GWP Na tropie podejrzanych relacji.
W pogoni za podejrzanymi związkami
Ponad 60 zadań, które pomogą dziecku budować zdrowe związki, reagować na krzywdę, dbać o własne ograniczenia i rozwiązywać konflikty.
- Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
- Autor: Artur Gębka
- Data premiery: 2024
- ISBN: 9788367665223
- Format: 190x245
- Strony: 88
- Okładka: miękka
- Nr katalogowy: 35908
W pogoni za podejrzanymi związkami - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - Artur Gębka
Związki odgrywają niezwykle ważną rolę w świecie dziecka. Zarówno te z dorosłymi, jak i z rówieśnikami, mogą wzmacniać dziecko i dodawać mu energii, ale także je osłabiać, a czasem być dla niego nawet niebezpieczne. Temat relacji międzyludzkich nie jest prosty. Jak więc nauczyć się rozpoznawać, które związki nam służą, a które nie? Jak wyznaczać własne granice z poszanowaniem cudzych granic oraz budować trwałe przyjaźnie oparte na wzajemnym szacunku i trosce? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książce W pogoni za podejrzanymi związkami.
Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9–13 lat. W tym wieku temat relacji staje się coraz bardziej skomplikowany. Dzieci, dotychczas skupione głównie na relacjach rodzinnych, coraz intensywniej budują relacje z rówieśnikami, których dynamika nabiera na znaczeniu. Pojawiają się również nowe zagrożenia i trudności.
Terapia poznawczo-behawioralna
Trening umiejętności społecznych
Zadania zawarte w książce, oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej i metodach używanych w treningu umiejętności społecznych, pomogą dziecku tworzyć bezpieczne związki cechujące się wzajemnym szacunkiem i otwartością. Pozwolą mu również zrozumieć, kiedy dany związek jest zagrożeniem i co w takiej sytuacji robić. Bohaterowie książki dokładnie obserwują podejrzane związki. Związki te sprawiają, że dzieci stoją na krawędzi prawdziwego niebezpieczeństwa.
Dołączając do detektywistycznego biura Maksa i Toli, Twoje dziecko:
- nauczy się budować zdrowe związki oparte na wzajemnym szacunku i życzliwości;
- zrozumie, jak wyznaczać i chronić własne granice fizyczne i emocjonalne;
- przestanie powielać konstruktywnie niewłaściwe sposoby budowania związków;
- zrozumie, jakie sytuacje wymagają zaangażowania dorosłych jako osób ochronnych;
- pozna sposoby rozwiązywania konfliktów bez stosowania przemocy;
- dowie się, jak reagować na krzywdę swoją i innych osób.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Uczy ona dzieci niezwykle cennych umiejętności: szacunku dla siebie i dla innych, budowania prawdziwych przyjaźni, rozwiązywania konfliktów, bycia swoim przyjacielem oraz określania swoich granic i poszanowania cudzych. Przygody głównych bohaterów stanowią świetne wprowadzenie do zadań nie tylko indywidualnych, ale również grupowych. Można je wykorzystać jako cenne materiały do scenariuszy lekcji psychoedukacyjnych i sesji terapeutycznych. Wiem już, że ta książka pomoże wielu dzieciom w moim gabinecie namierzyć podejrzane związki.
Monika Andrzejewska
psycholożka, psychoterapeutka, CTM Centrum Terapii
Rodzeństwo detektywów znowu w akcji. Tym razem zmierzy się z najtrudniejszym zadaniem - sferą związków międzyludzkich. Dla dziesięcio- czy dwunastolatków jest to naprawdę skomplikowany temat. Autor z niesamowitą delikatnością pyta ich o najlepsze rozwiązania trudnych sytuacji, a jednocześnie podpowiada takie, które mogą być najbardziej pomocne. Jego książka to nieoceniona lektura dla nastolatków.
Marta Cieśla
psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, trenerka Akademii Różnorodności, autorka profilu edukacyjnego @marta.ciesla_esperi na Instagramie oraz Facebooku
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu