https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-laptop-gamingowy-wybrac-acer-predator-helios-czy-acer-predator-triton/14355/ 2019-10-09 14:36:41.000000

Jaki laptop gamingowy wybrać? Acer Predator Helios czy Acer Predator Triton?

Laptopy gamingowe Acer Predator Helios oraz Triton wyposażone zostały w wydajne podzespoły, dzięki którym urządzenia te uważane są za jedne z najlepszych modeli na rynku. Dziś prezentujemy ich specyfikacje.

Firma Acer od lat jest jednym z przodujących producentów laptopów dla graczy. Szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników wirtualnych potyczek cieszą się laptopy Acer Predator, które charakteryzują nie tylko mocne specyfikacje, ale także niesztampowa oryginalna stylistyka. Na pokładzie gamingowych notebooków Acer znaleźć można zarówno najmocniejsze procesory Intel Core ósmej generacji, jak i pożądane przez wielu graczy układy graficzne NVIDIA GeForce GTX i RTX. Laptopy dla graczy marki Acer oferowane są w wielu rozmaitych wariantach. W niniejszym poradniku omówimy szerzej specyfikacje i różnice modeli Helios oraz Triton.

Gamingowe laptopy Acer Predator – czy warto?

Już na pierwszy rzut oka widać, że notebooki Acer Predator skonstruowane zostały z myślą o graczach. Stosowane do grania potężne maszyny firmy Acer wyróżnia niebanalna stylistyka znana z rozbudowanych gamingowych zestawów komputerowych. Ostre linie, kolorowe, podświetlane akcenty, a także specjalne otwory wentylacyjne powodują, że obok maszyn Acer Predator nie da się przejść obojętnie.

Wiadomo – design jest jednym z istotniejszych elementów urządzeń gamingowych, jednak największe znaczenie ma nie to, co na zewnątrz, ale zawartość, a więc podzespoły, w jakie producent zdecydował się wyposażyć poszczególne maszyny. Pod tym względem zarówno laptopy Acer Predator Helios, jak i Acer Predator Triton są w stanie konkurować z najlepszymi urządzeniami na rynku. Ba! W wielu przypadkach z walki tej wychodzą zwycięsko.

Acer Predator Helios czy Acer Predator Triton?

Zarówno notebooki Acer Predator Helios, jak i Acer Predator Triton tworzone są z myślą o najbardziej wymagających graczach. W obu wymienionych rozwiązaniach znaleźć można mocne i wydajne komponenty, a marka Acer co roku prezentuje ich odświeżone wersje. Chcąc zapewnić użytkownikom najwyższą jakość, producent musi stawiać na sprawdzone i niezawodne rozwiązania, a że tych najlepszych na rynku jest ograniczona ilość, specyfikacje laptopów gamingowych Predator Helios oraz Predator Triton nie różnią się znacznie między sobą i każde z tych urządzeń doskonale sprawdza się w roli laptopa do gier.

Acer Predator Helios seria 300

 • Acer Predator Helios 300 – specyfikacja. Wśród notebooków gamingowych Acer Predator Helios serii 300 znaleźć można zarówno tańsze rozwiązania dedykowane graczom o mniej zasobnych portfelach, jak i urządzenia wyposażone w mocniejsze podzespoły, za które zapłacić trzeba już znacznie więcej. W najmocniejszej obecnie specyfikacji wspomnianego modelu znalazło się miejsce na procesor ósmej generacji Intel Core i7-8750H z 6-cioma rdzeniami i bazową częstotliwością taktowania na poziomie 2,2 GHz oraz maksymalną częstotliwością turbo rzędu 4,10 GHz. Dwunastowątkowy procesor wyposażony został w pamięć cache 9 MB. Układ graficzny notebooka to NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB dedykowanej pamięci. Na pokładzie Acer Predator Helios 300 nie mogło zabraknąć miejsca również na 16 GB pamięci RAM DDR4. Wysoki komfort grania zapewnia tutaj 17-calowy wyświetlacz, a także Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11ac. Laptop dostępny jest w ofercie z dyskiem HDD 1 TB oraz SSD 256 GB.
 • Acer Predator Helios 300 – cena. Laptopy dla graczy Acer Predator Helios 300 oferowane są w przedziale cenowym od 4500 do nawet 6500 zł w najmocniejszej specyfikacji. Jednym z popularniejszych modeli na rynku jest Acer Predator Helios G3-572 wyposażony w procesor Intel Core i7 4-rdzeniowy, grafikę NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB dedykowanej pamięci oraz w pamięć RAM 8 GB DDR4, którego cena to 5500 zł.
 • Acer Predator Helios 300 – recenzja. Acer Predator Helios 300 GTX 1060, Intel Core i7, 512 GB SSD, a także 16 GB RAM poza wysoką jakością wykonania, a także atrakcyjną stylistyką obudowy, wyróżnia się także wydajnością na zadowalającym poziomie. Jak wiadomo, im lepsze parametry, tym większa wydajność i zarazem wyższy poziom komfortu oraz satysfakcji w czasie użytkowania najbardziej wymagających gier. Wpływ na cenę oraz ogólną wydajność ma także zastosowany dysk. Acer Predator Helios 300 1 TB pomimo większej powierzchni dyskowej, będzie wolniejszy od modelu wyposażonego w dysk SSD 512 GB i w związku z tym – również tańszy.

Acer Predator Helios seria 500

 • Acer Predator Helios 500 – specyfikacja. Większą różnorodnością podzespołów stosowanych w poszczególnych modelach charakteryzują się notebooki Acer Predator Helion 500. Wykorzystane tutaj procesory to zarówno czterordzeniowe Intel Core i5, jak i sześciordzeniowe Intel Core i9. Pierwsze ze wspomnianych wyróżniają się bazową częstotliwością taktowania na poziomie 2,3 GHz i 4 GHZ w technologii turbo. Bardzo zbliżonymi parametrami mogą pochwalić się również modele Acer Predator Helios Core i7. Największe częstotliwości taktowania na poziomie 2,9 GHz przy wartości bazowej i 4,8 GHz przy technologii turbo osiągają laptopy wyposażone w procesory ósmej generacji Intel Core i9. Na uwagę niewątpliwie zasługują modele Acer Predator Helios 500 z ośmiordzeniowym procesorem AMD Ryzen 7, który pracować może z częstotliwością taktowania na poziomie 3,2-4,1 GHz. Czym jeszcze różnią się poszczególne wersje notebooków serii Helios 500? Przede wszystkim układem graficznym. Acer Predator Helios AMD Radeon RX Vega 56, Acer Predator Helios GTX 1060, a może Acer Predator Helios RTX 2060? Wybór w tym elemencie jest spory.
 • Acer Predator Helios 500 – cena. Znacznie większe zróżnicowanie pod względem zastosowanych komponentów ma odzwierciedlenie w cenach omawianych notebooków. Najtańsze laptopy gamingowe Acer Predator Helios 500 oferowane są za około 9000 zł. Za maszyny w najmocniejszych specyfikacjach zapłacić trzeba nawet 12000 zł.

Acer Predator Helios seria 700

 • Acer Predator Helios 700 – specyfikacja. Nowy flagowy laptop gamingowy Acer Predator Helios 700 został zaprezentowany podczas nowojorskiej konferencji na początku kwietnia 2019 roku. Tym, co wyróżnia go spośród innych pokazanych modeli, jest unikatowa rozsuwana klawiatura HyperDrift, dzięki której laptop zyskuje dwa dodatkowe wloty powietrza. To odpowiedź Acera na postępy w kwestii chłodzenia podzespołów i zapewniania większej wydajności coraz mocniejszym komponentom laptopów gamingowych. System chłodzenia obejmuje tutaj również wentylatory czwartej generacji Acer AreoBalde 3D, komorę parową, technologię Acer CoolBoost, a także pięć miedzianych przewodów cieplnych. Acer Predator Helios 700 zaopatrzony został w 17-calowy wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz z czasem reakcji na poziomie 3 ms oraz technologią NVIDIA G-Sync. Na uwagę zasługuje również system audio z pięcioma głośnikami oraz subwooferem. Fanów wirtualnych potyczek niewątpliwie zainteresuje to, co znalazło się wewnątrz obudowy Acer Predator Helios 700. Notebook posiada wyjątkową konstrukcję, w której prym wiedzie procesor dziewiątej generacji Intel Core i9, a także układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 lub 2070, pamięć RAM DDR4 do 64 GB, a także technologia Killer DoubleShot Pro i Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i E300. Powierzchnia dyskowa wynosi do 1 TB SSD i do 2 TB HDD.
 • Acer Predator Helios 700 – cena. Według zapowiedzi firmy Acer model Predator Helion 700 będzie dostępny w Europie już w lipcu 2019 roku. Jego cena ze względu na mocną specyfikację i innowacyjne rozwiązania, przede wszystkim poprawiony układ chłodzenia nie wydaje się zbyt wysoka i ma wynosić niecałe 2700 euro.

Acer Predator Triton seria 500

 • Acer Predator Triton 500 – specyfikacja. Oferowany jest w dwóch wersjach różniących się przede wszystkim układem graficznym. Acer Predator Triton 500 RTX 2080 z 8 GB dedykowanej pamięci skonstruowany został dla najbardziej wymagających graczy. Pozostałe podzespoły, w których najważniejszym elementem jest niewątpliwie sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H z częstotliwością taktowania 2,2-4,10 GHz oraz pamięć RAM 16 GB DDR4, uzupełniają mocną specyfikację notebooka. Zastosowany tutaj dysk SSD pomieści 512 GB danych. Jednym z elementów wyróżniających laptopy Acer Predator Triton series 500 jest ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz i czasie reakcji rzędu 3 ms. Dzięki wyposażeniu w postaci portów HDMI 2.0, a także Mini DisplayPort oraz USB-C Thunderbolt do laptopa można podłączyć równocześnie trzy dodatkowe monitory.
 • Acer Predator Triton 500 – cena. Laptop Acer Predator Triton 500 RTX 2080 Max-Q można nabyć w cenie niecałych 12000 zł. Jak nietrudno się domyślić, model z nieco słabszą grafiką – NVIDIA GeForce RTX 2060 oferowany jest w niższej cenie, która kształtuje się na poziomie 8200-8600 zł, w zależności od sklepu.

Acer Predator Triton seria 700

 • Acer Predator Triton 700 – specyfikacja. Zanim podamy, co znajduje się we wnętrzu laptopa Acer Predator Triton 700, zwrócimy uwagę na wygląd wspomnianego modelu. Acer postanowił stworzyć laptopa, który nie tylko sprawdzi się podczas grania, ale co najważniejsze – dzięki swoim rozmiarom, pozwoli prowadzić cyfrowe rozgrywki z dowolnego miejsca. Wielka moc urządzenia zawarta została w obudowie mierzącej zaledwie 18,9 mm. Aby zmniejszyć ciężar, zastosowano tutaj cienkie wentylatory Aero Blade 3D z metalowymi łopatkami. Na pokładzie Acer Predator Triton 700 znaleźć można również procesor siódmej generacji Intel Core i7-7700HQ z czterema rdzeniami o częstotliwości taktowania od 2,8 do 3,8 GHz oraz pamięcią cache 6 MB. Zastosowano tutaj także pamięć RAM 16 GB DDR4 2133 MHz, którą można rozszerzyć do 32 GB. Do przechowywania danych służy dysk SSD o pojemności 2 x 256 GB. Układ graficzny w Triton 700 to NVIDIA GeForce GTX 1080 Max-Q z pamięcią 8192 MB GDDR5X. Acer Predator Triton GTX 1080 wyróżnia się przepustowością pamięci własnej układu graficznego na poziomie 320 GB/s.
 • Acer Predator Triton 700 – cena. „Klasa sama w sobie”, „niewiarygodna maszyna”, „doskonały sprzęt” to najczęściej spotykane opinie na temat laptopa dla graczy Acer Predator Triton 700. Zarówno jego parametry techniczne, jak i niesztampowa stylistyka powodują, że jest jednym z częściej wybieranych rozwiązań przez miłośników wirtualnych rozgrywek. Cena jak na zastosowane komponenty nie należy do wysokich i kształtuje się na poziomie 9000-10000 zł.

Acer Predator Triton seria 900

 • Acer Predator Triton 900 – specyfikacje. Jak oświadcza sam producent – to nie jest typowy laptop do gier. Wyposażony w dotykowy ekran oraz dwa zawiasy Ezel Aero Hinge wykonane z wykorzystaniem technologi CNC, notebook Acer Predator Triton 900 znacznie wykracza poza definicję klasycznej maszyny gamingowej. Można używać go nie tylko jako wspomnianego notebooka, ale również wyświetlacza lub stojaka. W połączeniu z doskonałym wyglądem, jakością oraz możliwością uruchomienia gier w 4K – dzięki NVIDIA G-Sync, laptop zapewnia najlepszą rozrywkę oraz znacznie wyższy poziom doznań niż inne urządzenia gamingowe dostępne w sprzedaży. Jakby tego było mało, Acer Predator Triton 900 umożliwia podpięcie trzech dodatkowych wyświetlaczy. Jakie jeszcze podzespoły znalazły zastosowanie w Acer Predator Triton 900? Laptop wyposażony został w sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H o częstotliwości taktowania 2,3-4,1 GHz, a także niezwykle mocną grafikę NVIDIA GeForce RTX 2080 z 8 GB dedykowanej pamięci. Za wydajność notebooka odpowiada między innymi 32 GB pamięci RAM DDR4, a także dysk SSD 2 x 512 GB. Łączność realizowana jest z wykorzystaniem technologi Wi-Fi IEEE 802.11ac, technologi Gigabit Ethernet, a także Bluetooth 5.0. Acer Predator Triton z RTX 2080 ma na pokładzie również port HDMI, DisplayPort, a także trzy złącza USB, w tym dwa w standardzie 3.1.
 • Acer Predator Triton 900 – cena. Niewątpliwie specyfikacja techniczna Acer Predator Triton 900 robi spore wrażenie i ma to odzwierciedlenie w cenie maszyny. Laptop dostępny jest w Polsce od niedawna, a koszt, jaki trzeba ponieść, aby cieszyć się urządzeniem to kwota rzędu 20000 zł.

Jaki laptop gamingowy Acer Predator wybrać?

Zakup dobrej jakości laptopa gamingowego to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które doskonale sprawdzają się podczas użytkowania wymagających gier oraz aplikacji. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając maszynę gamingową nie tylko z oferty produktów Acer Predator, ale i wszystkich pozostałych.

 • Zastosowanie. Jeśli notebook ma pełnić funkcję urządzenia gamingowego, należy szukać wśród urządzeń oznaczonych „do grania”. W tym przypadku na pewno nie sprawdzą się laptopy z przeznaczeniem do domu czy do biura.
 • Typ. Laptop, netbook, ultrabook, a może 2w1 (czyli laptop i tablet). Dla graczy najodpowiedniejszym produktem są po prostu laptopy.
 • Przekątna ekranu. To wartość informująca o tym, jak duży jest wyświetlacz maszyny. Laptopy gamingowe nie powinny mieć ekranu mniejszego niż 15 cali. Znaczna część notebooków Acer Predator wyposażona została przez producenta w wyświetlacze 17-calowe.
 • Procesor. Im lepszy, tym płynniejsza gra i wydajniejszy laptop. Wśród laptopów Acer Predator Triton oraz Helios znaleźć można maszyny z procesorami Intel Core i5, i7, i9, a także AMD Ryzen. W przypadku procesorów znaczenie ma liczba rdzeni, liczba wątków, ilość pamięci cache, a także częstotliwość taktowania.
 • Chipset karty graficznej. W laptopach gamingowych są to przede wszystkim AMD Radeon oraz NVIDIA GeForce GTX i RTX. Warto zwrócić również uwagę na jednostki zintegrowane, które wykorzystywane są podczas codziennego użytkowania i mniej wymagających programów.
 • Rozdzielczość. Pożądane parametry to rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 oraz 4K UHD 3840 x 2160.
 • Zainstalowana oraz obsługiwana pamięć RAM. Powinna mieć wartość od 8 do 32 GB. Warto sprawdzić, ile slotów na pamięć RAM posiada płyta główna, a także, jaka jest maksymalna ilość obsługiwanej pamięci.
 • Dysk HDD lub SSD. Laptopy gamingowe często wyposażone są zarówno w dyski HDD, jak i SSD, przez co znacznie wzrasta ich wydajność. Warto zwrócić uwagę na typ dysku SSD i wykorzystane do jego podłączenia złącze. Modele pracujące na złączach M.2 są szybsze i mają znacznie mniejsze rozmiary.
 • Łączność bezprzewodowa. Realizowana powinna być zarówno poprzez Wi-Fi, jak i Bluetooth. Standardem w laptopach gamingowych jest obecność technologi IEEE 802.11ac w przypadku Wi-Fi i Bluetooth w wersji co najmniej 4.0. Nowe produkty z oferty Acer Predator Triton posiadają Bluetooth w wersji 5.0.
 • Podświetlana klawiatura. Nie tylko niesztampowo się prezentuje, ale jest też użyteczna, szczególnie podczas grania w ciemnych pomieszczeniach. Nierzadko producenci decydują się również na wyróżnienie najczęściej użytkowanych klawiszy podczas grania, a więc literek: W, A, S oraz D.
 • System operacyjny. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy laptop gamingowy ma preinstalowany system operacyjny. Acer wyposażył swoje notebooki dla graczy z serii Predator w systemy operacyjne Windows 10 w wersji Home Edition.
Polecane artykuły
 

Firma Acer od lat jest jednym z przodujących producentów laptopów dla graczy. Szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników wirtualnych potyczek cieszą się laptopy Acer Predator, które charakteryzują nie tylko mocne specyfikacje, ale także niesztampowa oryginalna stylistyka. Na pokładzie gamingowych notebooków Acer znaleźć można zarówno najmocniejsze procesory Intel Core ósmej generacji, jak i pożądane przez wielu graczy układy graficzne NVIDIA GeForce GTX i RTX. Laptopy dla graczy marki Acer oferowane są w wielu rozmaitych wariantach. W niniejszym poradniku omówimy szerzej specyfikacje i różnice modeli Helios oraz Triton.

Gamingowe laptopy Acer Predator – czy warto?

Już na pierwszy rzut oka widać, że notebooki Acer Predator skonstruowane zostały z myślą o graczach. Stosowane do grania potężne maszyny firmy Acer wyróżnia niebanalna stylistyka znana z rozbudowanych gamingowych zestawów komputerowych. Ostre linie, kolorowe, podświetlane akcenty, a także specjalne otwory wentylacyjne powodują, że obok maszyn Acer Predator nie da się przejść obojętnie.

Wiadomo – design jest jednym z istotniejszych elementów urządzeń gamingowych, jednak największe znaczenie ma nie to, co na zewnątrz, ale zawartość, a więc podzespoły, w jakie producent zdecydował się wyposażyć poszczególne maszyny. Pod tym względem zarówno laptopy Acer Predator Helios, jak i Acer Predator Triton są w stanie konkurować z najlepszymi urządzeniami na rynku. Ba! W wielu przypadkach z walki tej wychodzą zwycięsko.

Acer Predator Helios czy Acer Predator Triton?

Zarówno notebooki Acer Predator Helios, jak i Acer Predator Triton tworzone są z myślą o najbardziej wymagających graczach. W obu wymienionych rozwiązaniach znaleźć można mocne i wydajne komponenty, a marka Acer co roku prezentuje ich odświeżone wersje. Chcąc zapewnić użytkownikom najwyższą jakość, producent musi stawiać na sprawdzone i niezawodne rozwiązania, a że tych najlepszych na rynku jest ograniczona ilość, specyfikacje laptopów gamingowych Predator Helios oraz Predator Triton nie różnią się znacznie między sobą i każde z tych urządzeń doskonale sprawdza się w roli laptopa do gier.

Acer Predator Helios seria 300

 • Acer Predator Helios 300 – specyfikacja. Wśród notebooków gamingowych Acer Predator Helios serii 300 znaleźć można zarówno tańsze rozwiązania dedykowane graczom o mniej zasobnych portfelach, jak i urządzenia wyposażone w mocniejsze podzespoły, za które zapłacić trzeba już znacznie więcej. W najmocniejszej obecnie specyfikacji wspomnianego modelu znalazło się miejsce na procesor ósmej generacji Intel Core i7-8750H z 6-cioma rdzeniami i bazową częstotliwością taktowania na poziomie 2,2 GHz oraz maksymalną częstotliwością turbo rzędu 4,10 GHz. Dwunastowątkowy procesor wyposażony został w pamięć cache 9 MB. Układ graficzny notebooka to NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB dedykowanej pamięci. Na pokładzie Acer Predator Helios 300 nie mogło zabraknąć miejsca również na 16 GB pamięci RAM DDR4. Wysoki komfort grania zapewnia tutaj 17-calowy wyświetlacz, a także Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11ac. Laptop dostępny jest w ofercie z dyskiem HDD 1 TB oraz SSD 256 GB.
 • Acer Predator Helios 300 – cena. Laptopy dla graczy Acer Predator Helios 300 oferowane są w przedziale cenowym od 4500 do nawet 6500 zł w najmocniejszej specyfikacji. Jednym z popularniejszych modeli na rynku jest Acer Predator Helios G3-572 wyposażony w procesor Intel Core i7 4-rdzeniowy, grafikę NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB dedykowanej pamięci oraz w pamięć RAM 8 GB DDR4, którego cena to 5500 zł.
 • Acer Predator Helios 300 – recenzja. Acer Predator Helios 300 GTX 1060, Intel Core i7, 512 GB SSD, a także 16 GB RAM poza wysoką jakością wykonania, a także atrakcyjną stylistyką obudowy, wyróżnia się także wydajnością na zadowalającym poziomie. Jak wiadomo, im lepsze parametry, tym większa wydajność i zarazem wyższy poziom komfortu oraz satysfakcji w czasie użytkowania najbardziej wymagających gier. Wpływ na cenę oraz ogólną wydajność ma także zastosowany dysk. Acer Predator Helios 300 1 TB pomimo większej powierzchni dyskowej, będzie wolniejszy od modelu wyposażonego w dysk SSD 512 GB i w związku z tym – również tańszy.

Acer Predator Helios seria 500

 • Acer Predator Helios 500 – specyfikacja. Większą różnorodnością podzespołów stosowanych w poszczególnych modelach charakteryzują się notebooki Acer Predator Helion 500. Wykorzystane tutaj procesory to zarówno czterordzeniowe Intel Core i5, jak i sześciordzeniowe Intel Core i9. Pierwsze ze wspomnianych wyróżniają się bazową częstotliwością taktowania na poziomie 2,3 GHz i 4 GHZ w technologii turbo. Bardzo zbliżonymi parametrami mogą pochwalić się również modele Acer Predator Helios Core i7. Największe częstotliwości taktowania na poziomie 2,9 GHz przy wartości bazowej i 4,8 GHz przy technologii turbo osiągają laptopy wyposażone w procesory ósmej generacji Intel Core i9. Na uwagę niewątpliwie zasługują modele Acer Predator Helios 500 z ośmiordzeniowym procesorem AMD Ryzen 7, który pracować może z częstotliwością taktowania na poziomie 3,2-4,1 GHz. Czym jeszcze różnią się poszczególne wersje notebooków serii Helios 500? Przede wszystkim układem graficznym. Acer Predator Helios AMD Radeon RX Vega 56, Acer Predator Helios GTX 1060, a może Acer Predator Helios RTX 2060? Wybór w tym elemencie jest spory.
 • Acer Predator Helios 500 – cena. Znacznie większe zróżnicowanie pod względem zastosowanych komponentów ma odzwierciedlenie w cenach omawianych notebooków. Najtańsze laptopy gamingowe Acer Predator Helios 500 oferowane są za około 9000 zł. Za maszyny w najmocniejszych specyfikacjach zapłacić trzeba nawet 12000 zł.

Acer Predator Helios seria 700

 • Acer Predator Helios 700 – specyfikacja. Nowy flagowy laptop gamingowy Acer Predator Helios 700 został zaprezentowany podczas nowojorskiej konferencji na początku kwietnia 2019 roku. Tym, co wyróżnia go spośród innych pokazanych modeli, jest unikatowa rozsuwana klawiatura HyperDrift, dzięki której laptop zyskuje dwa dodatkowe wloty powietrza. To odpowiedź Acera na postępy w kwestii chłodzenia podzespołów i zapewniania większej wydajności coraz mocniejszym komponentom laptopów gamingowych. System chłodzenia obejmuje tutaj również wentylatory czwartej generacji Acer AreoBalde 3D, komorę parową, technologię Acer CoolBoost, a także pięć miedzianych przewodów cieplnych. Acer Predator Helios 700 zaopatrzony został w 17-calowy wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz z czasem reakcji na poziomie 3 ms oraz technologią NVIDIA G-Sync. Na uwagę zasługuje również system audio z pięcioma głośnikami oraz subwooferem. Fanów wirtualnych potyczek niewątpliwie zainteresuje to, co znalazło się wewnątrz obudowy Acer Predator Helios 700. Notebook posiada wyjątkową konstrukcję, w której prym wiedzie procesor dziewiątej generacji Intel Core i9, a także układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 lub 2070, pamięć RAM DDR4 do 64 GB, a także technologia Killer DoubleShot Pro i Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i E300. Powierzchnia dyskowa wynosi do 1 TB SSD i do 2 TB HDD.
 • Acer Predator Helios 700 – cena. Według zapowiedzi firmy Acer model Predator Helion 700 będzie dostępny w Europie już w lipcu 2019 roku. Jego cena ze względu na mocną specyfikację i innowacyjne rozwiązania, przede wszystkim poprawiony układ chłodzenia nie wydaje się zbyt wysoka i ma wynosić niecałe 2700 euro.

Acer Predator Triton seria 500

 • Acer Predator Triton 500 – specyfikacja. Oferowany jest w dwóch wersjach różniących się przede wszystkim układem graficznym. Acer Predator Triton 500 RTX 2080 z 8 GB dedykowanej pamięci skonstruowany został dla najbardziej wymagających graczy. Pozostałe podzespoły, w których najważniejszym elementem jest niewątpliwie sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H z częstotliwością taktowania 2,2-4,10 GHz oraz pamięć RAM 16 GB DDR4, uzupełniają mocną specyfikację notebooka. Zastosowany tutaj dysk SSD pomieści 512 GB danych. Jednym z elementów wyróżniających laptopy Acer Predator Triton series 500 jest ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz i czasie reakcji rzędu 3 ms. Dzięki wyposażeniu w postaci portów HDMI 2.0, a także Mini DisplayPort oraz USB-C Thunderbolt do laptopa można podłączyć równocześnie trzy dodatkowe monitory.
 • Acer Predator Triton 500 – cena. Laptop Acer Predator Triton 500 RTX 2080 Max-Q można nabyć w cenie niecałych 12000 zł. Jak nietrudno się domyślić, model z nieco słabszą grafiką – NVIDIA GeForce RTX 2060 oferowany jest w niższej cenie, która kształtuje się na poziomie 8200-8600 zł, w zależności od sklepu.

Acer Predator Triton seria 700

 • Acer Predator Triton 700 – specyfikacja. Zanim podamy, co znajduje się we wnętrzu laptopa Acer Predator Triton 700, zwrócimy uwagę na wygląd wspomnianego modelu. Acer postanowił stworzyć laptopa, który nie tylko sprawdzi się podczas grania, ale co najważniejsze – dzięki swoim rozmiarom, pozwoli prowadzić cyfrowe rozgrywki z dowolnego miejsca. Wielka moc urządzenia zawarta została w obudowie mierzącej zaledwie 18,9 mm. Aby zmniejszyć ciężar, zastosowano tutaj cienkie wentylatory Aero Blade 3D z metalowymi łopatkami. Na pokładzie Acer Predator Triton 700 znaleźć można również procesor siódmej generacji Intel Core i7-7700HQ z czterema rdzeniami o częstotliwości taktowania od 2,8 do 3,8 GHz oraz pamięcią cache 6 MB. Zastosowano tutaj także pamięć RAM 16 GB DDR4 2133 MHz, którą można rozszerzyć do 32 GB. Do przechowywania danych służy dysk SSD o pojemności 2 x 256 GB. Układ graficzny w Triton 700 to NVIDIA GeForce GTX 1080 Max-Q z pamięcią 8192 MB GDDR5X. Acer Predator Triton GTX 1080 wyróżnia się przepustowością pamięci własnej układu graficznego na poziomie 320 GB/s.
 • Acer Predator Triton 700 – cena. „Klasa sama w sobie”, „niewiarygodna maszyna”, „doskonały sprzęt” to najczęściej spotykane opinie na temat laptopa dla graczy Acer Predator Triton 700. Zarówno jego parametry techniczne, jak i niesztampowa stylistyka powodują, że jest jednym z częściej wybieranych rozwiązań przez miłośników wirtualnych rozgrywek. Cena jak na zastosowane komponenty nie należy do wysokich i kształtuje się na poziomie 9000-10000 zł.

Acer Predator Triton seria 900

 • Acer Predator Triton 900 – specyfikacje. Jak oświadcza sam producent – to nie jest typowy laptop do gier. Wyposażony w dotykowy ekran oraz dwa zawiasy Ezel Aero Hinge wykonane z wykorzystaniem technologi CNC, notebook Acer Predator Triton 900 znacznie wykracza poza definicję klasycznej maszyny gamingowej. Można używać go nie tylko jako wspomnianego notebooka, ale również wyświetlacza lub stojaka. W połączeniu z doskonałym wyglądem, jakością oraz możliwością uruchomienia gier w 4K – dzięki NVIDIA G-Sync, laptop zapewnia najlepszą rozrywkę oraz znacznie wyższy poziom doznań niż inne urządzenia gamingowe dostępne w sprzedaży. Jakby tego było mało, Acer Predator Triton 900 umożliwia podpięcie trzech dodatkowych wyświetlaczy. Jakie jeszcze podzespoły znalazły zastosowanie w Acer Predator Triton 900? Laptop wyposażony został w sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H o częstotliwości taktowania 2,3-4,1 GHz, a także niezwykle mocną grafikę NVIDIA GeForce RTX 2080 z 8 GB dedykowanej pamięci. Za wydajność notebooka odpowiada między innymi 32 GB pamięci RAM DDR4, a także dysk SSD 2 x 512 GB. Łączność realizowana jest z wykorzystaniem technologi Wi-Fi IEEE 802.11ac, technologi Gigabit Ethernet, a także Bluetooth 5.0. Acer Predator Triton z RTX 2080 ma na pokładzie również port HDMI, DisplayPort, a także trzy złącza USB, w tym dwa w standardzie 3.1.
 • Acer Predator Triton 900 – cena. Niewątpliwie specyfikacja techniczna Acer Predator Triton 900 robi spore wrażenie i ma to odzwierciedlenie w cenie maszyny. Laptop dostępny jest w Polsce od niedawna, a koszt, jaki trzeba ponieść, aby cieszyć się urządzeniem to kwota rzędu 20000 zł.

Jaki laptop gamingowy Acer Predator wybrać?

Zakup dobrej jakości laptopa gamingowego to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które doskonale sprawdzają się podczas użytkowania wymagających gier oraz aplikacji. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając maszynę gamingową nie tylko z oferty produktów Acer Predator, ale i wszystkich pozostałych.

 • Zastosowanie. Jeśli notebook ma pełnić funkcję urządzenia gamingowego, należy szukać wśród urządzeń oznaczonych „do grania”. W tym przypadku na pewno nie sprawdzą się laptopy z przeznaczeniem do domu czy do biura.
 • Typ. Laptop, netbook, ultrabook, a może 2w1 (czyli laptop i tablet). Dla graczy najodpowiedniejszym produktem są po prostu laptopy.
 • Przekątna ekranu. To wartość informująca o tym, jak duży jest wyświetlacz maszyny. Laptopy gamingowe nie powinny mieć ekranu mniejszego niż 15 cali. Znaczna część notebooków Acer Predator wyposażona została przez producenta w wyświetlacze 17-calowe.
 • Procesor. Im lepszy, tym płynniejsza gra i wydajniejszy laptop. Wśród laptopów Acer Predator Triton oraz Helios znaleźć można maszyny z procesorami Intel Core i5, i7, i9, a także AMD Ryzen. W przypadku procesorów znaczenie ma liczba rdzeni, liczba wątków, ilość pamięci cache, a także częstotliwość taktowania.
 • Chipset karty graficznej. W laptopach gamingowych są to przede wszystkim AMD Radeon oraz NVIDIA GeForce GTX i RTX. Warto zwrócić również uwagę na jednostki zintegrowane, które wykorzystywane są podczas codziennego użytkowania i mniej wymagających programów.
 • Rozdzielczość. Pożądane parametry to rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 oraz 4K UHD 3840 x 2160.
 • Zainstalowana oraz obsługiwana pamięć RAM. Powinna mieć wartość od 8 do 32 GB. Warto sprawdzić, ile slotów na pamięć RAM posiada płyta główna, a także, jaka jest maksymalna ilość obsługiwanej pamięci.
 • Dysk HDD lub SSD. Laptopy gamingowe często wyposażone są zarówno w dyski HDD, jak i SSD, przez co znacznie wzrasta ich wydajność. Warto zwrócić uwagę na typ dysku SSD i wykorzystane do jego podłączenia złącze. Modele pracujące na złączach M.2 są szybsze i mają znacznie mniejsze rozmiary.
 • Łączność bezprzewodowa. Realizowana powinna być zarówno poprzez Wi-Fi, jak i Bluetooth. Standardem w laptopach gamingowych jest obecność technologi IEEE 802.11ac w przypadku Wi-Fi i Bluetooth w wersji co najmniej 4.0. Nowe produkty z oferty Acer Predator Triton posiadają Bluetooth w wersji 5.0.
 • Podświetlana klawiatura. Nie tylko niesztampowo się prezentuje, ale jest też użyteczna, szczególnie podczas grania w ciemnych pomieszczeniach. Nierzadko producenci decydują się również na wyróżnienie najczęściej użytkowanych klawiszy podczas grania, a więc literek: W, A, S oraz D.
 • System operacyjny. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy laptop gamingowy ma preinstalowany system operacyjny. Acer wyposażył swoje notebooki dla graczy z serii Predator w systemy operacyjne Windows 10 w wersji Home Edition.
Polecane artykuły
 
Kategoria: Poradniki
Data: 10.05.2019
Social
5,0
2 oceny
Moja ocena
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Lista komentarzy jest pusta.