Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
858036
Nazwa
Procesor AMD FX-8370, 4GHz, 8 MB, BOX (FD8370FRHKHBX)
Kategoria
Procesory
Producent
AMD
EAN
0730143307390

Cena

Cena brutto
355.06

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Linia
FX
Wersja opakowania

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

">BOX
Załączone chłodzenie

Załączone chłodzenie

Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.

">Tak

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket AM3+
Liczba rdzeni
8
Liczba wątków
8
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
4
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
4.3
Zintegrowany układ graficzny

Brak zintegrowanego układu graficznego

Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.

Sugerowane produkty:

">Nie posiada
Odblokowany mnożnik

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

">Tak
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
32
TDP [W]
125

Pamięć

Pamięć podręczna L2
8 MB
Pamięć podręczna L3
8 MB

Opis produktu

AMD FX-8370 jest jednym z najwydajniejszych procesorów przeznaczonych do gniazda AM3+, który świetnie sprawdzi się w komputerach gamingowych i półprofesjonalnych zastosowaniach. Procesor posiada cztery moduły/osiem wątków o taktowaniu 4,0 GHz w trybie standardowym i do 4,3 GHz w trybie Turbo. 
 
W zestawie dodawane jest nowe chłodzenie Wraith – oferuje lepszą wydajność i generuje mniejszy hałas, umożliwia to doświadczonym użytkownikom podkręcenie procesora.