Monitory komputerowe

Monitor Eizo EV3237-GY

31.5"/IPS/LED/3840x2160/5ms/1000:1/DisplayPort/DVI/HDMI Szary
ID produktu: 1146518
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Czas reakcji [ms]: 5
  • Częstotliwość odświeżania: 60Hz
  • Format: 16:9
  • Przekątna ekranu [cal]: 31.5
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty i leasing

Opis produktu

Wydajna praca na dużym ekranie

Monitor FlexScan EV3237 oferuje ekran o rozdzielczości 4K, 3840 x x2160, który pozwala na jednoczesne wyświetlenie wielu aplikacji w niezależnych oknach. Ogranicza to konieczność przewijania aplikacji, czy przełączanie się pomiędzy nimi, zwiększając naszą efektywność. Dodatkowo, oglądanie filmów lub zdjęć w rozdzielczości 4K daje niesamowite wrażenia.

ev3237_002.jpg

Żywe i jednorodne kolory na ekranie z panelem IPS

Panel typu IPS (in-plane switching) zapewnia kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie, wykazując jedynie minimalne zmiany kontrastu czy barwy podczas oglądania obrazu na ekranie z różnych stron. To czyni go idealnym rozwiązaniem do pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie, również w zespole wieloosobowym, gdyż obraz będzie czytelny dla wszystkich, niezależnie od tego pod jakim kątem na niego patrzą.

ev3237_003.jpg

 

 

 

 

 Wspaniała czytelność obrazu

Monitor FlexScan EV3237 o rozdzielczości 3840 x 2160 zbudowany jest z ponad 8 milionów pikseli, co przy przekątnej ekranu 80 cm daje „upakowanie” 140 pikseli/cal. Efektem jest wspaniała czytelność obrazu z precyzyjnie odwzorowanymi czcionkami, gładkimi krzywymi na rysunkach i zdjęciach. Ten monitor dostarcza niesamowitych wrażeń, nie tylko podczas oglądania filmów w rozdzielczości 4K UHD, ale i podczas codziennej pracy.

ev3237_001.jpg

 

 

 

 

 

 

Ergonomiczne rozwiązania dające wzrost wydajności

Eliminacja zmęczenia oczu

Aby zapobiec zmęczeniu oczu, czujnik Auto EcoView wykrywa występujące w ciągu dnia zmiany oświetlenia w otoczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tak by nie był on nigdy za jasny lub za ciemny. Dodatkowo predefiniowany tryb pracy „Paper Mode” upodabnia wygląd ekranu do zadrukowanej kartki papieru zmniejszając emisję światła niebieskiego. Zapobiega w ten sposób zmęczeniu oczu podczas edycji lub czytania różnych dokumentów.

ev3237_008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Obraz bez migotania

Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda regulacji jasności podświetlenia LED. Modele FlexScan z serii EV wykorzystują hybrydowe rozwiązanie, dzięki któremu regulowanie jasności nie powoduje zauważalnego migotania, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru.

ev3237_010.jpg

 

 

 

 

 

Optymalne wyświetlanie obrazów dzięki 5 trybom pracy

Pięć predefiniowanych trybów pracy, w tym dwa tryby użytkownika, zapewnia właściwe ustawienia parametrów wyświetlania obrazów w każdej aplikacji. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami może być wykonywane ręcznie poprzez menu OSD monitora lub automatycznie, dzięki dołączonemu oprogramowaniu ScreenManager Pro for LCD.preset_modes

 

 

 

 

 

Precyzyjna kontrola parametrów obrazu

W trybach USER1 i USER2 użytkownik ma możliwość zmiany ustawień parametrów obrazu takich jak wzmocnienie, nasycenie czy temperatury barwowej w zakresie od 4.000 – 10.000 K (również 9.300K) co 500 K. Dostępny jest również tryb sRGB pozwalający na uzyskanie zgodności kolorystycznej urządzeń pracujących w tej przestrzeni barwnej.

ev3237_005.jpg

 

 

Matowy panel

Wszystkie monitory EIZO, w tym również nowy EV3237, mają matową matrycę. Zapobiega to powstawaniu drażniących refleksów świetlnych lub odbić, co zmniejsza zmęczenie oczu i nie rozprasza naszej uwagi.

ev3237_009.jpg

 

 

 

Stopka o szerokim zakresie regulacji

Nasza pozycja przed monitorem ma ogromny wpływ na komfort naszej pracy. Prawidłowe ustawienie ekranu zmniejsza zmęczenie i pomaga eliminować bóle pleców, szyi czy głowy. Stopka monitora EV3237 pozwala na bardzo szeroką regulację położenia panelu LCD.

ev3237_004.jpg

ev3237_006.jpg

 

 

 

 

 

Funkcje Picture by Picture i Picture in Picture

Picture by Picture

Funkcja Picture by Picture (PbyP) pozwala na jednoczesne wyświetlenie na ekranie monitora obrazów z różnych źródeł. Użytkownik ma możliwość wyboru rozmieszczenia obrazów spośród 5 predefiniowanych ustawień. Wybór dokonywany jest za pomocą przycisku umieszczonego na panelu przednim monitora. Do monitora można podłączyć zarówno komputery z systemem Windows, jak i MAC i wyświetlać generowane przez nie obrazy.

ev3237_011.jpg

 

 

 

Picture in Picture

Funkcja Picture in Picture pozwala na wyświetlenie w małych okienkach obrazów z drugiego źródła. Pozwala to na wygodną pracę wielozadaniową, gdzie podczas oglądania np. wideo konferencji korzystamy równocześnie z innych aplikacji. Dodatkowy obraz może mieć różne wielkości, jak również może być umiejscowiony w różnych punktach ekranu.

ev3237_012.jpg

 

 

 

Funkcje przydatne w domu i w pracy

Złącza sygnałowe

Monitor posiada cztery złącza (2xDisplay Port 1.2, DVI i HDMI) do podłączenia komputerów PC lub MAC, umożliwiające pracę w trybie Picture by Picture lub Picture in Picture. Dodatkowo wyposażony jest w hub USB i gniazda słuchawek oraz wejście audio, wygodnie usytuowane z boku monitora.

ev3237_013.jpg

DisplayPort: 3840 x 2160 (60Hz, 16:9)

DVI/HDMI: 3840 x 2160 (30Hz, 16:9)

HUB USB 3.0 z opcją ładowania urządzeń

Monitor jest wyposażony w 3-portowy HUB USB 3.0, przy czym jeden z nich może być wykorzystany do ładowania różnych urządzeń takich jak smartfony i tablety. By przyspieszyć proces ładowania, w menu OSD powinniśmy wybrać opcję „Charging Only”.

Płynna reprodukcja przejść tonalnych

Monitor EV3237 wyposażony jest w 10-bitową tabelę LUT (look-up table) z 1.021 wzorcami kolorów. 8-bitowy sygnał otrzymywany z karty graficznej komputera optymalizowany jest w oparciu o w/w 10-bitowy LUT i wyświetlany na ekranie monitora z precyzyjnie dobranymi wartościami kolorów, co pozwala na uzyskanie płynnych przejść tonalnych.

Obraz bez efektu smużenia

Zastosowany w monitorze EV3237 układ Overdrive skraca pośrednie czasy reakcji matrycy (gray-to-gray) do zaledwie 5 ms, co redukuje do minimum efekt smużenia i zaniebieszczenia obrazu w dynamicznych scenach.

Możliwość zmniejszenia jasności nawet do 1 % maksymalnej wartości

W słabo oświetlonym środowisku pracy najbardziej komfortowe będzie ustawienie niskiej jasności ekranu. FlexScan EV3237  jest wyposażony w podświetlenie LED, które pozwala na dostosowanie jasności monitora do panujących aktualnie warunków i jej zmniejszenia do zaledwie 1% maksymalnej wartości.

Wbudowane głośniki i gniazdo słuchawkowe

Monitor EV3237 ma wbudowane dwa głośniki o mocy 1 W każdy w tylnej części obudowy, niezwiększające jego wymiarów. Dla wygody użytkownika, na bocznej krawędzi monitora umieszczono gniazdo słuchawkowe.

Mniejsze zużycie energii

podswietlenie_ledW porównaniu do konwencjonalnego podświetlenia lampami CCFL,  podświetlenie LED ma dłuższą żywotność i zużywa mniej energii. Nie zawiera również rtęci, więc ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

 

 

Funkcja o nazwie EcoView Optimizer 2 oszczędza nawet do 30% energii, redukując jasność podświetlenia, a jednocześnie zwiększając współczynnik “wzmocnienia”. Aby zachować jakość obrazu, funkcja EcoView Optimizer 2 zwiększa wzmocnienie tylko w ciemnych partiach obrazu, gdzie redukcja jasności jest prawie niedostrzegalna. presence_sensor

Oszczędność energii dzięki czujnikowi obecności

Czujnik obecności EcoView Sense 2 wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, a z chwilą powrotu użytkownika ponownie go włącza. Działa on również w konfiguracjach wielomonitorowych, więc wszystkie monitory będą włączone po powrocie pracownika na stanowisko.

Zgodność z międzynarodowymi normami

Monitor FlexScan EV3237 spełnia najbardziej rygorystyczne międzynarodowe standardy ergonomii i oszczędności energii.

 5-letnia gwarancja

5_lat_gwarancji5-letnia gwarancja producenta obejmuje wszystkie elementy monitora, zapewniając długi cykl pracy. To 2 lata lub 67% dłużej niż standardowa 3-letnia gwarancja, udzielana na większość monitorów przy zachowaniu znacznie niższych kosztów eksploatacji.

Specyfikacja

Zastosowanie
Do zastosowań profesjonalnych
31.5"/IPS/LED/3840x2160/5ms/1000:1/DisplayPort/DVI/HDMI
Szary
Regulacja kąta obrotu
Regulacja kąta pochylenia
Regulacja wysokości
3840 × 2160 (UHD 4K)
Ekran
Płaski
Dotykowy
Nie
Kontrast statyczny
1000:1
178 (pion)
178 (poziom)
Technologia ochrony oczu
Redukcja migotania
Zastosowane technologie
Color Mode
Ecoview Sense
Overdrive
DisplayPort x1
DVI x1
HDMI x1
Audio in
Audio out
USB 2.0
Obrotowy ekran (PIVOT)
Nie
Możliwość montażu na ścianie (VESA)
Tak
Oprogramowanie
Przewód DisplayPort
Przewód USB
Przewód zasilający
CB (Europa)
CCC (Chiny)
GOST (Rosja)
RCM (Australia)
WEEE (Unia Europejska)
TCO 7.0
TUV
TUV-GS
TUV-S
RoHS (Unia Europejska)
CE (Unia Europejska)
FCC-B (Stany Zjednoczone)
VCCI-B (Japonia)

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
+48 (22) 510 24 51
Opis:
Wymagana podbita karta gwarancyjna, gwarancja realizowana przez autoryzowany serwis.

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Black Point tusz BPH22XL / C9352CE nr 22XL (color), Hama ADAPTER MINI DISPLAYPORT - DVI ( 532480000 ), Samsung Pojemnik na zużyty Toner, 33500 stron (CLT-W808/SEE), Plantronics Plantronics HIS Inline Verstärker für Avaya IP Phone 96xx - 72442-41, Interdruk Zeszyt A5/16 kratka mix wzorów, Motorola Turbo Power 15 CAR, Belkin 3A Czarna + kabel USB-C (F7U006BT04-BLK), Marumi DHG ND8 62mm (MND(8)62 DHG), Xavax Odkamieniacz do żelazek 250ml (001117270000), Fitbit Fitbit Charge 2 Black Gunmetal Czarny, Deep Silver Risen - Franchise Pack, ESD (776731), Apple Macbook Pro 13 (MPXR2ZE/A/P1/D1), Malinos Blopens Textil 5er, Osram Lampa metalohalogenkowa PowerStar Excellence RX7s 70W (4008321678348), Philips PL-C G24d-3 26W (871150062100970), MSI GV72 (8RC-017XPL) 32 GB RAM/ 256 GB M.2 PCIe/ 240 GB SSD/, Ami Play Materac ZipClean Vintage brązowy r. M, Kingxbar Kingxbar Wish Series etui ozdobione oryginalnymi Kryształami Swarovskiego iPhone XR srebrny uniwersalny, Asus X399 COOLING KIT