Udostępnij
Skomentuj

Najlepsza Witamina E – ranking top 10 najczęściej wybieranych

Przedstawiamy zestawienie zawierające najchętniej kupowane produkty z witaminą E.

Jej niedobór może doprowadzić do anemii, a także wielu problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem mięśni, systemu nerwowego i układu odpornościowego. Do tego dochodzi przyspieszony proces starzenia się skóry, a także poważne problemy z kośćmi i zębami.

Mając na uwadze wszystkie wymienione objawy, konieczne okaże się odpowiednie dostarczanie witaminy do organizmu. Warto postawić między innymi na suplementy, które zawierają czystą witaminę E. Pomocne w wyborze odpowiedniego produktu okażą się publikowane na łamach sklepu Presto rankingi. Wskazują one na najczęściej wybierane suplementy i odżywki dostępne w katalogu produktowym.

Witamina E – na co?

Zanim jednak zostaną one przedstawione, warto zastanowić się, jakimi właściwościami wyróżnia się witamina E, a także, jakie zadania spełnia. Wspomnieć należy przede wszystkim o tym, że wspomaga ona ochronę krwinek czerwonych, a także przeciwdziała zakrzepom. Wiąże się to z usprawnianiem przepuszczalności błon komórkowych, a także syntezy wszelkich substancji przeciwkrzepliwych.

Witamina E okaże się istotna także dla osób aktywnych fizycznie. Jej suplementacja wpływa bowiem na wydolność wszystkich mięśni. Co równie ważne, odpowiada ona za odpowiednie przekazywanie sygnałów nerwowych.

Lekarze specjaliści podkreślają, że witamina E jest jednym z silnych przeciwutleniaczy. Oznacza to, że pełni funkcję ochronną przed uszkadzaniem komórek (na przykład przez wolne rodniki). Wszystko to sprawia, że zmniejsza ona ryzyko wystąpienia raka wątroby i prostaty (co ważne, witamina E wpływa na prawidłowe wytwarzanie nasienia u mężczyzn). Co więcej, niektórzy specjaliści podkreślają, że witamina E pozwala zmniejszyć ryzyko udaru mózgu i zawału serca.

Jak już zostało wspomniane, długotrwałe niedobory witaminy E mogą skutkować poważnymi objawami. W przypadku suplementów należy uważać również, aby środka tego nie przedawkować. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ nadmiar witaminy E jest z organizmu wydalany. Problemy pojawią się dopiero w przypadku długotrwałego przyjmowania dawek dziennych zawierających więcej niż 1000 mg witaminy.

Witamina E – ranking

Suplementy zawierające omawiany środek występują w postaci kapsułek (od kilkudziesięciu do 100 sztuk). Przyjmowanie ich zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta pozwoli na prawidłowe uzupełnienie ewentualnych braków witaminy.

Przed zakupem warto jednak zastanowić się, który produkt najlepiej spełni indywidualne wymagania i potrzeby. Uwagę można zwrócić między innymi na opinie użytkowników, którzy mieli już okazję wypróbować konkretny produkt. Często wskazują oni na wszelkie jego wady i zalety.

Niezwykle pomocne okażą się również rankingi zawierające produkty najpopularniejsze. Są one generowane automatycznie, na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Dzięki temu łatwo można odkryć aktualne trendy zakupowe i wskazać na środki cieszące się największym uznaniem wśród konsumentów. Polecane suplementy nie osiągają tak wysokich pozycji bez powodu. Związane jest to przede wszystkim z odpowiednią zawartością witaminy E, a także skutecznym działaniem.

W czym jest Witamina E?

Poza suplementami, niedobory witaminy E można uzupełniać poprzez właściwą dietę. Najwięcej jest jej w olejach słonecznikowych, produkowanych na ich bazie margarynach, a także w orzechach laskowych. Gdzie jeszcze można znaleźć witaminę E? W następujących produktach:

 • oliwa z oliwek,
 • migdały,
 • nasiona słonecznika,
 • olej sojowy, rzepakowy i kukurydziany,
 • ryby,
 • płatki owsiane,
 • szczypiorek,
 • dynia,
 • pomidory,
 • brokuły,
 • biała kapusta,
 • pietruszka,
 • papryka,
 • mięso drobiowe.

Odpowiednia dieta w połączeniu z przemyślaną suplementacją pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości witaminy E, co jest oczywiście bardzo istotne dla kondycji organizmu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.