Udostępnij
Skomentuj

Jaki dron z kamerą wybrać – polecane modele

Podpowiadamy, jaki dron z kamerą warto zakupić – sprawdź nasze zestawienie polecanych sprzętów.

Polecane drony z kamerą

Wybrane modele dronów – jaki dron z kamerą wybrać?

Oto krótkie zestawienie polecanych modeli dronów z kamerą – sprawdź je i wybierz coś dla siebie już dziś.

Dron Sanjo Mini SJY 1601

W kwocie poniżej 200 złotych, otrzymujemy tu całkiem przyjemny sprzęt, choć przekona on do siebie raczej tylko amatorów. To lekki i kompaktowy sprzęt, który wyposażono w kamerę z matrycą 1 Mpix. Nagrywa tylko w jakości HD, ale jego plusem jest elektroniczna stabilizacja obrazu. Dron posiada również 6-osiowy stabilizator żyroskopowy oraz może latać przez maksymalnie 5 minut.

Dron Sanjo Mini SJY 1601

Dron Sanjo Mini SJY 1601

Dron Xiaomi FiMi X8 SE 2022 Standard

Kolejny dron jest znacznie wyżej, jeśli chodzi o kwestię ceny. Za ceną drona Xiaomi FiMi X8 SE 2022 idzie jednak jakość i doskonałe specyfikacje. Jego maksymalny czas działania to 35 min. Model ten może pochwalić się także bardzo dalekim zasięgiem, sięgającym aż 5000 m. W praktyce oznacza to piękne ujęcia przy odległości nawet 5 km. Ważnym elementem tego drona jest funkcja ActiveTrack, która umożliwia śledzenie obiektu. Dzięki temu możesz nagrywać interesujący Cię przedmiot bez żadnego wysiłku – system zrobi to za Ciebie. Zapewnia także bezpieczeństwo dzięki funkcji Failsafe. W momencie błędu, rozładowania czy innego niechcianego przypadku, dron sam albo do Ciebie wróci, albo wyląduje we wskazanym miejscu. Opcja niesamowicie przydatna dla każdego, w szczególności amatorów, którym brak doświadczenia w obsłudze takich sprzętów.

Dron Fimi X8 SE 2022 Standard

Dron Fimi X8 SE 2022 Standard

Dron DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Dron DJI Mavic Air 2 Fly More Combo wyposażony jest w kamerę 48 Mpix, która jest w stanie nagrywać filmy w jakości 4K, 2160p w 30 fps, 2.7K, 1520p do 60 fps, FullHD do aż 120 fps! Co ważne, jest bardzo lekki i składany – umożliwia to łatwy transport. Jest to dron z kamerą na żywo, co oznacza, że na bieżąco będziesz widział nagrywany przez niego obraz. Wyposażony jest w funkcje takie jak Hyperlapse czy Enhanced HDR, które przydadzą się szczególnie profesjonalistom, aby wykonać perfekcyjne ujęcia. Urządzenie ma krótki czas ładowania, a także zaawansowany systemem wykrywania kolizji, co pozwoli Ci uniknąć niechcianych wypadków.

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo

Dron DJI Mini 2

Dron DJI Mini 2 jest nieco tańszy od poprzedniego. Daje Ci opcję nagrania filmów w jakości 4K w 30 fps, przy 3 osiowej stabilizacji. Posiada czterokrotny zoom, który pozwala na duże przybliżenia. Wyposażony jest w funkcje takie jak Return to Home – „wróć do domu”, a także funkcje wspomagające kontrolowanie lotu, które ważne szczególnie dla amatorów. Jest bardzo kompaktowy. Zadowoli zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.

Dron DJI Mini 2

Dron DJI Mini 2

Dron PowerVision PowerEgg X Wizard

Kolejny sprzęt z górnej półki na naszej liście, który umożliwia nagrywanie w 4K oraz wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 4000 x 3000. Jest stosunkowo ciężki, ale jak na swoje rozmiary jest w stanie rozwijać wysoką prędkość 65 km/h! Dodajmy do tego 35 minut działania oraz 3 kilometry zasięgu i otrzymujemy naprawdę interesujący sprzęt, który powinien zadowolić również osobę doświadczoną w obsłudze dronów.

Dron PowerVision PowerEgg X Wizard

Dron PowerVision PowerEgg X Wizard

Dron Autel EVO Lite

5472 x 3076 to niesamowita rozdzielczość – w przypadku tego drona nie mówimy jednak o zdjęciach, ale o nagrywanych filamch! Ten model oferuje wideo w jakości 5.4K, 56 km/h maksymalnej prędkości, 12 kilometrów zasięgu i 40 minut pracy. Ciężko odmówić mu tego, że to istne Ferrari wśród tego rodzaju urządzeń. To dron dla profesjonalistów, którzy cenią sobie jakość, mnogość oferowanych funkcji i są w stanie wyłożyć za niego wysoką kwotę.

Dron Autel EVO Lite

Dron Autel EVO Lite

Dron Ryze Technology Tello

Dron Ryze Technology Tello to kolejny tańszy model. Wyposażony jest w funkcję Failsafe. Ma 6-osiowy układ żyroskopowy, co przekłada się na bardzo dokładną orientację drona w terenie. Oprócz tego wspomagany jest przez wiele funkcji, które pozwalają na akrobację dronem, a także przechwytywanie najważniejszych dla Ciebie momentów.

Dron Ryze Technology Tello

Dron Ryze Technology Tello

Dron EXO Cinemaster 2

Cinemaster 2 cechuje niemal 30 minutowe działanie, możliwość nagrań w 4K, około 50 kilometrów rozwijanej prędkości. Oprócz tego, sprzęt wykonuje zdjęcia w 4K, ma matrycę 10 Mpix oraz funkcję ActiveTrack. Dedykowany jest osobom, które poszukują czegoś ze średniej póki, co nie będzie pozbawione najważniejszych funkcji i dobrych parametrów oraz równocześnie nie złupi ich po kieszeni.

Dron EXO Cinemaster 2

Dron EXO Cinemaster 2

Dron Syma X15W

Kolejna budżetowa opcja na naszej liście – specyfikacja nie powala, ale w kwocie około 250 złotych nie należy spodziewać się cudów. Plusem są wymiary i waga: dron waży zaledwie 150 gramów oraz może działać przez 7 minut. Nagrywa w HD, wyposażono w elektroniczną stabilizację oraz funkcje automatycznego lądowania i startu. Propozycja zdecydowanie dla dzieci, aby zaszczepić w nich pasję sterowania tymi urządzeniami.

Dron Syma X15W

Dron Syma X15W

Dron Autel EVO II Pro

Ostatni w naszym zestawieniu, najdroższy model to Autel EVO II Pro. Zapewnia aż 42 minuty lotu, stabilizator 6-osiowy, a także aż 12 czujników wizyjnych. Sterować nim możesz z odległości nawet 13 km. Sprzęt bardzo precyzyjnie wykonuje wydane mu polecenia i posiada wiele udogodnień, pozwalających na jeszcze lepszą jakość przechwytywania obrazu. Jest to dron polecany głównie profesjonalistom – zarówno przez aspekt ceny, jak i wymagań jakie stawia swojemu operatorowi.

Dron Autel EVO II Pro

Dron Autel EVO II Pro

Dron z kamerą 4K czy dron z kamerą Full HD – który sprawdzi się lepiej?

Tutaj musisz postawić sobie pytanie: do czego potrzebujesz drona? Jaki będzie dla Ciebie najlepszy? Jeżeli chcesz skupić się na niewielkich nagraniach, przede wszystkim do prywatnej kolekcji, i dopiero odnajdujesz się w świecie dronów – lepszym wyborem będzie Full HD, choć opcja HD może być również warta rozważenia.

Jeżeli jednak myślisz o kręceniu filmów dronem na poważnie – postaw na wyższą jakość obrazu, czyli 4K. Jest to rozdzielczość używana przez profesjonalistów. Nagrania w takiej jakości są ostrzejsze i wyraźniejsze.

Należy zwracać uwagę też na liczbę fps. Im więcej fps, tym obraz jest płynniejszy. Całkowitą podstawą jest 30 fps, większość modeli jednak wyposażona jest w możliwość przechwytywania w 60 klatkach na sekundę, co daje przyjemne dla oka, płynne nagrania.

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, wybierając drona z kamerą?

Przede wszystkim – obraz. Musisz zwracać uwagę na rozdzielczość. Aby ujęcie było dobrej jakości, powinna być ona przynajmniej na poziomie Full HD. Bardzo ważnym aspektem związanym z samym nagrywaniem jest także stabilizacja obrazu, co zazwyczaj odbywa się dzięki tzw. gimbalom. W skrócie: to urządzenia, które niwelują drgania, dzięki czemu obraz jest płynny.

Warto też przyjrzeć się czasowi lotu, a co za tym idzie – musisz patrzeć też na czas działania. Przy niektórych modelach może istnieć potrzeba zakupu dodatkowej baterii w przypadku chęci dłuższych lotów. Istotnym elementem jest też zoom optyczny, którego działanie umożliwia przybliżanie obrazu. Przy korzystaniu z niego rozdzielczość filmów i zdjęć nie może być za niska.

Łatwość obsługi i pilot to bardzo istotne elementy. Jako swojego pierwszego drona warto wybrać takiego, którego prowadzenie – które zazwyczaj odbywa się na pilota – będzie proste, aby pierwszy lot nie zakończył się w koronach drzew.

Jednym z najważniejszych elementów będzie jednak zasięg takiego urządzenia. Nie może być on za mały, bo nasze pole do popisu będzie ograniczone. Warto pamiętać o tym, że za większym zasięgiem idzie często większa cena.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Akcesoria do dronów - Kamery sportowe - Gimbale

Udostępnij
4,5
8 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)


Ocena została dodana!
Specjalista Morele | 07:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.