Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Hell Let Loose – wymagania sprzętowe

Niezależne studio Black Matter tworzy sieciową strzelankę w realiach II wojny światowej.

Twórcy obrali kierunek, który jest doskonale znany graczom na całym świecie, nie tylko miłośnikom produkcji opartych na rywalizacji wieloosobowej. Co jednak ważne, gra ma wyróżniać się wysokim poziomem realizmu.

Hell Let Loose – informacje ogólne o grze

Do czynienia mamy z debiutanckim dziełem studia Black Matter – pieniądze potrzebne do jego wykonania firma zdobyła za pośrednictwem kampanii w serwisie Kickstarter. Data premiery gry nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

  • Producent – Black Matter
  • Wydawca – Black Matter
  • Data premiery – nie została jeszcze ogłoszona (wczesny dostęp od 2019 roku)
  • Tryb gry – multiplayer

Komputery dla graczy

Hell Let Loose – fabuła, mechanika, detale

Dzięki zorganizowanej kampanii promocyjnej, o grze wiemy już całkiem sporo, mimo tego, że data jej premiery nie została jeszcze podana. Na wstępie warto podkreślić, że tytuł pozwoli nam wcielić się w rolę żołnierzy Państw Osi oraz Aliantów – bitwy będą rozgrywane na co najmniej kilku mapach (w planach między innymi Guadalcanal oraz bitwa pod Stalingradem).

Jak już wspomnieliśmy, gra stawiać będzie przede wszystkim na realizm. Ten ma być widoczny chociażby w konstrukcji map, które są przygotowywane w oparciu o archiwalne mapy i dokumenty. Sama rozgrywka przypomina gry pokroju serii Battlefield. W ramach jednej rozgrywki, rywalizować będą między sobą dwie frakcje (maksymalnie po 50 osób), które postarają się o przejęcie wskazanych sektorów. Podczas walk, drużyny muszą dbać również o zaopatrzenie dla wojska.

Przed pojawieniem się na polu bitwy, wybieramy oczywiście rodzaj żołnierza, którym przyjdzie nam sterować. Jak utrzymują twórcy, o sukcesie decydować będzie przede wszystkim współpraca wewnątrz drużyn. Taktyki trzeba będzie opracowywać nie tylko w oparciu o aktualną sytuację na froncie, ale również topografię terenu. Wszystkie elementy otoczenia mogą zostać zniszczone, co również ma znaczenie. Nad odpowiednią realizacją działań czuwają dowódcy drużyn.

Oczywiście w trakcie rozgrywki będziemy mogli skorzystać z bogatego arsenału broni. Warto podkreślić, że w grze zabraknie celownika typowego dla innych strzelanek. Skuteczne eliminowanie wrogów będzie więc wymagało zaznajomienia się z bronią i jej specyfiką. Do tego dochodzą również pojazdy, a także możliwość wezwania wsparcia lotniczego.

Ogromną rolę odegrają również gracze wcielający się w inżynierów, którzy ze zdobytych materiałów będą mogli budować umocnienia i inne elementy przydatne podczas walk. Odniesione obrażenia oddziałują na postać w realistyczny sposób, dlatego po ciężkim postrzale, na przykład w klatkę piersiową, nie będziemy mogli tak łatwo wrócić do zmagań.

Hell Let Loose – wymagania sprzętowe

Wysoki poziom realizmu ma zostać zachowany także w oprawie graficznej, która jest przygotowywana na silniku Unreal Engine 4. Jak pokazują opublikowane screeny, twórcy postarali się o wysokiej jakości modele postaci, broni, pojazdów, a także realistycznie oddane lokacje. Warto również nadmienić, że poznaliśmy już oficjalne wymagania gry Hell Let Loose.

Hell Let Loose –  minimalne wymagania gry

Hell Let Loose – potencjalne rekomendowane wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i7 3.5 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Hell Let Loose – jaki komputer do gry?

Można mieć pewność, że z obsługą gry poradzą sobie wyłącznie komputery gamingowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie detale graficzne. Chcąc zakupić odpowiednią maszynę już teraz, warto skupić się na karcie graficznej. Utrzymanie wysokiego poziomu klatek na sekundę zapewnią jednostki dysponujące co najmniej 4 GB pamięci RAM. Polecane są głównie modele z serii GeForce GTX oraz AMD Radeon RX. Do tego trzeba dodać również szybki, przynajmniej czterordzeniowy procesor i pamięć RAM typu DDR4. Ile taki zestaw może kosztować? Ponad 3 tysiące złotych.

Hell Let Loose – jaki laptop do gry?

Jeszcze więcej będziemy musieli wydać na zakup odpowiedniego laptopa. Konfiguracje dysponujące kartą graficzną z 4 GB pamięci RAM, czterordzeniowym procesorem i 16 GB pamięci RAM kosztują bowiem od 4 tysięcy złotych wzwyż.

Hell Let Loose – cena

Ze względu na fakt, że premiera gry nie została jeszcze zapowiedziana, w sklepach brak ofert na grę studia Black Matter. Jeśli mielibyśmy jednak wskazać na przypuszczalną cenę, należałoby przeanalizować koszty zakupu innych gier o podobnej tematyce. Obecnie kosztują one kosztują od 140 złotych (gry małych firm) do około 200 złotych, jak chociażby w przypadku Tom Clancy's The Division 2.

Warto nadmienić, że obecnie twórcy pracują wyłącznie nad wersją gry na komputery osobiste. Na ewentualne wersje Hell Let Loose na PlayStation czy Xbox przyjdzie nam więc poczekać.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.