Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
6731007
Nazwa
Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070110400F)
Kategoria
Procesory
Producent
Intel
EAN
675901847797

Cena

Cena brutto
609.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy

Informacje podstawowe

Linia

Intel Core i5

Linia procesorów Intel Core i5 obejmuje jednostki ze średniej półki cenowej. Są to procesory o dość uniwersalnych parametrach – odpowiednie do pracy biurowej, projektowania, gier i wielu innych zastosowań. Procesory Intel Core i5 mają do dyspozycji cztery lub nawet sześć rdzeni, co wpływa korzystnie na komfort ich codziennego użytkowania. Jednostki te są chętnie wybierane do komputerów domowych, biurowych, multimedialnych i gamingowych.

">Core i5
Wersja opakowania

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

">BOX
Załączone chłodzenie

Załączone chłodzenie

Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zapewnia wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Stosowanie chłodzenia z zestawu polecane jest szczególnie w komputerach domowych i biurowych.

">Tak

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket 1200
Liczba rdzeni
6
Liczba wątków
12
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
2.9
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
4.3
Zintegrowany układ graficzny

Brak zintegrowanego układu graficznego

Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.

Sugerowane produkty:

">Nie posiada
Odblokowany mnożnik

Zablokowany mnożnik

Mnożnik tego procesora jest zablokowany, a to oznacza, że jednostka ta nie jest dedykowana do podkręcania. Procesor ten ma ściśle określone parametry, a zakres jego taktowania nie przekroczy zadeklarowanych wartości, dlatego tym dokładniej należy im się przyjrzeć. Procesory bez odblokowanego mnożnika są polecane do większości zastosowań za wyjątkiem komputerów dla entuzjastów podkręcania.

">Nie
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
14
Mikroarchitektura procesora
Comet Lake
TDP [W]

TDP 65

Współczynnik TDP (Thermal Design Power) dla tego procesora wynosi 65 W, co lokuje tę jednostkę wśród procesorów o przeciętnym zapotrzebowaniu na chłodzenie. Procesor ten bardzo dobrze sprawdzi się więc w codziennych zastosowaniach, a TDP na poziomie 65 W pozwoli na stosowanie standardowego zestawu chłodzącego.

">65
Maksymalna temperatura pracy [st. C]
100

Pamięć

Rodzaje obsługiwanej pamięci

Obsługa pamięci RAM DDR4-2666

Wysoka wydajność tego procesora idzie w parze z adekwatną wydajnością pamięci RAM, jaką można będzie zastosować. Procesor ten jest bowiem kompatybilny z pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu do 2666 MHz, a pamięci tego typu stosowane są w wydajnych urządzeniach do pracy, multimediów oraz gier.

">DDR4-2666
Pamięć podręczna L1
6 x 32 KB (D)
6 x 32 KB (I)
Pamięć podręczna L2
1.5 MB
Pamięć podręczna L3
12 MB

Opis produktu

Intel Core i5-10400F

Wydajny procesor desktopowy dla Twojego komputera! Intel Core i5-10400F korzysta z najważniejszych zmian wprowadzonych przez serię Comet Lake. Gwarantuje wzrost wydajności względem poprzednich generacji, przy jednoczesnym utrzymaniu doskonałej sprawności energetycznej. Takie połączenie zapewnia niebywałą funkcjonalność, z której skorzystać w pracy, podczas nauki i w trakcie grania.


Procesor Intel Core i5-10400F został wykonany w nowoczesnym procesie technologicznym 14 nm. Wykorzystuje on sześć fizycznych rdzeni i dwanaście wątków logicznych. Wysoka częstotliwość taktowania oraz pojemna pamięć podręczna pozwolą Ci na obsługę nie tylko podstawowych programów i narzędzi, ale również tych najbardziej wymagających pod względem sprzętowym. Otwiera on również dostęp do nowych gier z segmentu AAA. Dzięki i5-10400F możesz liczyć na znacznie więcej!

Dla najbardziej wymagających

Parametry procesora i5-10400F zostały dostosowane w taki sposób, aby zapewniał on obsługę wszystkich najnowszych programów i narzędzi. Niezależnie od tego, czy mowa jest o oprogramowaniu projektowym, do obróbki grafiki lub wideo, czy też o programach multimedialnych i grach.


Układ Intel Core i5-10400F jest kompatybilny ze standardem PCI Express 3.0. Obsługuje on również do 16 linii PCIe. Jest to nowoczesny sprzęt, który sprawdzi się w najtrudniejszych zastosowaniach.

Dla fanów gamingu

Moc obliczeniowa układu pozwala na uruchamianie i doskonałą obsługę wszystkich najnowszych gier. Bazowa częstotliwość taktowania na poziomie 2900 MHz oraz wartość w trybie Turbo dochodząca do 4300 MHz przekłada się na wydajność, która okażę się wystarczająca w każdej nowej produkcji – nie tylko indie, ale również z segmentu AAA.


Połączenie układu i5-10400F z nową kartą graficzną pozwoli stworzyć w pełni gamingowy zestaw, który zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy, który poszukują sprzętu z najwyższej półki. Ogrywaj nowości bez obawy o spadającą ilość klatek na sekundę!

Skorzystaj z szybkiej pamięci RAM!

Intel Core i5-10400F został wyposażony w dwukanałowy kontroler pamięci. Procesor pozwala na zamontowanie kości RAM typu DDR4, wyróżniających się doskonałymi parametrami pracy. Ich pojemność może wynieść aż 128 GB, natomiast częstotliwość taktowania nawet 2666 MHz.


Stwarza to doskonałą okazję do zbudowania komputera do zadań specjalnych. Szybka i pojemna pamięć RAM okaże się niezwykle potrzebna podczas realizacji najbardziej rozbudowanych operacji, związanych chociażby z projektowaniem czy też obsługą nowych gier. Zapewnia niezbędną rezerwę mocy, dzięki której nie musisz martwić się spowolnieniem pracy swojego komputera.

Ogromna moc do Twojej dyspozycji

Procesor Intel Core i5-10400F został przystosowany do obsługi rozbudowanych programów profesjonalnych, narzędzi multimedialnych, a także nowych gier. Wszystko za sprawą jego bogatej specyfikacji technicznej.


Jest to także układ w pełni wielozadaniowy. Został wyposażony w sześć fizycznych rdzeni i dwanaście wątków logicznych. Wszystko to pozwala na realizację wielu operacji w tym samym czasie. Jego wydajność jest gwarantowana przez wysoką częstotliwość taktowania, a także pamięć podręczną, której pojemność na trzecim poziomie wynosi 12 MB. Daje ona gwarancję, że wszystkie zadania zostaną wykonane natychmiast.

Nowoczesny proces technologiczny

Skorzystaj z wszystkich możliwości dziesiątej generacji procesorów Intela! Model i5-10400F został przygotowany w oparciu o 14-nanometrowy proces technologiczny, który zapewnił skok wydajnościowy, przy jednoczesnym utrzymaniu zadowalającego poboru energii. Współczynnik TDP na poziomie 65 W jest gwarancją, że procesor nie stanie się nadmiernym obciążeniem dla zasilacza oraz systemu chłodzenia. Wszystko to gwarantuje zawsze stabilną pracę, nawet podczas obsługi najbardziej wymagających programów oraz narzędzi.

Technologia Intel Optane

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, procesor Intel Core i5-10400F potrafi więcej, niż wskazuje na to jego specyfikacja techniczna. Najlepszym tego przykładem jest wykorzystanie nowoczesnej pamięci Intel Optane, która znacznie usprawnia pracę systemu oraz czas reakcji. Zarządza warstwami pamięci masowej w systemie, eliminując opóźnienia. Wszystko to przekłada się na jeszcze szybszą realizację poszczególnych operacji, co w sposób bezpośredni wpływa na możliwości zarówno procesora, jak i całego komputera.

 

Pełna ochrona

Podczas pracy, układ i5-10400F robi użytek z najnowszych rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa. Wykorzystuje on między innymi technologię Secure Key, która znacząco wzmacnia algorytmy szyfrujące, system Intel OS Guard zapewniający ochronę systemową, a także Intel Trusted Execution, czyli zestaw rozszerzeń sprzętowych gwarantujących dodatkowe funkcje ochronne dla cyfrowego biura.


Procesor Intel Core i5-10400F to wszechstronne urządzenie, które przełoży się na znaczny wzrost wydajność komputera. Zapewni również szereg rozwiązań poprawiających stabilność pracy oraz zwiększających poziom ochrony systemowej. Jego zamontowanie pozwoli Ci wejść na zupełnie nowy poziom.