Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
839305
Nazwa
Dysk SSD Team Group L3 Evo 120 GB 2.5" SATA III (T253LE120GTC101)
Kategoria
Dyski SSD
Producent
Team Group
EAN
0765441028036

Cena

Cena brutto
129.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Model
L3 Evo

Parametry fizyczne

Format dysku

Format 2.5

Dyski SSD o formacie 2,5 cala to niewielkie i lekkie sprzęty często instalowane w laptopach. Znalazły również zastosowanie, jako urządzenia zewnętrzne. To pierwszy format dysków SSD, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Do największych zalet można zaliczyć kompaktowe rozmiary i prosty montaż w obudowach. Bardzo atrakcyjna oferta pozwoli na wybór sprzętu różnych producentów. Szeroki zakres parametrów technicznych pozwoli idealnie dobrać dysk do osobistych preferencji i oczekiwanych funkcji.

">2.5"
Grubość [mm]
7

Techniczne

Pojemność dysku

Pojemność do 128 GB

Dyski SSD o pojemności do 128 GB to świetny wybór dla użytkowników, którzy rzadko korzystają z dużych plików. Z pewnością powinni po niego sięgnąć klienci, oczekujący najwyższego bezpieczeństwa swoich danych. Dyski SSD nie mają ruchomych elementów, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia mechanicznego jest znacznie niższe w stosunku do starszych urządzeń HDD. Taka konstrukcja powoli staje się standardem. Kolejną zalety to: wysoka energooszczędność, wydajność oraz oczywiście szybkość działania.

">120 GB
Interfejs

Interfejs SATA

Interfejs mówi o rodzaju złącza, dzięki któremu dysk łączy się z naszym komputerem. Pierwsza wersja magistrali SATA powstała już w 2003 roku. Jednak nowsze technologie przyniosły kolejne dwie generacje. Obecnie użytkownicy najlepszych dysków SSD z interfejsem SATA mogą liczyć na wysoką przepustowość, znakomitą szybkość odczytu i zapisu danych. Szeroka oferta urządzeń pozwoli wybrać sprzęt o różnej pojemności, który z pewnością sprawdzi się przy wielu zastosowaniach.

">SATA III
Pamięć podręczna
Brak danych
Rodzaj kości pamięci

TLC

Pamięć TLC, czyli Triple Level Cell pozwala na zapisywanie do trzech bitów informacji w jednej komórce. To sprawi, że pojemność kości zwiększa się, a nie ulegają zmianie jej rozmiary. Prędkość odczytu i zapisu danych stoi na przyzwoitym poziomie. To relatywnie niedrogie rozwiązanie, dlatego tego typu pamięć cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Szeroki wybór dysków SSD wyposażonych w omawianą technologię pozwoli idealnie dobrać sprzęt do oczekiwanych funkcji i zastosowań.

">TLC
Szybkość odczytu
530 MB/s
Szybkość zapisu
400 MB/s
Odczyt Losowy
70000 IOPS
Zapis Losowy
20000 IOPS
Nominalny czas pracy
1 mln godzin
TBW (Total Bytes Written)
Brak danych
Klucz
Nie dotyczy
Szyfrowanie sprzętowe
Nie
Kontroler
Phison PS3110-S10

Opis produktu

Do produkcji dysków Team Group z serii L3 EVO (2,5" 7 mm, SATA 6 Gb/s). Dysk L3 EVO obsługuje m.in. funkcje TRIM, monitorowanie SMART.