TYNOR ORTEZA APARAT NA OPADAJĄCĄ STOPĘ DZIECIĘCA
Orteza na spadającą stopę D-17
Najczęstszym powodem spadania stopy jest porażenie nerwu strzałkowego, odpowiedzialnego za grzbietowe zgięcie stopy. Jego przyczyną są zwykle przewlekłe neuropatie spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w części lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa, chorobami metabolicznymi, takimi jak np. cukrzyca, a także zaleganiem złogów miażdżycowych, upośledzających prawidłowe krążenie. Nierzadko problem ze spadającą stopą pojawia się także po udarze. Ze względu na płytkie położenie zdarza się też, że nerw strzałkowy zostaje uszkodzony w wyniku urazu. W takim przypadku problem spadającej stopy pojawia się od razu, a nie jak w przypadku zmian zwyrodnieniowych rozwija się powoli.
Wskazania do stosowania ortezy na spadającą stopę
Wskazaniem do stosowania ortezy na spadającą stopę jest przede wszystkim utrudnione lub niemożliwe zgięcie grzbietowe stopy. Jej stosowanie zalecane jest także u pacjentów z zanikami mięśniowymi i upośledzonym czuciu w miejscu, gdzie przebiega nerw strzałkowy. Przynosi ulgę przy mrowieniu, drętwieniu i bólach stopy oraz w przypadku gdy pacjent nie może chodzić ani stać na pięcie. Stosowana jest również przy zanikach mięśniowych oraz przykurczach, które z czasem mogą powodować powstawanie stopy końsko-szpotawej. Orteza na spadającą stopę pozwala na jej podnoszenie pod odpowiednim kątem, co ułatwia pacjentowi chodzenie. Może być wykorzystywana też podczas rehabilitacji po interwencjach chirurgicznych.
Właściwości produktu
- Przywrócenie fizjologicznego chodu
Stosowanie ortezy na spadającą stopę w zależności od przyczyny powstania problemu wspomaga proces rehabilitacji lub zapobiega wytwarzaniu i pogłębianiu nieprawidłowego nawyku chodzenia. Dzięki jej stosowaniu poprawia się dynamika chodu pacjenta. Pobudzone do pracy zostają mięśnie pośladkowe, a staw biodrowy pracuje we właściwym zakresie. Dużą korzyścią, szczególnie dla osób starszych jest także to, że dzięki ortezie niwelującej skutki porażenia nerwu strzałkowego zużywają oni mniej energii podczas chodzenia, przez co dłużej mogą być w ruchu.
- Komfort użytkowania
Łuska ortezy ma anatomiczny kształt. Komfort jej użytkowania poprawia dodatkowo możliwość jej modelowania po rozgrzaniu. Dzięki paskom zapinanym na mocne rzepy z dużym zakresem regulacji dobrze trzyma się na nodze. Zapięcia umiejscowione są tak, aby nie uwierały ani nie powodowały dyskomfortu podczas chodzenia. Lekka, sprężynująca konstrukcja wspomaga chód pacjenta. Orteza jest dyskretna, można nosić ja pod ubraniem ze zwykłymi butami na płaskiej podeszwie. Dla osób o ograniczonym zakresie ruchów bardzo ważne jest także to, że jej zakładanie i zdejmowanie jest bardzo łatwe.
- Utrzymanie w czystości
Orteza jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, co ma duże znaczenie dla osób używających jej przez dłuższy okres. Kiedy zajdzie taka potrzeba produkt można umyć miękką szmatką i wodą z dodatkiem np. mydła.
Bezpieczeństwo dla pacjenta
Stosowanie ortezy powinno odbywać się według wskazań lekarza ortopedy. Właściwie dopasowany i użytkowany produkt jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Spełnia on wymogi normy ISO 9001 oraz ISO 13485. Posiada certyfikat CE dla wyrobów medycznych klasy I. Jest także zgodny z wytycznymi WHO.
ABY DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR NALEŻY ZMIERZYĆ DŁUGOŚĆ STOPY
15,7-19 CM
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu