Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak podłączyć telefon do komputera?

Dowiedz się, jak szybko połączyć komputer ze swoim smartfonem i korzystać ze wszystkich przydatnych funkcji.

Podłączenie telefonu do komputera przydaje się w wielu przypadkach. Niejednokrotnie pamięć telefonu zostaje obciążona przez nadmiar zdjęć oraz dokumentów. W takim przypadku warto pozbyć się ich, przenosząc je na dysk komputera. Zrobić to można na wiele sposobów – za pomocą odpowiedniego kabla, jak i bezprzewodowo.

Jak sparować telefon z laptopem za pomocą kabla USB?

Zastanawiasz się, jak podłączyć telefon do komputera przez USB w szybki i prosty sposób? Każdy telefon jest wyposażony w kabel USB, który służy zarówno do jego ładowania, jak i umożliwia połączenie telefonu z komputerem. Niezależnie jakim sprzętem dysponujemy, praktycznie każde urządzenia posiada odpowiedni port, który odpowiedni jest do wpięcia kabla, za pomocą którego w łatwy sposób połączysz telefon z komputerem.

Taki sposób połączenia Androida z komputerem sprawi, że gdy tylko oba urządzenia zostaną podłączone do kabla, system operacyjny komputera powinien wykryć smartfon i umożliwić podjęcie działań. Trudności mogą pojawić się w przypadku korzystania ze starszych systemów Windows – w takiej sytuacji należy zainstalować odpowiednie sterowniki, które umożliwią prawidłowe połączenie USB z Android. Niezależnie od producenta, działania, które należy podjąć w tym celu, są podobne. Na przykład połączenie Samsunga Galaxy mini z komputerem przebiega tak samo, jak połączenie telefonu Huawei z komputerem.

Polecane smartfony

Gdy sterowniki zostaną zainstalowane prawidłowo, na Twoim smartfonie pojawi się komunikat, że urządzenie zostało podłączone jako multimedialne – oznacza to, że teraz b urządzenia są połączone i już prawie bez przeszkód możesz zgrywać pliki z komputera na telefon i odwrotnie. Gdy klikniesz w to, pojawią się inne opcje, takie jak aparat – smartfon jest wtedy wykrywany jako aparat fotograficzny. Przydaje się to wtedy, gdy chcesz zająć się przenoszeniem zdjęć bezpośrednio do programów graficznych, zarówno tych wykonanych w formacie JPG, jak i RAW. To drugie rozszerzenie obsługuje wiele modeli smartfonów – połączenie Samsung Galaxy z komputerem umożliwia taką opcję, ponieważ umożliwia robienie zdjęć w tym formacie.

Jeżeli jednak chcesz przenieść pliki znajdujące się na telefonie do komputera lub odwrotnie, musisz wybrać opcję „przesyłanie plików” – większość smartfonów umożliwia importowanie plików tylko poprzez włączenie tej opcji. Wtedy na ekranie komputera, w zakładce o nazwie „urządzenia i dyski” dostępna będzie ikonka Twojego telefonu. Jeżeli w nią klikniesz, możliwe będzie wybranie poszczególnych folderów znajdujących się w smartfonie oraz wgląd w pliki – zdjęcia, dokumenty w różnych formatach, gry na telefon przez USB oraz wiele innych.

Jeżeli chcesz przenieść dany plik z pamięci telefonu na komputer, wystarczy skopiować lub wyciąć go z odpowiedniego folderu i wkleić już w pamięci komputera w odpowiednim dla Ciebie miejscu. Jeżeli natomiast Twój telefon wymaga zainstalowania odpowiedniego oprogramowania, wtedy należy włączyć dedykowany program i za jego pomocą przenosić pliki pomiędzy dwoma urządzeniami.

Połączenie telefonu z komputerem przez USB może być wspomagane również przez dedykowane oprogramowanie producenta. W tym przypadku to już od nas zależy, czy chcemy mieć zainstalowany na komputerze dodatkowy program do przenoszenia danych na urządzenie mobilne.

Jak zsynchronizować telefon z komputerem bez kabla USB?

Istnieje również opcja, która umożliwia połączenie telefonu z komputerem wifi. Jest to równie prosty sposób, jak połączenie USB. Taki sposób pozwala nie tylko przenosić pliki z telefonu na komputer, ale również udostępnić internet z jednego urządzenia na drugie. Jak podłączyć internet z telefonu na komputer i odwrotnie? Obecnie wszystkie smartfony na to pozwalają. Na przykład połączenie Samsunga z komputerem jest bardzo proste!

Najczęściej kupowane komputery stacjonarne

Aby to zrobić, należy stworzyć przenośny punkt dostępu. W tym celu oba urządzenia muszą być włączone, następnie należy aktywować w ustawieniach telefonu opcję komórkowej transmisji danych i odszukać w ustawieniach sieci funkcję o nazwie „Tethering i punkt dostępu”. Kolejnym krokiem jest uruchomienie opcji o nazwie „przenośny hotspot WLAN” lub o podobnie brzmiącej. Teraz konieczne jest znalezienie tej sieci w na liście połączeń Wi-Fi na komputerze – kliknij „połącz” i ciesz się internetem na obu urządzeniach.

Jeżeli jednak chcesz wykonać synchronizację telefonu z komputerem w celu przenoszenia plików z komputera na komórkę i odwrotnie, musisz wykonać kilka czynności. Znów jako przykład posłuży znana firma – jak podłączyć Samsunga do komputera? Oczywiście oba urządzenia muszą być włączone. Następnie należy kliknąć w symbol sieci na komputerze i jeżeli nie jest podłączony do domowego Wi-Fi – nawiąż to połączenie teraz. W ustawieniach smartfona aktywuj funkcję połączenia poprzez sieć Wi-Fi i znajdź tę samą sieć, co na komputerze. W ten sposób możesz również korzystać z telefonu stacjonarnego w komputerze.

Podłączenie telefonu do komputera, w którym zainstalowany jest Windows 10, może przebiegać inaczej. Tutaj również jako przykład wykorzystamy jedną z najczęściej kupowanych firm, które zajmują się produkcją smartfonów. Jak zsynchronizować telefon Samsung z komputerem? Możesz skorzystać z możliwości wbudowanej aplikacji „Twój telefon”. Dzięki niej możliwe jest:

  • odczytywanie i wysyłanie z komputera SMS-ów,
  • przenoszenie plików,
  • odbieranie powiadomień,
  • przeglądanie zdjęć,
  • nawiązywanie połączeń głosowych.

Połączenie telefonu Samsung z komputerem jest w ten sposób możliwe po podłączeniu do domowej lub lokalnej sieci obu urządzeń. Należy odszukać aplikację „Twój telefon” w komputerze i zalogować się na swoje konto w Microsoft, a następnie dodać swoje urządzenie mobilne. Następnie należy zsynchronizować i nadać urządzeniom odpowiednie uprawnienia.

Telefon można połączyć z komputerem również za pomocą Bluetooth – aby to zrobić, musisz uruchomić tę opcję w ustawieniach telefonu i sparować go z komputerem. Warunkiem, który musi być spełniony, aby urządzenia mogły się połączyć, jest ich bliskie położenie – musisz przebywać w tym samym pokoju, w którym znajduje się komputer, w którym również należy włączyć opcję Bluetooth. Aby je ze sobą połączyć, konieczne jest podanie kodu PIN, który należy wpisać w obu urządzeniach taki sam. Jeżeli otrzymasz potwierdzenie o ich pomyślnym sparowaniu, możesz bez przeszkód przesyłać pliki pomiędzy telefonem a komputerem. Jeżeli połączenie nie zostanie nawiązane, konieczne może okazać się pobranie odpowiedniego oprogramowania od producenta smartfona.

Podłączenie telefonu do komputera umożliwia nie tylko przesyłanie plików, ale również udostępnianie internetu, a także wiele innych. Te proste rozwiązania sprawią, że przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie nie będzie stanowiło już dłużej dla Ciebie problemu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.