Opis
Specyfikacja
Opinie (2)
Pytania i odpowiedzi

Titanfall

ID produktu: 634015
Zobacz produkty podobne
(2)

Opis produktu

Titanfall to sieciowy FPS osadzony w oryginalnym uniwersum sci-fi. Za produkcję tytułu odpowiada amerykańskie Respawn Entertainment, założone w 2010 roku. Dwaj jego założyciele, Vince Zampella i Jason West, pracowali wcześniej na kierowniczych stanowiskach w studiu Infinity Ward, które współtworzyło serię Call of Duty.

W Titanfall ludzkość podzielona jest na dwie, zwalczające się frakcje. Pierwszą stanowi konsorcjum potężnych korporacji, pragnących położyć ręce na zasobach planet pozostających do tej pory poza zainteresowaniem władz Ziemi. Druga, to zbuntowani mieszkańcy wyzyskiwanych przez wielkie firmy światów. Podczas prac nad uniwersum gry, twórcy czerpali inspiracje z takich filmów jak Dystrykt 9 czy Łowca androidów.

Pomimo tego, że tytuł oferuje wyłącznie rozgrywkę w trybie multiplayer - w formie kampanii lub pojedynczych meczy opartych na różnych wariantach sieciowej rozgrywki (Attrition, Capture the Flag, Hardpoint Domination, Last Titan Standing czy Pilot Hunter) – zaprezentowany świat jest spójny i oparty o solidne, logiczne podstawy. Rozgrywki sieciowe toczą się na kilkunastu zróżnicowanych arenach, rozsianych po całej galaktyce. Do poszczególnych lokacji przypisano historie oraz uzasadnienie dla toczonych tam działań wojennych. W ten sposób twórcy połączyli tradycyjny tryb multiplayer, z definicji skupiony wyłącznie na starciach graczy, z rozwiązaniami fabularnymi znanymi z solowych produkcji.

Gracze wcielają się w Pilotów, czyli żołnierzy zdolnych kierować kilkumetrowymi mechami, zwanymi tu Tytanami. Te ostatnie są swego rodzaju nagrodą za skuteczność na polu bitwy, choć w ostateczności trafiają także i do mniej wprawionych graczy. Początkowo wszyscy zaczynają rozgrywkę na piechotę, ale w odróżnieniu od wielu innych FPS-ów, sporo czasu spędzają nad powierzchnią ziemi. Titanfall wyróżnia się ciekawym systemem poruszania się, który stawia na płynne i niezwykle szybkie przemierzanie map. Grywalne postaci wyposażone są w plecaki odrzutowe, pozwalające im skakać wyżej i dalej niż normalnie. Piechurzy potrafią przeskakiwać pomiędzy budynkami i biegać po ścianach, dzięki czemu są w stanie dostać się na drugi koniec mapy bez dotykania stopą ziemi.

W wieloosobowych bitwach bierze na raz udział maksymalnie 12 żywych graczy, podzielonych na dwie zwalczające się drużyny. Mimo to, na mapie pojawia się o wiele więcej postaci, część z nich to sterowani przez AI żołnierze i roboty (da się je hackować). Ponadto w Titanfall występują przedstawiciele lokalnej fauny – niektóre zwierzęta nie są agresywne, podczas gdy inne potrafią zapolować na grających.

Wzorując się na serii Call of Duty, twórcy wprowadzili system awansowania postaci poprzez zdobywanie doświadczenia oraz umożliwili kolekcjonowanie broni i gadżetów odblokowywanych za dokonania na polu bitwy. Prócz futurystycznych pukawek, uczestnicy rozgrywek mogą korzystać z dodatkowych atrybutów i wybranych zdolności taktycznych. W grze występuje kilka klas maszyn kroczących, różniących się od siebie wyposażeniem i umiejętnościami specjalnymi. Tytany posiadają o wiele potężniejsze od zwykłych żołnierzy uzbrojenie, areny są jednak skonstruowane w taki sposób, by zneutralizować różnice w mocy ognia pomiędzy piechurami a zabójczymi maszynami. Mechy da się zneutralizować tradycyjnymi metodami lub wskakując im na plecy i zadając druzgocący cios w ich czuły punkt.

Silnik Titanfall to mocno zmodyfikowana wersja Source Engine. Bez względu na to, co dzieje się na ekranie, zapewnia on stabilną wydajność oraz efekty, do których przyzwyczaiły nas współczesne produkcje z gatunku.

Specyfikacja

Opinie (2)

(2)
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Gra naprawdę wywarła na mnie ogromne wrażenie. Silnik graficzny może i przestarzały, ale co tam, grać się da, nie przeszkadza to, a sama rozgrywka to rekompensuje.
  • ZALETY:
  • + Dynamiczna rozgrywka
  • + TYTANY :)
  • WADY:
  • - Mało trybów gry
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (2)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Qoltec Matryca LED 17,3 cala 1600*900 GLOSSY - 40 Pin 7138.LED_17.3_G, Printe tusz AE802 / T080240 (cyan), Technisat HDMI - HDMI 2m Czarny (0000/3657), Goobay Toslink - Toslink 5m Srebrny (50571), Delock DisplayPort - DisplayPort 3m Antracyt (82772), Plantronics SAVI W410-M (84007-02), LogiLink Stereo High Quality Headset (HS0035), I-BOX CUBE II 700W (ZIC2700W12CMFA), Incipio etui DualPro Case Motorola Moto X Style (MT-364-BLK), Sigma WR Protector Filter 82 mm (AFH9D0), VivoLink Panel montażowy HDMI + DisplayPort + 3.5mm Jack (WI221280), Tillex Cable clips 3-5 mm (1136), Urbanista Blue (1033908), Green Cell Zasilacz awaryjny UPS Green Cell Microsine z wyświetlaczem LCD 1000VA (UPS08), FRESH Notatnik ozdobny kwadrat 13 x 13 cm. 80 stron kratka. - WIKR-1024049, Plantronics RIG 515HD (206075-05), Emerson KSERO TROPHEE A3 80 (xca31250)