany ognia,
  • certyfikatem Discord oraz TeamSpeak –słuchawki spełniają wszelkie kryteria związane z komunikacją internetową. Nie tylko podczas gier.

Dostosowanie słuchawek HyperX Cloud Core 7.1 do różnych stylów gry przekłada się nie tylko na wysoką jakość dźwięku, ale też zadowalający komfort rozgrywki. Zaimplementowane rozwiązania powinny więc zainteresować miłośników różnych gatunków gier. Sklep Morele.net oferuje słuchawki w ramach czasowej wyłączności.

Udostępnij
4,5
9 ocen
7 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (5)

Mi się mażą słuchawki 5.1 lub 7.1, ale takie z prawdziwego zdarzenia, czyli żeby miały wbudowane w 1 słuchawce kilka głośniczków. Dwa lub trzy. Bo przy dźwięku przestrzennym programowym, ja różnicy nie słyszę w stosunku do 2.0
Nie pamiętam nazwy modelu ale jedne z najdroższych z firmy ROCCAT mają 3 mniejsze głośniki zamiast 1 większego. Ale średnio grają. Do FPS spoko ale do pozostałych średnio grają.
Heh to jest chyba żart, że mamy 2021 a słuchawki wychodzą na złącze USB. Każdy kto nie ma płyty za 200zł nie ma realnej potrzeby ich kupować. Mam taki układ dźwiękowy, że 80% rynku słuchawek dla mnie nie istnieje.
"Mi się marzą słuchawki 5.1 lub 7.1, ale takie z prawdziwego zdarzenia"
Są takie :), np Roccat Cave XTD 5.1 lub MadCatz Tritton 5.1
Sam używam Roccat Cave XTD 5.1 analog w połączeniu z SB X AE-5. Dają radę.
Czyli niczym się nie różnią od poprzedniczek Hyper X Cloud II. Posiadam, posiadłem "jedynki". Najlepsze słuchawki na rynku w tej cenie. Jednak nie wiem po co wypuszczają ten model, który z opisu i funkcji niczym się nie różni od poprzedniego.
I tu się mylisz. Różni się ceną :)
Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
Od 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni