Udostępnij
Skomentuj

HTC Vive Pro 2 Headset dostępne już w sprzedaży

Firma HTC wypuściła nową wersję gogli Vive Pro, które możesz kupić już teraz. Sprawdź, czym się wyróżniają.

HTC Vive Pro 2 Headset – dane techniczne

O możliwościach gogli dobrze świadczy jego specyfikacja, której warto przyjrzeć się bliżej. Dzięki niej jasne stanie się dokładne zastosowanie sprzętu.

  • Kompatybilność - komputer
  • Parametry ekranów – rozdzielczość 2448 x 2448 na jedno oko (łącznie 4896 x 2448)
  • Częstotliwość odświeżania – 90/120 Hz
  • Pole widzenia – 120 stopni
  • Czujniki – czujnik zbliżeniowy, akcelerometr, żyroskop, śledzenie laserowe, czujnik bliskości
  • Audio – zestaw słuchawkowy Hi-Res, podwójny mikrofon
  • Porty – DisplayPort, USB-C, łączność Bluetooth
  • Minimalne wymagania sprzętowe – procesor Intel Core i5-4590, AMD Ryzen 1500 lub lepszy, karta graficzna GeForce GTX 1060, Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB pamięci RAM, system Windows 10

Producent przygotował bardzo rozbudowany sprzęt, który zapewnia komfortową obsługę treści multimedialnych oraz wielu zaawansowanych narzędzi orz aplikacji. Także biznesowych. Warto podkreślić, że komputery wyposażone w karty graficzne z serii GeForce RTX 20 lub Radeon 5000 pozwalają uruchomić tryb najwyższej jakości obrazu.

HTC Vive Pro 2 Headset

3799 zł

Gogle HTC Vive Pro 2 Headset – funkcje i wyposażenie

Zdecydowanie największe wrażenie robi obsługa rozdzielczości 5K, dzięki której wszelkie treści prezentują się jeszcze lepiej. Mowa tu nie tylko o filmach i grach, ale też o rozbudowanych projektach biznesowych. Fotorealistyczna grafika pozwala dostrzec wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. W porównaniu ze urządzeniami starszymi, jest to znacząca zmiana na plus.

To oczywiście nie koniec. Wpływ na wysoki komfort pracy, nauki i zabawy ma także szerokie pole widzenia (120 stopni) i częstotliwość odświeżania obrazy dochodząca do 120 Hz. Dzięki temu każdy ruch okaże się maksymalnie płynny. Producent zadbał również o szerokie opcje regulacji i zamontowanie wygodnych poduszek, które sprawiają, ze gogle nie stanowią zbyt dużego obciążenia, nawet podczas wielogodzinnych sesji.

Za system audio odpowiadają natomiast głośniki Hi-Res zapewniające przestrzenny dźwięk 3D oraz wbudowany mikrofon. Całość bardzo dobrze sprawdza się podczas grania, oglądania filmów, jak również korzystania z rozmaitych programów, także tych do projektowania, wizualizacji i symulacji.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)