Udostępnij
Skomentuj

HP OMEN X 2S - wydajność oraz specyfikacja

Firma HP przygotowała laptop gamingowy z dwoma ekranami. Jest to urządzenie klasy premium.

Zastosowanie podwójnych ekranów jest rozwiązaniem niezwykle interesującym i, jak się okazuje, bardzo przydatnym. Nie tylko podczas pracy z wykorzystaniem programów specjalistycznych, ale także w trakcie grania – na przykład w produkcje sieciowe.

OMEN by HP 2S – dane techniczne oraz cena

Nowy sprzęt od HP nie wyróżnia się jednak wyłącznie dwoma ekranami. Uwagę warto zwrócić także na zamontowane podzespoły w poszczególnych konfiguracjach. Zapewnią one doskonalą wręcz wydajność i obsługę wszystkich nowych gier.

OMEN by HP 2S – dostępne konfiguracje

Specyfikacja techniczna jasno pokazuje, że mamy do czynienia ze sprzętem gamingowym klasy premium. Co najważniejsze, oferowane konfiguracje zagwarantują obsługę absolutnie wszystkich nowych gier na wysokich detalach graficznych. Warto podkreślić również, że jest ich sporo, dlatego będzie z czego wybierać.

Zróżnicowanie sprzętowe dotyczy między innymi procesorów. Producent postawił na układy Intela dziewiątej, a więc najnowszej, generacji. Zdecydowanie najmocniejszy jest Intel Core i9-9800H, dysponujący ośmioma licznymi rdzeniami, które obsługują szesnaście wątków. Jego taktowanie wynosi 2300 MHz w trybie bazowym, jednak w trybie turbo może zostać podbite aż do poziomu 4800 MHz. Do tego dochodzi jeszcze 16 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Współczynnik TDP układu wynosi 45 W.

Zobacz HP OMEN X 2S

Wszystko to przekłada się na olbrzymią wręcz wydajność, która wystarczy nam na wiele lat grania. Nie powinniśmy martwić się wymaganiami żadnej nowej gry. Co więcej, procesor ten bardzo dobrze sprawdza się także podczas obsługi programów specjalistycznych, wymagających sporej mocy obliczeniowej. Uwagę warto zwrócić na wyniki, jakie uzyskuje on w testach diagnostycznych. W programie Cinebench R15 jego średnia wynosi 189 punktów w trybie jednowątkowym i aż 1545 punktów w trybie wielowątkowym.

Do wyboru mamy jeszcze konfiguracje wyposażone w sześciordzeniowy i dwunastowątkowy układ Intel Core i7-9750H, którego taktowanie mieści się w przedziale od 2600 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 4500 MHz w trybie turbo. Do tego dochodzi jeszcze 9 MB pamięci podręcznej. Parametry są więc niższe w porównaniu z modelem i9, jednak nadal mamy do czynienia z niezwykle wydajnym sprzętem, doskonale dopasowanym do wymagań najnowszych gier. We wspomnianych testach Cinebench R15 uzyskał on kolejno 182 i 1178 punktów.

Wybór tych procesorów wydaje się trafiony również ze względu na karty graficzne, które znajdują się w poszczególnych konfiguracjach. Możemy być spokojni o to, że żaden z podzespołów nie będzie ograniczał drugiego. W przypadku jednostek GPU, producent postawił na najnowsze modele z serii GeForce RTX 20. Są one wyjątkowe pod względem wydajności, ale również architektury Turing i obsługi technologii Ray Tracingu, która zwiększa realizm oświetlenia generowanego w grach.

Do wyboru mamy dwie jednostki. Tą wydajniejszą jest Nvidia GeForce RTX 2080 w wersji Max-Q Design. Korzysta ona z 8 GB pamięci typu GDDR6 o taktowaniu wynoszącym 12000 MHz. W jej przypadku żadna nowa gra nie stanowi wyzwania. Doskonale sprawdza się także podczas obsługi specjalistycznych programach do renderowania i tworzenia modeli 3D. Drugą montowaną kartą jest Nvidia GeForce RTX 2070, także w wersji Max-Q Design. W jej przypadku również możemy mówić o 8 GB pamięci GDDR6.

Specyfikacja laptopa OMEN by HP 2S wskazuje również na wykorzystanie dwóch rodzajów kości pamięci RAM. W zależności do modelu, będzie to pamięć DDR4-2666 lub DDDR4-3200. Wartości liczbowe wskazują na taktowanie – im wyższe, tym lepiej. Maksymalna pojemność pamięci wynieść może aż 128 GB. Na koniec pozostaje nam już tylko dobrać dysk twardy. Wykorzystywane są oczywiście modele SSD M.2.

OMEN by HP 2S – wygląd

Sprzęt prezentuje się bardzo dobrze – główny ekran został osadzony na dwóch zawiasach umiejscowionych na samym środku, co tworzy bardzo ciekawy efekt. Grubość obudowy wynosi 20 mm, została ona wykonana ze wzmocnionych materiałów, dzięki czemu jej sztywność, a także wytrzymałość mechaniczna stoją na wysokim poziomie. Ze względu na zastosowane podzespoły i rozbudowany układ chłodzenia, laptop waży ponad 2 kilogramy – najbardziej komfortowa będzie więc gra stacjonarna.

Na plus należy zaliczyć zamontowany zestaw portów – znajdziemy w nim wszystko to, co jest potrzebne podczas gry, a także złącze Thunderbolt. Wspomniany układ chłodzenia składa się z trzech wiatraków i ciepłowodów. Do tego dochodzą wyloty powietrza umieszczone po trzech stronach. Zapewnia to stabilną pracę sprzętu podczas wykorzystania maksimum mocy obliczeniowej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.