Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Najlepszy Wapń – ranking top 10 najczęściej wybieranych

Wpływ na odpowiednie funkcjonowanie organizmu ma odpowiedni poziom wapnia. Czy należy go suplementować?

Specjaliści są w stanie sporządzić bardzo długą listę właściwości tego pierwiastka oraz funkcji, jakie pełni. W pierwszej kolejny należy wspomnieć o tym, że wpływa on na krzepliwość krwi, a także kondycję kości i zębów. Jego niedobory mogą doprowadzić między innymi do nadmiernej łamliwości, a także anemii.

Nie należy zapominać również o tym, że wapń ma ogromny wpływ na działanie mięśni i rozwój mięśni. Wszystko to sprawia, że suplementację tego pierwiastka zaleca się sportowcom. Do tego dodać możemy jeszcze przełożenie poziomu wapnia na zdrowie psychiczne. Mając to wszystko na uwadze, warto zastanowić się nad stosowaniem specjalnych produktów w kapsułkach lub tabletkach, w których wapń jest dostępny w odpowiednio dopasowanych ilościach.

Wapń – w czym występuje?

Wspomniane wyżej produkty pozwalają w sposób łatwy i szybki uzupełnić braki wapnia. Oczywiście powinny one pełnić funkcję dodatków do codziennej diety. Warto w tym miejscu podkreślić, że spore ilości omawianego pierwiastka są zawarte przede wszystkim w serach, zwłaszcza w żółtych. Wymienić trzeba tu przede wszystkim parmezan, ser gouda, edamski, brie, cheddar i wiele, wiele innych.

Należy jednak pamiętać, że żółte sery są tłuste i kaloryczne, dlatego spożywanie ich w dużych ilościach również nie jest zalecane. Podobnie ma się sprawa ze śmietaną i serami topionymi. Lepiej wygląda to nieco z twarożkami, jednak w ich przypadku ilość wapnia spada kilkukrotnie z powodu przetworzenia. Sporo wapnia znajduje się również w kozim mleku.

W jakich jeszcze produktach znajdziemy duże ilości tego pierwiastka? Z pewnością warto celować w:

  • orzechy pistacjowe, laskowe i włoskie,
  • nasiona słonecznika,
  • kakao,
  • ryby – przede wszystkim w śledzie, sardynki, sandacze i morszczuki,
  • warzywa – warto polecić jarmuż, szczypiorek, pietruszkę oraz soję.

Jeśli z jakichś powodów Wasza dieta nie może być tak bogata w wapń, jakbyście chcieli, warto sięgnąć po odpowiednie suplementy lub odżywki zawierające odpowiednią ilość wapnia i nie tylko – w przypadku wielu z nich możemy liczyć również na obecność innych minerałów i witamin.

Wapń – ranking

Oczywiście zawsze warto decydować się na produkty sprawdzonych producentów, którzy cieszą się uznaniem na rynku. Niekiedy wybór najlepszego suplementu może okazać się mocno utrudniony, dlatego warto skorzystać wtedy z pomocy, na przykład w postaci rankingu zawierającego najpopularniejsze produkty.

Jest on generowany automatycznie, na podstawie danych kluczowych. Sprawia to, że zawiera suplementy najczęściej wybierane przez klientów sklepu. Pozwala on więc szybko zapoznać się z aktualnie panującymi trendami i oddzielić grupę produktów, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Wszelkie polecane wyroby cieszą się uznaniem na rynku. Wynikać może ono przede wszystkim z wysokiej skuteczności działania, ale również sporej ilości wapnia oraz atrakcyjnej ceny.

Przed zakupem warto jeszcze przeanalizować opinie wystawiane przez użytkowników sklepu. Często dostarczają one bowiem wiele przydatnych informacji, dzięki którym odpowiednio wcześnie dowiemy się, czy interesujący nas produkt rzeczywiście jest wart zakupu.

Ile wapnia dziennie?

Wiele zostało powiedziane o objawach niedoboru wapnia. Jak się jednak okazuje, groźne mogą być również skutki jego przedawkowania. Związane są one przede wszystkim z brakiem apetytu, a także z zaparciami i nudnościami. W skrajnych przypadkach może dojść również do powstania kamieni nerkowych.

Jeśli więc suplementujemy wapń w tabletkach i kapsułkach, powinniśmy zachować dodatkowe środki ostrożności. Jak wskazują lekarze specjaliści, dzienna dawka w przypadku tych produktów nie powinna przekroczyć 4 g wapnia. Pamiętanie o tych ustaleniach, a także zakup produktu wysokiej jakości, zapewni skuteczne uzupełnienie braków omawianego pierwiastka w organizmie, co będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.