Stacje dokujące i replikatory portów Unitek (8)

Stacje dokujące i replikatory portów Unitek

(8)
Producenci:
Unitek
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:Unitek
Stacja/replikator Unitek Y-3708 replikator USB-C (Y-3708)

Stacja/replikator Unitek Y-3708 replikator USB-C (Y-3708)

ID produktu: 934238
CECHY PRODUKTU
Złącza AV: 1x HDMI
Złącza USB: 3x 3.0,2x 3.1 C
Pokaż więcej
299 zł
Darmowa dostawa.
Stacja/replikator Unitek D008A Hub USB-C - HDMI + Gigabit + PD

Stacja/replikator Unitek D008A Hub USB-C - HDMI + Gigabit + PD

ID produktu: 5031440
CECHY PRODUKTU
Złącza AV: 1x HDMI,1x Thunderbolt™ 3
Złącza USB: 2x 3.0
Pokaż więcej
229 zł
Darmowa dostawa.
Stacja/replikator Unitek V300A USB-C 3.1 HUB 3xUSB 3.0 + HDMI
Stacja/replikator Unitek Y-3704 UNIWERSALNY REPLIKATOR PORTÓW (Y-3704)

Stacja/replikator Unitek Y-3704 UNIWERSALNY REPLIKATOR PORTÓW (Y-3704)

ID produktu: 616367
CECHY PRODUKTU
Złącza AV: 1x D-Sub (VGA),1x Wejście mikrofonowe,1x Wyjście słuch...
Złącza USB: 1x 3.0
Pokaż więcej
317,65 zł
Darmowa dostawa.
Stacja/replikator Unitek Premium (Y-9115)

Stacja/replikator Unitek Premium (Y-9115)

ID produktu: 1615147
(2)
1 pytanie
Kupiło 5 osób
CECHY PRODUKTU
Złącza AV: 1x HDMI
Złącza USB: 2x 3.0
Pokaż więcej
199,61 zł
Darmowa dostawa.
Stacja/replikator Unitek Unitek PREMIUM C-HUB Multiport - Y-9117
Stacja/replikator Unitek 2.0 over IP, 4xUSB Y-2516

Stacje dokujące i replikatory portów

Wiele osób może zastanawiać się, co to jest stacja dokująca i jakie może być jej zastosowanie. Odpowiedź jest łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać, gdyż stacje dokujące to, po prostu, stacje, które umożliwiają zasilanie różnych urządzeń, a także pełnią funkcję replikatora portów. Stacje dokujące do laptopów doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy z laptopa korzysta się głównie stacjonarnie. Jaka stacja dokująca do laptopa będzie odpowiednia? By wybrać dobre rozwiązanie, należy na wstępie sprawdzić kompatybilność (współpracujące produkty), co nie jest trudne, gdyż wystarczy wybrać konkretnego producenta i rozwinąć listę kompatybilnych urządzeń. Bez problemu kupimy stacje dokujące Lenovo, stacje dokujące Asus, a także stacje dokujące Dell oraz wiele innych. Stacje dokujące mogą jednak posłużyć nie tylko do podłączenia laptopa, ale też do innego rodzaju urządzeń. W sprzedaży znajdziemy także stacje dokujące iPhone (do smartfonów iPhone), a także stacje dokujące do dysków zewnętrznych. Jaka stacja dokująca HDD będzie najlepsza? W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli, a kluczową kwestią przy zakupie jest kompatybilność z określonym formatem dysku (2,5 lub 3,5), a także preferowana liczba portów na dyski. To, jaka stacja dokująca do dysków, telefonu lub laptopa sprawdzi się najlepiej, zależy również od tego, jakie złącza będzie miała do zaoferowania i jaką technologią się posługuje. Wygodnym rozwiązaniem jest stacja dokująca Bluetooth, a także stacja wyposażona w komplet portów AV.

Funkcjonalne i przydatne replikatory portów

Nie tylko stacje dokujące okazują się przydatne w domu lub biurze. Rozwiązaniem o szerokim zastosowaniu może być również replikator portów. Co to jest? Replikator portów to niewielkie urządzenie, które można podłączyć do laptopa lub innego urządzenia, by zwiększyć dostępność różnego typu portów. Różnice pomiędzy stacją dokującą i replikatorem portów lekko się zatarły, odkąd możliwe jest ładowanie nowych modeli laptopów przy pomocy złącza thunderbolt 3. Stacja dokująca bezprzewodowa lub dedykowana do laptopa ma jednak najczęściej większe wymiary oraz zupełnie inny (dopasowany do laptopa) kształt niż replikator portów.

Jaki replikator portów wybrać?

Oferta replikatorów portów jest na tyle szeroka, że bez problemu można dopasować urządzenie o określonych parametrach. Replikator portów do laptopa powinien być wyposażony w rozwiązanie thunderbolt 3 – USB typu C, a także w szereg innych portów USB oraz AV. Kluczową kwestią jest kompatybilność pomiędzy replikatorem i urządzeniami, które mają być do niego podłączane, a można ją zweryfikować sprawdzając dokładnie każde złącze replikatora portów. Warto przyjrzeć się zarówno portom USB, które są kluczowe w przypadku, gdy kupujemy replikator portów USB – warto postawić na urządzenie posiadające odpowiednią liczbę portów w preferowanych standardach, jak USB typu C, USB 3.0 i inne. Replikator portów USB C przyda się do najnowszych urządzeń. Nie mniej ważne są również porty AV, w jakie wyposażono replikator – HDMI, DisplayPort, RJ-45, VGA oraz innego typu. Wybierając replikator portów Dell, replikator Lenovo lub innej marki, warto zwrócić uwagę na to, w jakie złącza wyposażono urządzenia, które będą do niego podłączane.