Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
845240
Nazwa
Router Asus RT-AC1200G+
Kategoria
Routery
Producent
Asus
EAN
0889349079676

Cena

Cena brutto
279.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Kolor
Czarny

Informacje podstawowe

Obsługiwane sieci

Obsługa sieci GSM poprzez port USB

Bezprzewodowa sieć WWAN pozwala na przesyłanie danych za pomocą zróżnicowanych technologii – 5G, 4G LTE lub 3G. Routery z obsługą sieci przez USB wymagają dokupienia zewnętrznego modemu USB, w którym należy umieścić kartę SIM z aktywnym pakietem internetowym. To uniwersalne rozwiązanie sprawia, że możesz łączyć się z Internetem wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci komórkowej.

">USB Ready

xDSL

Router xDSL znajdzie zastosowanie w przypadku łączy internetowych oferowanych przez operatorów telewizji kablowej, takich jak UPC, Vectra itp. Routery xDSL posiadają gniazdo internetowe RJ-45. Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu dysponujesz kablem zakończonym tego rodzaju wtyczką router xDSL będzie najlepszym wyborem.

">xDSL (sieci kablowe)
Standard WiFi

Wydajne WiFi piątej generacji

Standard 802.11ac reprezentuje piątą generację sieci bezprzewodowych. Technologia wykorzystuje wyłącznie częstotliwość 5 GHz i zapewnia przepustowość do ok. 3,5 Gb/s. Użytkownicy mogą liczyć na wysoką prędkość połączenia i ponadprzeciętną wygodę podczas korzystania z sieci. To doskonała propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy zawsze poszukują nowoczesnych rozwiązań.

">802.11ac (gen. 5)
System Mesh
Nie
Mobilny / przenośny
Nie

Specyfikacja

Obsługa VPN
Tak
Qos (kontrola ruchu sieci)
Tak
Serwer druku
Tak
Standard szyfrowania

Wysoki poziom ochrony dzięki technologii WPA2

To standard szyfrowania spotykany w sieciach bezprzewodowych. Technologia ta została zaimplementowana na pokłady wielu routerów, a użytkownicy zawsze mogą liczyć na wysoki poziom ochrony przed atakami cyberprzestępców. Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny aspekt, na który każdy powinien zwracać szczególną uwagę.

">WPA2

Złącza

Porty WAN
1x RJ45
Liczba portów LAN 10/100
Brak
Liczba portów LAN 10/100/1000

Cztery gigabitowe porty LAN

Router wyposażony w cztery porty LAN to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników, dla których ponadprzeciętna funkcjonalność stanowi aspekt priorytetowy. Takie rozwiązanie pozwoli podłączyć do routera urządzenia za pomocą kabli ethernet. Dzięki temu różne systemy w domu czy biurze w łatwy sposób uzyskają dostęp do internetu.

">4
Liczba portów USB

Jeden port USB

Router z portem USB pozwoli na podłączenie różnych sprzętów, które obsługują ten standard komunikacji. Może być to drukarka, dysk zewnętrzny oraz wiele innych urządzeń. To doskonała propozycja dla wymagających klientów, dla których zawsze liczy się wysoka funkcjonalność. Wybierz sprawdzony sprzęt i ciesz się wygodnym dostępem do internetu w domu lub w biurze.

">1
Gniazdo SIM
Nie
Port modemu DSL
Nie

Techniczne

Anteny

Doskonały zasięg w całym domu dzięki czterem zewnętrznym antenom

Router wyposażony w cztery zewnętrzne anteny zapewni oczekiwany zasięg połączenia internetowego zarówno w domu, jak i w biurze. To wręcz idealna propozycja dla klientów ceniących bezkompromisową jakość oraz komfort użytkowania. Wybierając taki model, możesz być pewien, że sięgasz po sprawdzony sprzęt, który zyskał uznanie w oczach najbardziej wymagających.

">4x Zewnętrzna
Prędkość transmisji 2.4GHz
300 Mb/s
Prędkość transmisji 5GHz
867 Mb/s

Fizyczne

Szerokość [mm]
148
Wysokość [mm]
207
Głębokość [mm]
35
Waga [g]
395

Opis produktu

Router Asus RT-AC1200G+

Asus RT-AC1200G+ z czterema antenami 5 dBi gwarantuje płynną i niczym niezakłóconą pracę sieci bezprzewodowej w domu lub w firmie. Duży zasięg, zastosowanie najnowszych technologi w celu uzyskania stabilnego połączenia, niebanalna stylistyka, wytrzymała obudowa czy łatwa konfiguracja przez przeglądarkę internetową to tylko niektóre z cech wyróżniających router Asus RT-AC1200G+ spośród innych urządzeń sieciowych dostępnych na rynku. Równoległa dwupasmowa łączność z prędkością do 1167 Mb/s sprawia, że oglądanie filmów online, serfowanie po Internecie, ściąganie dużych plików oraz toczenie wirtualnych rozrywek jest płynne i przyjemne jak nigdy wcześniej.

Sieć bezprzewodowa wszędzie, gdzie potrzebna

Kilka pięter, kilkanaście pokoi, a sieć bezprzewodowa nadal dostępna? Router Asus RT-AC1200G+ wyposażony w cztery zewnętrzne anteny i wzmacniacz to idealne rozwiązanie do biur lub domów o dużej powierzchni. Większy zasięg sieci oraz silniejszy sygnał jest możliwy do osiągnięcia dzięki innowacyjnej technologi Asus AiRadar. Inteligentne rozwiązanie producenta – w zależności od liczby urządzeń sieci oraz ich położenia – wzmacnia połączenia pomiędzy klientami sieci a routerem. Silny wzmacniacz zapewnia stabilny sygnał i gwarantuje optymalną emisję we wszystkich kierunkach.

Dwie sieci bezprzewodowe 2,4 GHz i 5 GHz

Router Asus RT-AC1200G+ zbudowany został na chipsecie Boradcomruter gwarantującym superszybkie działanie gigabajtowego modułu bezprzewodowego AC. Wygodną i bezproblemową pracę zapewnia zastosowany standard 802.11ac. Możliwość jednoczesnej transmisji w pasmach 2,4 i 5 GHz gwarantuje stabilność sieci i łączną prędkość transmisji rzędu 1167 Mb/s. Dwie niezależne sieci, w których jedna oferuje transmisję rzędu 867 Mb/s w niezakłóconym pasmie 5 GHz, a druga 300 Mb/s w tradycyjnym paśmie 2,4 GHz pozwalają pracować wygodnie nawet kilkunastu użytkownikom jednocześnie. Podstawowe czynności jak serfowanie po Internecie czy pobieranie niewielkich plików mogą odbywać się z wykorzystaniem pasma 2,4 GHz, z kolei bardziej wymagające zastosowania – strumieniowanie wideo 4K z popularnych serwisów lub gry online – na mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz.

Zewnętrzna pamięć masowa i różne tryby pracy

Oferowany przez Asus model RT-AC1200G+ to zdecydowanie więcej niż tradycyjny router. Dzięki portom USB 2.0, których nie zabrakło na pokładzie, można w każdej chwili uczynić ze swojego RT-AC1200G+ domowe centrum mediów i plików. Podłączenie i skonfigurowanie pamięci masowej trwa tylko kilka sekund. Dostęp do plików z pendrive’a lub przenośnego dysku podłączonego do routera możliwy jest ze wszystkich urządzeń pracujących w sieci domowej. Asus RT-AC1200G+ dzięki zaawansowanym funkcjom konfiguracji może pełnić rolę routera, access pointa lub mostu.