Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/efektywna-nauka-w-domu/16348/ 2020-03-23 14:13:21.000000

Efektywna nauka w domu

Pomagamy w #uczsięwdomu

W związku z obecną sytuacją wszyscy uczniowie i studenci pozostają w domach i realizują, naukę w trybach przygotowywanych przez szkoły i uczelnie. Ten okres z dwóch tygodni przedłużył się właśnie do Wielkanocy, a od 25.03 nauczyciele będą mieli obowiązek realizowania podstawy programowej za pomocą nauczania na odległość. To spore wyzwanie zarówno dla uczniów, studentów i rodziców jak i też szkół oraz nauczycieli. 

Tak samo jak dorośli muszą zorganizować sprawny i efektywny home office, tak samo uczniowie i studenci są zmuszeni mocno przeorganizować swoje przyzwyczajenia związane z nauką i wolnym czasem. Kilka słów o organizacji wolnego czasu znajdziecie tutaj

Ale wróćmy do nauki. Zgodnie z zaleceniami Ministracja Edukacji Narodowej przerwa w pracy szkół to nie okres dodatkowych ferii, lecz czas w którym nauczanie ma odbywać się online. Współczesne rozwiązania technologiczne dają nam bardzo dużo możliwości. A w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie naukę bez dostępu do komputera i Internetu.

Chcemy możliwie jak najbardziej ułatwić Wam wybór sprzętu, który pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie tego czasu na nauce w komfortowych warunkach. Zacznijmy od centrum dowodzenia, którym może stać się komputer lub opcja zdecydowanie bardziej mobilna czyli laptop. 

Laptop. Przy jego wyborze warto zadać sobie pytanie o przeznaczenie. Czy ma służyć tylko do nauki i codziennego korzystani z Internetu? Czy poza nauką będzie wykorzystywany również do grania i innych czynności? Czy stawiamy na coś lekkiego, co łatwo jest zabrać do plecaka czy wręcz przeciwnie. Innego laptopa będzie potrzebował 10 latek, a innego student architektury. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze latptopy w morele.net z podziałem na zastosowania.

Najpopularniejsze laptopy w morele.net

PC sprawdzi się idealnie dla osób, które oprócz nauki zajmują się innymi zadaniami, jak na przykład: montażem, renderowaniem filmów czy programowaniem. Jeśli dodatkowo planujesz wymieniać co jakiś czas podzespoły i rozbudowywać swoją jednostkę to też jest to opcja dla Ciebie.

Najpopularniejsze komputery stacjonarne morele.net

Warto wiedzieć!

Możesz skorzystać z gotowych zestawów, szytych na miarę konkretnych potrzeb lub wykorzystać nasz konfigurator zestawów PC. Pamiętaj, że oferujemy również rozbudowane usługi montażu.

Monitor, to kolejna niezbędna rzecz jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego. Świetnie sprawdzi się również w formie drugiego ekranu, który można podłączyć do laptopa. To rozwiązanie może bardzo ułatwić naukę. Tutaj, tak samo jak w przypadku innych sprzętów, warto zadać sobie kilka pytań. Czy oprócz nauki i użytku domowego wykonujemy bardziej profesjonalne czynności? Poza takimi parametrami jak: wielkości i rozdzielczości warto również zastanowić się nad rodzajem matrycy. Przedstawiamy Wam najlepsze i najpopularniejsze monitory w swoich kategoriach i zakresach cenowych.:

Drukarka to niezbędne narzędzie dla uczniów i studentów. Są zadania, które można uzupełnić online, ale są i takie, które trzeba wydrukować, uzupełnić a następnie zeskanować. Nowoczesne drukarki to urządzenia wielofunkcyjne, które mają wbudowany skaner i ksero. W domowych warunkach i niewielkiej liczbie drukowanych stron lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. Przy większych potrzebach warto rozważyć zakup drukarki laserowej. 

Najpopularniejsze drukarki atramentowe

Słuchawki zdecydowanie przydadzą się do odbywania lekcji online. Zwróćcie też uwagę czy posiadają mikrofon. Inną kwestią jest to czy będą nauszne lub douszne - to raczej kwestia upodobań i indywidualnych wyborów. 

Możecie też zaopatrzyć się w osobny mikrofon, po lekcjach przyda się też do streamingu gier czy innego rodzaju nagrywania. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów mikrofonów. Są one zróżnicowane pod kątem budowy, ale też sposobu działania i parametrów technicznych, które wpływają na ich możliwości.

Najcześciej wybierane słuchawki z mikrofonem w morele.net

Kamerki internetowe to tak samo jak słuchawki must have do odbywania lekcji online i innych wideokonferencji w komfortowych warunkach. Większość laptopów ma je wbudowane. Inaczej ma się sprawa jeśli korzystacie z komputerów stacjonarnych. Zobaczcie co możemy Wam zaoferować:

Najpopularniejsze kamery internetowe w morele.net

Klawiatury i myszki. Ich odpowiedni wybór i dopasowanie do indywidualnych potrzeb może ułatwić i przyspieszyć naukę i pracę.

Jesteśmy od tego żeby pomóc. Obok inspiracji produktowych, które załączamy poniżej, jesteśmy również do Waszej dyspozycji w zapytaniach na LIVEchat, wiadomościach w panelu Klienta czy Social Media. Pomagamy w #zostańwdomu. Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)