Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AMD Radeon Pro V340 MxGPU - wydajność oraz specyfikacja

Jakie są parametry wyczekiwanej jednostki do profesjonalnych zastosowań – AMD Radeon Pro V340 MxGPU?

Oficjalna premiera jednostki AMD Radeon Pro V340 MxGPU miała miejsce w 2018 roku. Długo wyczekiwana karta do profesjonalnych zastosowań okazała się naprawdę solidnym układem, który może zapewnić aż 32 GB pamięci RAM HBM2 i znakomite parametry obliczeniowe.

AMD Radeon Pro V340 MxGPU – specyfikacja techniczna

Profesjonalna jednostka graficzna Radeon Pro V340 MxGPU bazuje na połączeniu dwóch rdzeni graficznych i temu właśnie zawdzięcza swą wysoką wydajność i bardzo dobre parametry.

 • Architektura – Vega.
 • Technologia – 14 nm.
 • Zegar rdzenia – do 1500 MHz.
 • Pamięć RAM – 32 GB HBM2.
 • TDP – 300 W.
 • Jednostki cieniujące – 7168.
 • Jednostki teksturujące – 448.
 • Jednostki renderujące – 128.
 • Zdolności obliczeniowe – 5 TFLOPS.
 • Technologie, funkcje – DirectX 12.1, OpenGL 4.6, OpenCL 2.0, Vulkan, Shader Model 6.2.
 • Data premiery – 2018.
 • Złącza wideo – brak.

AMD Radeon Pro V340 MxGPU – zastosowanie

Karta graficzna Radeon Pro V340 MxGPU to jednostka bazująca na dwóch rdzeniach graficznych, co zapewnia jej optymalne parametry do najbardziej wymagających zastosowań. Jest to układ zaprojektowany z myślą o zastosowaniu profesjonalnym, a w szczególności polecany do wirtualizacji, zaawansowanych obliczeń i projektowania. Jest to jednostka dedykowana rozbudowanym stacjom roboczym. Jeśli użytkownika interesuje zarówno zastosowanie profesjonalne, jak i gry, Radeon Pro V340 MxGPU nie jest polecanym rozwiązaniem ze względu na swą specyfikę, cenę oraz brak wyjść wideo.

Profesjonalna jednostka AMD Radeon Pro V340 MxGPU zadebiutowała w 2018 roku, ale wcale nie jest łatwa do znalezienia w sprzedaży. Cena AMD Radeon Pro V340 MxGPU nie należy do niskich i może sięgać nawet 44 tysięcy złotych, ale do podobnych cen przyzwyczaił nas już rynek zaawansowanych układów do profesjonalnych zastosowań.

Ponieważ jednostka ta składa się z połączonych rdzeni graficznych, oferuje zwojone parametry. Pojemność pamięci RAM to aż 32 GB i to w standardzie HBM2, co przekłada się na naprawdę wysoką wydajność i komfort działania w zaawansowanych projektach i obliczeniach.

AMD Radeon Pro V340 MxGPU – wydajność

Profesjonalna karta graficzna AMD Radeon Pro V340 MxGPU to jedna z topowych propozycji tej marki, jeśli chodzi o układy graficzne do wirtualizacji i stacji roboczych. Wyśrubowane parametry tej jednostki czynią ją odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o jednostkę do wirtualizacji w wymagających środowiskach CAD, DaaS oraz do renderingu. Jest to również optymalne rozwiązanie do wirtualizacji w chmurze, gdyż z pomocą tej jednostki można obsłużyć do 32 użytkowników w zwirtualizowanych środowiskach, a wszystko to za sprawą odpowiedniej wydajności obliczeniowej i 32 GB pamięci RAM HBM2 z korekcją błędów ECC.

Poziom taktowania tej jednostki nie jest zawrotny, gdyż wynosi do 1500 MHz, ale ustawienie go na takim poziomie pozwoliło na zachowanie optymalnego parametru TDP, który wynosi 300 W. Wydajność tej jednostki potwierdzić może każdy benchmark AMD Radeon Pro V340 MxGPU, ale też jej zdolności obliczeniowe:

 • Dla obliczeń FP16 jest to wynik 43 TFLOPS.
 • Dla obliczeń FP32 jest to wynik 21.5 TFLOPS.
 • Dla obliczeń FP64 jest to wynik 1344 GFLOPS.

Warto pamiętać o tym, że duże znaczenie dla jednostek profesjonalnych mają także aktualne i dobrze dobrane sterowniki. AMD Radeon Pro V340 MxGPU jest kartą dedykowaną do zastosowań profesjonalnych i z tego względu warto weryfikować, czy posiadany sterownik wykorzystuje w pełni jej potencjał. Aktualne sterowniki do AMD Radeon Pro V340 MxGPU znaleźć można zawsze na oficjalnej stronie producenta.

AMD Radeon Pro V340 MxGPU – porównanie z innymi modelami

Zakup jednostki graficznej do profesjonalnych zastosowań to spora inwestycja i z tego względu warto dokonać porównać wybranej karty z innymi modelami, które mogą okazać się tańsze, wydajniejsze lub lepiej przystosowane do preferowanych zastosowań. Jednostkę AMD Radeon Pro V340 MxGPU warto zestawić z modelem AMD Radeon Vega Frontier Edition oraz z kartą konkurencyjnej marki – NVIDIA Quadro RTX 6000.

Jak widać po powyższym porównaniu, grafika AMD Radeon Pro V340 MxGPU jest zdecydowanie wydajniejsza pod względem obliczeń i to zarówno od karty AMD Radeon Vega Frontier Edition, jak również od jednostki NVIDIA Quadro RTX 6000. Jest to również najdroższa z porównywanych jednostek i najbardziej specyficzna, gdyż wykorzystująca podwójny rdzeń graficzny. Jeśli więc szukamy karty do zastosowań sprzętowych, profesjonalnych i projektowych, to karta AMD Radeon Pro V340 MxGPU będzie dobrym rozwiązaniem, a jeśli zależy nam na stworzeniu wydajnej stacji roboczej do pracy i gier, to zdecydowanie powinniśmy zerknąć w stronę jednostki NVIDIA Quadro RTX 6000.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.