Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Sprawdzamy możliwości biznesowego komputera od HP, korzystającego z procesora AMD Ryzen.

Na tapetę wzięliśmy jeden, konkretny model, który jest bardzo popularny wśród małych i średnich firm. Warto podkreślić, że w sklepie Morele.net jest on sprzedawany wraz z monitorem. Za jednym zamachem można więc zakupić kompleksowy zestaw do pracy.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – dane techniczne oraz cena

Zestaw korzysta z niskonapięciowego procesora AMD Ryzen, który ma zapewnić stabilną obsługę wszystkich najważniejszych programów. Co równie istotne, powinien poradzić sobie także z wieloma narzędziami multimedialnymi i projektowymi.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – dostępne konfiguracje

Z racji tego, że mowa jest o konkretnym modelu, nie możemy liczyć na spory wybór najważniejszych podzespołów. Tyczy się on wyłącznie ilości pamięci RAM, a także typu i pojemności dysków twardych. Warto więc skupić się na tym, co potrafią dostępne urządzenia i z obsługą jakich programów powinny sobie poradzić.

Sercem komputera jest procesor AMD Ryzen 3 Pro 2200G, który nadal jest niezwykle popularny, pomimo tego, że jego premiera miała miejsce już jakiś czas temu. Korzysta on z czterech fizycznych rdzeni i czterech wątków logicznych, dlatego powinien bez większych problemów poradzić sobie z obsługa programów wymagających dodatkowej mocy obliczeniowej. Mowa tu miedzy innymi o narzędziach wykorzystywanych do półprofesjonalnej obróbki grafiki, a także montażu wideo. Sprzęt często znajduje zastosowanie także podczas pracy biurowej i administracyjnej.

Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 3500 MHz, natomiast w trybie turbo może zostać zwiększona maksymalnie do poziomu 3700 MHz. Uzupełnieniem specyfikacji układu jest 4 MB pamięci podręcznej. Jego współczynnik TDP wynosi 65 W. Do czynienia mamy więc z bardzo sprawnym procesorem, który nie generuje nadmiernego obciążenia. Jest to dobra informacja dla wszystkich składających zestawy niskonapięciowe. Co jednak najważniejsze, procesor ten okaże się wystarczający do obsługi programów wykorzystywanych w biurze, sekretariacie czy też w wielu pracowniach.

Zobacz HP Pro DT 285

Potwierdzeniem tego mogą okazać się wyniki testów diagnostycznych. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim te przeprowadzone na platformie Cinebench R15. Gwarantują one bardzo miarodajne dane, na podstawie których możemy dokonać wyboru konkretnych rozwiązań. Procesor AMD Ryzen 3 Pro 2200G uzyskał w nich średnią na poziomie 146 punktów w trybie jednowątkowym i 571 punktów w trybie wielowątkowym. Są to więcej niż przyzwoite rezultaty.

Kolejną dobrą informacją jest to, że komputer HP DR Pro MT 285 został wyposażony w szybką pamięć RAM typu DDR4, której taktowanie wyniosło aż 2666 MHz. Gwarantuje to niezwykle sprawną pracę sprzętu we wspomnianych wcześniej programach. Zwłaszcza że komputer może obsłużyć od 4 GB do aż 32 GB pamięci. Łatwo można więc dostosować jego specyfikację do konkretnych zastosowań, a także własnych preferencji.

To samo tyczy się dysków twardych. Na rynku sprzedawane są bowiem wersje komputera wyposażone w pojemniejszy i tańszy dysk HDD, a także znacznie szybszy dysk SSD, który jednak zwiększa nieco cenę sprzętu, a także wyróżnia się mniejszą pojemnością. Wybór konkretnego rozwiązania jest oczywiście uzależniony od naszych potrzeb.

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że specyfikacja HP DT Pro MT 285 wskazuje na wykorzystanie wyłącznie zintegrowanej karty graficznej. Mowa tu o jednostce AMD Radeon RX Vega 8. Pomimo korzystania z pamięci współdzielonej, jej możliwości wcale nie są tak ograniczone, jak wielu może się wydawać. Z pewnością okaże się bardzo przydatna w ramach pacy biurowej, ale nie tylko.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – wygląd

Komputer został wyposażony w obudowę typu Micro Tower, która została nieco zmniejszona względem standardowych konstrukcji. Dzięki temu, przygotowanie stanowiska pracowniczego powinno okazać się łatwiejsze. Komputer znaleźć się może zarówno pod biurkiem, jak i na nim. Nie będzie zajmował zbyt wiele wolnego miejsca. Co ważne, na przednim panelu znalazły się porty USB 3.0, gniazdo audio oraz napęd DVD.

Pod względem designu, sprzęt przypomina wiele innych urządzeń znajdujących się w ofercie producenta. Prosta, ciemna konstrukcja powinna dobrze komponować się zarówno w biurze, jak i w domowym warsztacie. Jakość wykonania obudowy dobra. Wykorzystane tworzywa gwarantują zadowalającą sztywność konstrukcji i odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Użytkownicy nie muszą również obawiać się głośnego działania sprzętu czy też nieefektywnej cyrkulacji powietrza, która doprowadziłaby do znacznego zwiększenia temperatury najważniejszych podzespołów.

Zestaw zamontowanych portów jest wystarczający – tyle można o nim powiedzieć. Nie znajdziemy tam bowiem niczego, czego nie byłoby w wielu innych urządzeniach z tej kategorii i półki cenowej. Brak w nim natomiast czytnika kart pamięci, co dla niektórych osób może być problemem.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – cechy

W przypadku omawianego zestawu komputerowego, producentowi zależało przede wszystkim na uniwersalności działania i ograniczeniu poboru energii. Gwarantuje to między innymi procesor AMD Ryzen, który być może nie jest demonem wydajności, jednak okazuje się w zupełności wystarczający w ramach standardowej pracy biurowej i kreatywnej. Nie powinien mieć większych problemów z obsługą zróżnicowanych narzędzi biznesowych, projektowych czy też programistycznych.

Wszechstronność komputera HP Pro DT 285 wynika także z jego kompaktowych wymiarów i dobrej jakości wykonania. Zmieści się on w każdym stanowisku pracowniczym, gwarantując stabilne i stosunkowo ciche działanie.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – wydajność

Jak wskazują wyniki testów diagnostycznych, konfiguracja HP Bundle DT Pro MT 285 Ryzen 3 Pro 2200 powinna zadowolić pracowników na różnych stanowiskach, nie tyko tych wykonujących standardowe prace biurowe. Co istotne, zamontowany procesor dobrze radzi sobie w przypadku obsługi programów wykorzystujących wiele wątków.

Do tego wszystkiego dochodzi również zintegrowana krata graficzna AMD Radeon RX Vega 8. Jak już zostało wspomniane, jej moc obliczeniowa stoi na całkiem przyzwoitym poziomie, dlatego możemy liczyć na to, że poradzi sobie ze wspomnianymi wcześniej programami. Potwierdzeniem tego są również testy diagnostyczne. Karta uzyskała średnią na poziomie 3508 punktów w programie 3DMark 11 Performance GPU oraz 66714 punktów w 3DMark Ice Storm Extreme Graphics.

Czy karta ta pozwoli na obsługę gier? Powinna poradzić sobie z wieloma ciekawymi produkcjami niezależnymi, a także klasykami. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów gier, które na tej konfiguracji powinny działać w sposób zadowalający.

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – wady i zalety

Wszechstronność jest z pewnością jednym z głównych atutów przedstawionego wyżej komputera. Dzięki zamontowanym podzespołom, sprawdzi się on podczas realizacji naprawdę zróżnicowanych zadań. Co także ważne, gwarantuje on wysoką kulturę pracy i niewielki pobór energii.

Po stronie zalet sprzętu należy zapisać także dobrą jakość wykonania obudowy, która nie tylko wyróżnia się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną, ale również zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza. Nie można zapominać także o tym, że zajmuje ona niewiele miejsca. Na plus zapisać można także ceny oferowanych konfiguracji, zwłaszcza tej z monitorem w zestawie.

Jeśli natomiast chodzi o wady HP Bundle DT Pro MT 285, użytkownicy zwracają uwagę między innymi na barak czytnik kart pamięci. Do tego dodać możemy także brak konfiguracji z dedykowaną kartą graficzną, a także brak wykorzystania mechanizmów bezpieczeństwa.

ZALETY

  • Przyzwoite, niskonapięciowe podzespoły
  • Wszechstronność zastosowania
  • Solidna obudowa
  • Kompaktowe wymiary
  • Atrakcyjne ceny

WADY

  • Brak czytnika kart pamięci
  • Brak konfiguracji z dedykowaną kartą graficzną
  • Komputer nie został wyposażony w zbyt wiele mechanizmów bezpieczeństwa

HP Pro DT 285 (4CZ14EA) – podsumowanie, czy warto?

Do czynienia mamy z atrakcyjnym pod względem cenowym komputerem biznesowym, który sprawdzi się podczas realizacji bardzo zróżnicowanych zadań. Procesor AMD Ryzen oraz szybka pamięć RAM zapewniają uzyskanie wydajności na zadowalającym poziomie. Wszystko to sprawia, że komputer jest wart zainteresowania.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.