Udostępnij
Skomentuj

Horizon Zero Dawn 2 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Powstaje kolejna część tej niezwykle popularnej serii. Sprawdź, co należy wiedzieć o Horizon Zero Dawn 2?

Horizon Zero Dawn 2 – podstawowe informacje o grze 

Pierwsza część gry spotkała się z wielkim uznaniem graczy i recenzentów. Najnowsze doniesienia wskazują, że powstaje druga część tej historii. Gracze ponownie liczą na fantastyczną przygodę w dużym i otwartym świecie oraz ciekawą fabułę, pełną intrygujących zagadek. Oto najważniejsze szczegóły na temat Horizon Zero Dawn 2.

  • Producent –  Guerrilla Games
  • Wydawca –  Sony Interactive Entertainment
  • Data premiery – jeszcze nie ujawniono
  • Platformy – PS4, PS5
  • Tryb gry –  singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 16 lat

Nad produkcją gry pracuje popularne studio Guerrilla Games. Twórcy zasłynęli z serii Killzone, a w 2017 roku pojawiła się pierwsza część Horizon Zero Dawn. Wydawcą sequela będzie Sony Interactive Entertainment. Horizon Zero Dawn 2 zaoferuje nam przygodę dla pojedynczego gracza. Gra najprawdopodobniej trafi na PS4, a także PS5. Gra otrzyma osobną wersję na przyszłą platformę lub wparcie dzięki wstecznej kompatybilność. Nie znamy jeszcze daty premiery, dlatego warto na bieżąco śledzić doniesienia branżowe. 

Polecane konsole

Horizon Zero Dawn 2 – fabuła, mechanika, detale

Kontynuacja pierwszej części tej uznanej produkcji prawdopodobnie znowu zabierze nas do postapokaliptycznego świata, pełnego niebezpieczeństw. Oczywiście nie znamy jeszcze szczegółowych informacji na temat fabuły kolejnej odsłony gry. Natomiast na podstawie opowieści z wciąż jeszcze aktualnej odsłony możemy przypuszczać, że poznamy dalsze losy bohaterki o imieniu Aloy. Ta młoda dziewczyna zachwyciła graczy sprytem i ogromną odwagą. Jej niezwykła historia, którą poznawaliśmy w trakcie rozgrywki, była pełna ciekawych przygód i niezwykłych zwrotów akcji. Podczas naszej wędrówki po tajemniczym świecie poznaliśmy wiele postaci i wykonywaliśmy zróżnicowane misje. Po świecie grasowały robotyczne zwierzęta, które najczęściej wchodziły nam w drogę. Równie atrakcyjnej warstwy fabularnej spodziewamy się po drugiej odsłonie. Z pewnością pojawią się nowe wątki oraz wiele ciekawych bohaterów. Miłośnicy Horizon Zero Dawn oczekują na pierwszy zwiastun i oczywiście datę premiery upragnionego sequela. 

Uwaga!

Rozgrywka prawdopodobnie zostanie przeznaczona dla użytkowników powyżej 16 roku życia. Specjalne informacje o ograniczeniach wiekowych znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowania z grą. Na odwrocie przedstawione zostaną szczegóły na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich możemy spodziewać się podczas zabawy. Natomiast korzystając z dystrybucji cyfrowej, powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisem produktu. Rozsądne zakupy ułatwi nam klasyfikacja PEGI. 

Po drugiej odsłonie gry spodziewamy się podobnej mechaniki, jaką oferowała część pierwsza. Rozgrywkę będziemy, więc obserwować z perspektywy trzeciej osoby, a motorem napędowym produkcji będzie dynamiczna walka. Aloy (jeżeli nadal będzie główną bohaterką) skorzysta z przeróżnych broni, które posłużą do eliminacji mechanicznych stworów. W miarę postępów w rozgrywce protagonistka będzie stale rozwijać swoje umiejętności. Najprawdopodobniej twórcy zastosują sprawdzony schemat, implementując do gry drzewko talentów. Z czasem uzyskamy moc, która pozwoli nam stawić czoła potężnym bossom. Należy zaznaczyć, że nie każde robotyczne stworzenie, które błąka się po świecie gry, będzie wrogo nastawione. Niektóre z nich możemy oswoić i dosiąść, aby szybciej dotrzeć do celu. Zróżnicowane pojedynki to jeden z głównych atutów gry. Możemy korzystać z wielu technik, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po Horizon Zero Dawn 2 spodziewamy się licznych nowości, które ponownie zachwycą najbardziej wymagających miłośników gier akcji. 

Już w pierwszej części gry do dyspozycji gracza oddano rozbudowany system craftingu. Z pokonanych potworów uzyskamy niezbędne przedmioty, które pozwolą konstruować broń, amunicję oraz funkcjonalne ulepszenia. Wszystkie te elementy znacznie ułatwią podróż po świecie, gdzie na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Oczekujemy, że w Horizon Zero Dawn 2 zobaczmy jeszcze więcej ciekawych metod na tworzenie przedmiotów. 

 

Dowiedz się więcej

Druga odsłona gry prawdopodobnie pojawi się również na konsoli PlayStation 5. Oznacza to, że zobaczymy imponującą, a wręcz fotorealistyczną grafikę. Oczywiście na razie mówimy jedynie o spekulacjach, lecz należy pamiętać, że nowa konsola marki Sony już pod koniec 2020 roku pojawi się na sklepowych półkach.

Horizon Zero Dawn 2 – wymagania sprzętowe

O wymaganiach sprzętowych mówimy zwykle w przypadku gier komputerowych. Jednak wybierając konsolę, warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników, które mogą zadecydować o komforcie rozgrywki. Konsola PlayStation 4 pojawiła się w trzech różnych wersjach. Szczegółowe różnice przedstawiamy w poniższej tabeli. 

Podstawowa wersja konsoli PlayStation 4 ukazała się na rynku już w 2013 roku. Oferowała procesor Jaguar o taktowaniu 1,6 GHz, a także zasób pamięci RAM na poziomie 8 GB GDDR5. Jednak model ten nie jest już tak łatwo dostępny w sklepach, gdyż zastąpił go mniejszy i bardziej kompaktowy sprzęt – PlayStation 4 Slim. Jednak specyfikacja techniczna nie została zmieniona. Rewolucja pojawiła się w dniu premiery PlayStation 4 Pro. Na pokładzie tego zaawansowanego sprzętu zainstalowano bardzo szybki procesor. Jednak największą zmianą była możliwość obsługi rozdzielczości 4K, a także technologii HDR. 

Warto wiedzieć!

Wielu graczy zastanawia się, czy Horizon Zero Dawn 2 może pojawić się na komputerach osobistych. Oczywiście wiele gier konsolowych było przenoszonych na pecety, jednak w przypadku ekskluzywnych produkcji szansa na to jest znikoma. Dlatego, aby bawić się przy tej niezwykle interesującej produkcji, konsola PlayStation 4 będzie jedynym rozwiązaniem.

Horizon Zero Dawn 2 – jaką konsolę wybrać?

Przy wyborze konsoli należy wziąć pod uwagę tytuły, w jakie mamy zamiar zagrać. Produkcje, które oferują prostą grafikę, nie wymagają posiadania najnowszej wersji urządzenia. Jeżeli jednak bawimy się przy zaawansowanych grach, zdecydowanie warto sięgnąć po PlayStation 4 PRO. Aktualnie to właśnie na tej konsoli będziemy najlepiej bawić się podczas rozgrywki w Horizon Zero Dawn 2. Oczywiście po premierze PlayStation 5 sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Nowa konsola z pewnością zaoferuje dużo lepsze podzespoły, a także wsparcie szybkiego dysku SSD. Dzięki temu gry będą wyglądać bardzo atrakcyjnie i działać płynnie. Będzie to sprzęt dla najbardziej wymagających entuzjastów wirtualnej rozrywki. 

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry na PlayStation - Gry na PS5 - Pady - Pady PS4 - Pady PS5

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.