Udostępnij
Skomentuj

Czym jest ładowarka Apple MagSafe?

MagSafe to najnowszy system akcesoriów służących do łatwego podłączania i szybszego ładowania bezprzewodowego.

Wśród wielu nowych akcesoriów wprowadzanych na rynek wraz z najnowszymi iPhone’ami znalazła się magnetyczna ładowarka bezprzewodowa MagSafe.

Co to jest ładowarka MagSafe?

Jest ona przeznaczona dla iPhone’ów z serii ”12”, które zostały wyposażone w specjalny system magnetyczny. Urządzenie współpracuje również z innymi produktami z Cupertino, które wspierają ładowanie indukcyjne Qi. Apple zapowiedziało również, iż niebawem do sprzedaży trafi również podwójna ładowarka MagSafe Duo Charger do iPhone’a oraz Apple Watcha. Umożliwiająca ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie.

Firma Apple wykorzystała zakorzenioną w pamięci użytkowników MacBooków nazwę, jednak stworzyła zupełnie nowy system, dzięki któremu do iPhone’ów będzie można podłączyć ładowarkę lub etui wyposażone w nowe funckje. Magnetyczne rozwiązanie sprawia, że ładowanie bezprzewodowe jest mniej frustrujące, gdyż telefon nie musi znajdować się na powierzchni ładowarki. Pozostaje ona cały czas przy tylnym panelu urządzenia. Wbudowano również NFC - szybką wymianę informacji na bliski dystans. Urządzenie to działa podobnie do Apple Watch Charger.

Wraz z nowymi akcesoriami pojawi się również ładowarka samochodowa MagSafe. Do sprzedaży trafią także odpowiednie uchwyty. Marka proponuje, aby zwykłe ładowarki zastąpić tymi bezprzewodowymi. Użytkownik ładowarki magnetycznej nie martwi się splątanymi kablami, dlatego zyskuje przede wszystkim wygodę. Wbudowany magnes likwiduje problemy związane z dopasowaniem urządzenia do cewki indukcyjnej. Zapobiega on również przypadkowemu zsunięciu się sprzętu lub przerwom w zasilaniu.

Polecane ładowarki indukcyjne

Specyfikacja ładowarki MagSafe

Ładowarka MagSafe naładuje iPhone’a 12 do 50% o 30 minut szybciej niż zwykła ładowarka bezprzewodowa Qi. Ładowanie iPhone’a 12 przy pomocy standardowej przewodowej ładowarki zajmie dwa razy więcej czasu niż ładowanie przy pomocy MagSafe. Warto zatem przyjrzeć się, co ma do zaoferowania nowa ładowarka MagSafe. Moc urządzenia wynosi 15W. Warto zaznaczyć, że ładowarka przewodowa tego producenta, przy użyciu adaptera USB-C oferuje 20W. Maksymalna moc zwykłego ładowania indukcyjnego Qi dopuszczanego przez Apple wynosi 7,5 W.

Producent jak do tej pory nie ujawnił pozostałych specyfikacji ładowarki MagSafe. Prawdopodobnie zostaną one ujawnione tuż przed premierą lub dopiero po premierze urządzenia. Nowe ładowarki nie będą znajdować się jednak w zestawie z iPhone’ami i należy dokupić je osobno, podobnie jak słuchawki. Apple z roku na rok zmniejsza liczbę portów w telefonach, aby w najbliższym czasie móc zaprezentować klientom telefon najnowszej generacji pozbawiony wszystkich portów.

Producent z Cupertino zamieścił na swojej oficjalnej stronie informacje dotyczące dokładnego użytkowania nowej ładowarki MagSafe przeznaczonej wyłącznie do telefonów Apple. W trakcie ładowania nie należy umieszczać pomiędzy ładowarką a iPhonem takich przedmiotów, jak klucze, karty kredytowe, czy breloczki, ponieważ mogą one uszkodzić magnetyczną cewkę. W trakcie używania tego sprzętu powinieneś zachować ostrożność, która pozwoli Ci na dłuższe korzystanie ze sprzętu.

Do jakich urządzeń pasuje ładowarka MagSafe?

Zgodnie z informacją, zamieszczoną na stronie producenta, można używać bezprzewodowej ładowarki MagSafe do uzupełniania energii iPhone’a 8 (i nowszych modeli) oraz słuchawek AirPods z bezprzewodowym etui ładującym w taki sposób, w jaki używa się innych ładowarek z certyfikatem Qi. Nie musisz zdejmować pokrowca w trakcie uzupełniania energii. Apple dodaje jednak, że magnetyczne dopasowanie oraz ładowanie o mocy 15 W oferują tylko najnowsze modele iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 mini.

Inne sprzęty Apple, które są kompatybilne z ładowarką MagSafe (takie jak AirPods 2. generacji, czy AirPods Pro), będą się ładowały z mniejszą mocą, która jest równa tylko 7,5 W. iPhone 12 jest bowiem pierwszym smartfonem, który posiada wbudowany układ magnesów MagSafe. Magnesy te rozmieszczone są wokół cewki ładowania indukcyjnego. System MagSafe pozwoli na umiejscowienie magnetycznych akcesoriów oraz ładowarek bezprzewodowych na tylnej części obudowy. W pierwszych testach ‌iPhone XS‌ Max przy użyciu ładowarki MagSafe naładował się do 14% w 30 minut.

Czy warto kupić ładowarkę MagSafe?

Jednym z wielu najnowszych akcesoriów zaproponowanych przez Apple, jest ładowarka MagSafe. Ile kosztuje to urządzenie? Cena MagSafe Charger to 199 zł. Urządzenie pojawiło się w sprzedaży wraz z nowymi iPhone’ami 12 i można ją zamawiać od 16 października. Ładowarka trafiła na rynek 23 października. Apple zaprezentowało również składaną ładowarkę magnetyczną MagSafe Duo Charger. Naładuje ona jednoczesne iPhone 12 oraz smartwatch Apple. Nie podano jednak żadnej daty dotyczącej jej dostępności.

Ładowanie z mocą 15 W, to naprawdę szybkie ładowanie. Do ubiegłego roku większość użytkowników ładowała iPhone’y standardową ładowarką przewodową o mocy 5 W. W 2019 roku do iPhone’ów 11 Pro oraz 11 Pro Max został dodany zasilacz o mocy 18 W, który miał zapewnić szybkie ładowanie. Bezprzewodowa MagSafe zapewnia uzupełnianie energii z niemal taką samą szybkością. Warto zatem przyjrzeć się propozycji Apple, zwłaszcza że firma planuje wprowadzenie na rynek iPhone’a bez żadnego portu, to znaczy, że szybkie ładowanie bezprzewodowe będzie pełniło kluczową rolę.

Wraz z ładowarką MagSafe na rynek trafiło kilka ciekawych akcesoriów z tej serii, do których należą: silikonowe i przezroczyste etui w ośmiu wersjach kolorystycznych oraz skórzany portfel w czterech kolorach. Cena etui to 249 zł, natomiast cena portfela to 299 zł. Zatem jeśli planujesz kupić dodatkowe akcesoria z serii MagSafe, firma Apple oferuje Ci naprawdę szeroki wybór.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.