Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
827949
Nazwa
Serwer plików Asustor AS6204T (90IX00J1-BW3S10)
Kategoria
Serwery Plików
Producent
Asustor
EAN
4710474830725

Cena

Cena brutto
2190.86

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje ogólne

Linia
Nie
Kolor
Czarny

Charakterystyka

Format dysków
2.5 cala
3.5 cala
Zainstalowane dyski
Brak
Maksymalna ilość dysków
4
Maksymalna pojemność
Brak danych
Tryby RAID
0
JBOD
1
5
6
Standardy sieciowe
IEEE 802.3
IEEE 802.3ab
IEEE 802.3u
Usługi
Cloud Station
iSCSI target
Kopia zapasowa
Serwer DLNA
Serwer iTunes
Serwer mediów
Serwer UpnP
Stacja monitoringu
Zarządzanie
HTTP
HTTP (SSL)
Przeglądarka WWW
Zdalne poprzez sieć
Temperatura pracy [st. C]
0 - 40
Wilgotność pracy [%]
10 - 90

Techniczne

Obudowa
Tower
Przyciski
Zasilanie
Pamięć
Możliwość rozszerzenia
4 GB
Procesor
Intel Celeron N3150
Ilość rdzeni
2
Taktowanie procesora [GHz]
1.6
Interfejs sieciowy
2 x 10/100/1000
Interfejs dysków
SATA II
SATA III
Liczba bezpłatnych licencji na obsługę kamer IP
Brak danych
Zastosowane technologie
Hot Swap
USB 3.0
Złącza USB 3.0
3
Złącza USB 2.0
2
Złącza HDMI
1
Zasilanie
100 - 240 VAC
Zewnętrzne
Złącza pozostałe
2 x RJ-45
2x eSATA

Fizyczne

Wysokość [mm]
185.5
Szerokość [mm]
170
Głębokość [mm]
230
Waga [g]
2900

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
Instrukcja obsługi

Opis produktu

Oparty na czterordzeniowym procesorze AS6204T gwarantuje dużą pojemność i wydajność wymaganą dla  nowoczesnego biura gdzie szybki dostęp do danych nawet tych zaszyfrowanych jest kluczowy.

  • Pierwszy na świecie serwer NAS z procesorem Intel N3150 (Braswell)
  • Multimedia w wysokiej rozdzielczości przez wyjście HDMI (4K, 1080p)
  • Windows + MAC + Linux - uniwersalna platforma wymiany danych.
  • Moduł wspomagania szyfrowania danych w locie
  • Ponad 100 dodatkowych aplikacji dostępnych w centrum pobierania ASUSTOR
  • Kompletne rozwiązanie dla backupu

 

Wysoka wydajność

Wydajny procesor Intel Celeron N3150 Dual-Core i 4GB RAM oferuje bardzo dużą wydajność dla systemów NAS. Transfer na poziomie 223,64MB/s (odczyt) i 219,99MB/s (zapis) w konfiguracji RAID1 powinien zadowolić zarówno wymagające biuro czy małą lub średnią firmę.  


Moduł szyfrowania sprzętowego

ASUSTOR wyposażył nowy serwer NAS w moduł sprzętowego szyfrowania danych co pozwala na pełne zabezpieczenie danych na okoliczność kradzieży lub utraty danych. Wbudowany algorytm AES-NI  pozwala osiągnąć transfer do 222,97MB/s przy odczycie i 117,88MB/s przy zapisie szyfrowanych danych.

 

Wydajność Dual Channe

ASUSTOR jako pierwszy na świecie ma w ofercie NAS który obsługują pamięć RAM  w "dual channel". To pozwala aby serwer efektywnie pracował przy odtwarzaniu materiału wideo w technologii 4k,
 

Podłączaj bez ograniczeń

Zaawansowane serwery NAS wymagają wyposażenia w wiele portów rozszerzeń które poszerzają zakres możliwości. ASUSTOR NAS ma wbudowane porty USB 3.0, USB 2.0, eSATA, Gigabit Ethernet, HDMI 1.4a i wyjście cyfrowe audio S/PDIF. .
 

 
Oszczędzaj energię elektryczną i pieniądze

ASUSTOR NAS skonstruowany został w koncepcji urządzenia przyjaznego ekologii. W trakcie pracy serwery NAS zużywają znacznie mniej energii niż klasyczne komputery lub serwery. Dzięki zaawansowanej kontroli zasilania ASUSTOR pozwala zaoszczędzić pieniądze i żywotność komponentów i dysków twardych. W trakcie hibernacji dysków ASUSTOR zużywa jedynie 8,4W, a dodatkowo ASUSTOR umożliwia również uśpienie całego systemu gdzie pobiera niecałe 2W energii. 
 
Rozszerz swoją pojemność

Nowoczesne systemy NAS powinny umożliwiać łatwe rozszerzenie funkcji i pojemności. ASUSTOR NAS z wieloma portami USB i e-SATA pozwala na łatwe dopasowanie pojemności do konkretnych potrzeb użytkownika czy firmy. 
 
Większa wydajność i niezawodność

Serwer z wbudowanymi kilkoma portami Ethernet przy włączonej opcji agregacji linków umożliwia zwiększenie wydajności dla większej grupy użytkowników. Większa ilość portów Ethernet to również większa niezawodność połączenia nawet w przypadku awarii jednego z połączeń Ethernet. 

Audio wysokiej jakość z portem S/PDIF

Zamień ASUSTOR NAS w odtwarzacz audio wysokiej jakości. Dzięki aplikacji SoundsGood lub iTunes Server można odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z pomocą złącza optycznego bezpośrednio do amplitunera czy innego urządzenia wyposażonego w odpowiedni port.  

Domowe centrum rozrywki

Zbuduj kompletne domowe centrum rozrywki wykorzystując serwer ASUSTOR NAS. Z wbudowanym interfejsem HDMI, oraz wieloma multimedialnymi aplikacjami skorzystaj z zasobów multimedialnych podłączając serwer bezpośrednio do TV Full HD, lub też amplitunera. Oprócz obsługi multimediów w wysokiej rozdzielczości (1080p) ASUSTOR oferuje wiele aplikacji multimedialnych jak serwer multimediów DLNA/uPNP czy iTunes. Wydajność urządzenia pozwala na przeglądaniu multimediów zarówno na dużym ekranie TV jak i na małym ekranie urządzenia mobilnego jak TV czy tablet. 

 


3 lata gwarancji
ASUSTOR rozszerzył gwarancję na wszystkie swoje produkty do 3 lat uznając za priorytet satysfakcję klienta. ASUSTOR oferuje również najlepsze na rynku wsparcie posprzedażne. 

 

 


Backup "wszystkiego"
Nieważne czy używasz Windowsa, MAC OS X czy Linuxa, ASUSTOR umożliwia backup danych

WINDOWS
Program Backup Plan dostępny na platformę Windows pozwala na skonfigurowanie do 6 różnych wariantów backupu równolegle. Można skonfigurować harmonogram backupu a jednocześnie synchronizować kopię najczęściej zmieniających się plików.
 
MAC OS X
ASUSTOR NAS oferuje pełną zgodność z Apple Time Machine pozwalając na zabezpieczenie wielu użytkowników komputerów MAC na pojedynczym serwerze ASUSTOR NAS.

LINUX
ASUSTOR NAS wspiera protokoły NFS/Rsync/SAMBA które umożliwiają łatwy backup środowiska i danych z serwerów LINUX

Szybki i łatwy dostęp do danych

Dostępny przez dowolną przeglądarkę Eksplorator plików pozwala na szybki dostęp i zarządzanie plikami. Z funkcją "przenieś i upuść" możemy łatwo operować na całych katalogach czy wybranych plikach. 


Prywatna chmura

Jeśli obawiasz się bezpieczeństwa czy prywatności danych w publicznych chmurach skorzystaj z serwera ASUSTOR NAS do stworzenia prywatnej chmury tylko dla własnego dostępu. Dzięki aplikacji CloudConnect uzyskasz dostęp do serwera z dowolnego miejsca na świecie. 
 


Niezawodny i łatwy w obsłudze system monitoringu IP

Wydajne serwery ASUSTOR serii AS5xx umożliwiają stworzenie niezawodnego i ekonomicznego systemu monitoringu IP.