Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki soundbar do 1000 zł wybrać? Ranking 2021

Szukasz soundbara do 1000 zł? Sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze modele z tego przedziału cenowego.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem soundbara do 1000 zł?

Soundbary sukcesywnie rozszerzają grono swoich zwolenników kosztem klasycznych kin domowych. Okazuje się bowiem, że za pomocą jednego, dość niewielkiego urządzenia da się uzyskać efekt zbliżony do dźwięku przestrzennego znanego z rozbudowanych zestawów audio z kilkoma głośnikami. Interesującą propozycją wydają się szczególnie produkty z przedziału cenowego do 1000 zł – głównie ze względu na świetny stosunek kosztu zakupu do możliwości.

Istotną cechą urządzeń z prezentowanego przedziału cenowego jest szeroko pojęta łączność. Mowa tu o wyposażeniu odpowiedzialnym za integrację zestawu z telewizorem, a zatem wszelkie porty i moduły bezprzewodowe. W kwocie poniżej 1000 zł znajdziesz wiele soundbarów, lecz tańsze z nich zazwyczaj posiadają jedynie standardowe wejścia na kabel. Produkty z wbudowanymi antenami Bluetooth i Wi-Fi kosztują nie mało i zbliżają się do górnej granicy w opisywanej półce. Te drugie gwarantują ogromną wygodę na co dzień – należy położyć akcent na wspomniane udogodnienia.

Zwracaj również uwagę na jakość wykonania sprzętu. Takie akcesorium najczęściej zajmuje z góry wyznaczone miejsce i bardzo rzadko następuje zmiana jego położenia, ale mimo wszystko wytrzymałość konstrukcji odgrywa ważną rolę. Jeśli chcesz korzystać z nowego egzemplarza przez kilka kolejnych lat, powinieneś zdecydować się na model wykonany z solidnych materiałów i złożony precyzyjnie, bez żadnych defektów. Niemałe znaczenie ma także design – duży wybór na rynku daje Ci szansę zaopatrzenia się w wariant dopasowany do Twojego gustu i warto z tego skorzystać.

Ranking soundbarów do 1000 zł 2021

Oferta producentów jest niezwykle szeroka, dlatego spokojnie możesz znaleźć idealny soundbar dla siebie. Przedstawione poniżej polecane soundbary do 1000 zł to głównie wyposażenie firm znanych z elektroniki użytkowej – nie tylko z branży audio – o międzynarodowej popularności. Wśród godnych uwagi akcesoriów trzeba wymienić soundbary Samsung. Modele takie jak HW-T550, HW-A450 czy HW-S40T stanowią doskonałe propozycje dla osób szukających stosunkowo taniej, ale równocześnie dobrej opcji, gwarantującej wysokiej jakości brzmienie.

Ranking soundbarów do 1000 zł

Interesujące są także soundbary Sharp. Japońska firma ma w swojej ofercie gamę wyjątkowo tanich urządzeń, które mimo niewygórowanej ceny, nieprzekraczającej często nawet poziomu 500 zł, okazują się świetnym wyborem dla mniej wymagających użytkowników. Znakomite przykłady to między innymi egzemplarze o oznaczeniach HT-SB150, HT-SB95 lub HT-SBW110. Poza czystym sygnałem audio cechuje je prosty design dopasowany do praktycznie każdego wnętrza.

Pod względem wydajności, jakości dźwięku i wyglądu dobrze prezentują się też soundbary JBL, a wśród nich modele SBW10 czy SBW20. Akcesoria z asortymentu tego producenta zapewniają imponujące wrażenia słuchowe podczas seansów filmowych, choć z pozoru wydają się mało atrakcyjne na tle konkurencji. Przedstawione powyżej propozycje sprawdzają się doskonale jako element wyposażenia telewizora. Wybrane zestawy wspomnianych marek w kwocie do 1000 zł są w stanie konkurować z soundbarami Philips albo niezwykle popularnymi soundbarami TLC.

Jakie parametry powinien mieć dobry soundbar do 1000 zł?

Przede wszystkim, soundbar do 1000 zł powinien posiadać bogaty komplet dekoderów dźwięku przestrzennego. Im ich więcej, tym lepiej dla Ciebie, bo efekt robi wtedy imponujące wrażenie i doświadczasz wyjątkowego realizmu w trakcie oglądania materiałów wideo oraz słuchania muzyki. Ponadto przydatny okazuje się korektor umożliwiający dostosowanie charakteru brzmienia do własnych potrzeb w zależności od charakteru soundtracka lub piosenki.

Moc decyduje o maksymalnej głośności osiąganej przez dany zestaw. Dobry soundbar do 1000 zł odznacza się wartością tego parametru na poziomie 200-500 W, co spokojnie wystarcza do oglądania filmów i słuchania muzyki w dużych pomieszczeniach. Zdarzają się również 100-watowe modele soundbarów za około 1000 zł, lecz one spawdzają się praktycznie tylko w małych pokojach, gdzie ściany i meble są blisko siebie.

Najlepszy soundbar do 1000 zł – czyli jaki?

To trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepszy soundbar do 1000 zł to dość ogólne pojęcie – tak naprawdę liczą się Twoje osobiste wymagania względem sprzętu. Urządzenie kosztujące mniej niż 1000 zł jest propozycją z niższej półki cenowej i w związku z tym musisz zgodzić się na pewne kompromisy pod kątem solidności, jakości pracy czy wszechstronności w zakresie ustawień.

Skup się na wszystkich opcjach na rynku, spełniających podstawowe oczekiwania i wyposażonych dodatkowo w szereg innowacyjnych funkcji dostępnych zazwyczaj tylko w droższych akcesoriach. Wspomniane wcześniej model sygnowane logo Samsung, Sharp bądź Thomson są tego dobrymi przykładami. Wymienione urządzenia kosztują mało, w porównaniu do tego, ile oferują. W aspektach technicznym nie ustępują soundbarom do 1500 zł.

Dlaczego warto kupić soundbar do 1000 zł?

Jeśli szukasz zestawu audio do odtwarzania dźwięku z telewizora, ale nie chcesz zajmować zbyt wiele miejsca w domu i wydawać przesadnie dużo pieniędzy, soundbar do 1000 zł to idealne rozwiązanie. W stosunkowo niskiej kwocie w porównaniu do innych produktów sprzedawanych na rynku zyskujesz ciekawy gadżet zwarty w kompaktowej obudowie i gwarantujący świetne brzmienie dzięki nowoczesnej technologii odbijania sygnału od ścian.

Warto go kupić, bo mowa o bardzo opłacalnej inwestycji. Soundbar z zaprezentowanego przedziału cenowego od znanej i popularnej na rynku firmy potrafi działać podobnie do droższych egzemplarzy, służąc przez długi czas. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu, nie powinieneś mieć większych wątpliwości. Zwracając uwagę na wspomniane wcześniej aspekty, bez problemu znajdziesz właściwy wariant dla siebie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:56
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.