Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Oddworld: Soulstorm – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Powstaje nowa odsłona niezwykle popularnego cyklu gier przygodowych. Co wiemy na temat Oddworld: Soulstorm?

Zapoczątkowany pod koniec lat 90. ubiegłego wieku cykl bardzo szybko zyskał popularność graczy. Połączenie gry platformowej z elementami skradankowymi i przygodowymi dało bardzo dobry efekt, dzięki czemu seria doczekała się kilku części i remake’ów. Obecnie gracze mogą czekać na zupełnie nową grę, która na rynku pojawi się w 2019 roku.

Oddworld: Soulstorm – informacje ogólne o grze

Za jej przygotowanie odpowiada oczywiście studio Oddworld Inhabitants, które od początku tworzyło cykl. Po raz kolejny otrzymamy produkcję nastawioną na rozgrywkę przygodową i zręcznościową. Całość ma zostać przedstawiona w kamerze 2.5D.

  • Producent – Oddworld Inhabitants
  • Wydawca – Oddworld Inhabitants
  • Data premiery – 2020 rok
  • Tryb gry – single player
  • Platformy – PC, PS4, XBOX One
  • Ograniczenia wiekowe – od 16 lat 

Premiera gry została zaplanowana na 2020 rok. Jednak nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty. Oddworld: Soulstorm pojawi się na komputerach osobistych, a także konsoli PS4 oraz Xbox One. Tytuł oferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza. 

Polecane komputery dla graczy

Oddworld: Soulstorm – fabuła, mechanika, detale

Pod względem fabularnym, gra stanowi kontynuację remake’a pierwszej części gry (Oddworld: Abe’s Oddysee), który na rynku pojawił się pod tytułem Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty. Podobnie jak w przypadku wspomnianej produkcji, Soulstorm opowie poważną historię, która będzie dotyczyła perypetii Mudokona o imieniu Abe i jego pobratymców.

Uwaga!

Oddworld: Soulstorm to produkcja przeznaczona dla użytkowników powyżej szesnastego roku życia. Podczas zakupów gier powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na klasyfikację PEGI. Specjalne oznaczenia o ograniczeniach wiekowych znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Natomiast na odwrocie będą zamieszczone informacje na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich należy spodziewać się podczas przygody. Dzięki temu dokonamy rozsądnego wyboru.

Po udanej ucieczce z niewoli, którą Mudokonom zgotowali Glukkoni, grupa 300 Mudokonów stara się przeżyć w niezwykle ciężkich warunkach. Wędrują oni przez olbrzymią pustynię, bez pożywienia i wody. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, bohaterowie odkrywają dziwny napój, który zapewnia im ukojenie. Bardzo szybko popadają w uzależnienie od jego działania.

Historia prezentuje się dość mrocznie i taka też ma być przez całą grę. Warto podkreślić, że rozgrywka będzie przypominała mechaniki, z którymi mieliśmy do czynienia w przypadku wspomnianego remake’a. Oddworld: Soulstorm będzie grą platformową, w której ogromne znaczenie będą miały rozmaite zagadki logiczne. Ich rozwiązanie pozwoli nam pchnąć fabułę do przodu. Co ważne, w grze będziemy musieli umiejętnie wykorzystać zdolności głównego bohatera, ale również pozostałych Mudokonów. Oczywiście więcej szczegółów poznamy w pobliżu daty premiery gry. Dlatego warto śledzić najnowsze informacje od twórców.

 

Dowiedz się więcej

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, gra zostanie przedstawiona w widoku 2.5D. Całość ma być mroczna, jednak na pierwsze materiały prosto z gry przyjdzie nam jeszcze czekać. Twórcy podkreślają jednak, że Oddworld: Soulstorm będzie odwoływał się do korzeni serii, choć oczywiście zaproponuje również nowe rozwiązania. Gra obecnie jest przygotowywana wyłącznie na komputery osobiste, z kampanią dla jednego gracza. Gracze spodziewają się również bardzo atrakcyjnej ścieżki dźwiękowej.

Oddworld: Soulstorm – wymagania sprzętowe

Na temat gry mamy coraz więcej informacji. Pojawiły się już pierwsze screeny oraz filmy z rozgrywki. Twórcy nie podali jeszcze konfiguracji komputerowej, która pozwoli nam bawić się przy tej produkcji. Dlatego musimy posiłkować się wyłącznie zapowiedzią i krótkimi zajawkami, które zostały wypuszczone jakiś czas temu. Wszystko to sprawia, że nie znamy również oficjalnych wymagań gry. Pozostaje nam wyłącznie próba przewidzenia, jakie komputer poradzi sobie z obsługą nowej produkcji. Przewidywane wymagania sprzętowe prezentujemy w poniższej tabeli.

Do uruchomienia gry powinien wystarczyć nam procesor Intel Core i5 czwartej generacji lub jednostka marki AMD o podobnych właściwościach. Minimalne wymagania sprzętowe powinna spełnić również karta graficzna z niższej półki cenowej. Mowa tu, chociażby o Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R7 370. Warto również zadbać o zasób pamięci RAM na poziomie 4 GB. Nie wiemy jeszcze, ile miejsca na dysku twardym pochłonie ta produkcja. Z pewnością warto pozostawić około 20 GB dostępnej przestrzeni. Oddworld: Soulstorm prawdopodobnie uruchomimy również na starszych systemach Windows. Należy jednak pamiętać, aby były to wersje 64-bitowe. Taki zestaw zapewne pozwoli nam na zabawę, jednak konieczne może okazać się obniżenie detali graficznych dla uzyskania płynnej animacji.

Oddworld: Soulstorm – jaki komputer do gry?

Już przy okazji remake’a pierwszej części gry twórcy pokazali, że potrafią dostosować swój hit do nowoczesnych standardów. Zaproponowali oni znacznie usprawnioną oprawę graficzną, która jednak potrzebowała lepszego komputera. W przypadku Soulstorm wydaje się, że będzie podobnie. Wszystko to sprawia, że powinniśmy zainwestować w dobrej jakości kartę graficzną, koniecznie gamingową oraz szybki procesor, najlepiej czterordzeniowy.

Dla uzyskania najwyższego komfortu rozgrywki zalecamy bardzo wydajny procesor Intel Core i5 czwartej generacji, a także AMD FX-6300. Przy wyborze karty graficznej, warto sięgnąć po Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R7 370. To bardzo wydajne sprzęty, które otrzymamy w świetnej cenie. Zalecamy podwoić zasób pamięci RAM, względem minimalnej konfiguracji, a także zainstalować 64-bitowy system Windows 10. Taka konfiguracja pozwoli nam świetnie bawić się zarówno przy omawianej produkcji, jak i wielu innych grach. To doskonała propozycja dla wymagających, a jednocześnie oszczędnych użytkowników.

Warto wiedzieć!

Jeżeli komputer stacjonarny, czy laptop nie pozwoli na uruchomienie gry, warto wybrać wersję konsolową. Oddworld: Soulstorm ukaże się również na PlayStation 4 oraz Xbox One. Dzięki temu gracze będą mogli zaznać doskonałej zabawy z kontrolerem w dłoni i przy dużym ekranie telewizora. Zdecydowanie warto sięgnąć po najnowsze wersje urządzeń, które oferują możliwość rozgrywki przy rozdzielczości 4K.

Oddworld: Soulstorm – jaki laptop do gry?

Oczywiście podobnie będzie w przypadku laptopów. Jeśli już teraz chcecie zakupić odpowiednią maszynę, powinniście skupić się właśnie na karcie graficznej. Jednostki na poziomie Nvidia GeForce GTX 1050 czy też AMD Radeon RX 550 powinny dać radę. Warto do tego dołożyć układ z czterema rdzeniami oraz 8 GB pamięci typu DDR4.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.