Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
6731004
Nazwa
Procesor Intel Core i5-10600K, 4.1GHz, 12 MB, BOX (BX8070110600K)
Kategoria
Procesory
Producent
Intel
EAN
5032037188654

Cena

Cena brutto
1079.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy

Informacje podstawowe

Linia

Intel Core i5

Linia procesorów Intel Core i5 obejmuje jednostki ze średniej półki cenowej. Są to procesory o dość uniwersalnych parametrach – odpowiednie do pracy biurowej, projektowania, gier i wielu innych zastosowań. Procesory Intel Core i5 mają do dyspozycji cztery lub nawet sześć rdzeni, co wpływa korzystnie na komfort ich codziennego użytkowania. Jednostki te są chętnie wybierane do komputerów domowych, biurowych, multimedialnych i gamingowych.

">Core i5
Wersja opakowania

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

">BOX
Załączone chłodzenie

Bez załączonego chłodzenia

Procesor jest oferowany bez fabrycznego chłodzenia, dlatego konieczny będzie zakup oddzielnego zestawu chłodzącego. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie parametrów chłodzenia do specyfiki procesora, komputera i do potrzeb użytkowych – można zdecydować się na chłodzenie powietrzem lub cieczą.

Sugerowane produkty:

">Nie

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket 1200
Liczba rdzeni
6
Liczba wątków
12
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
4.1
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
4.8
Zintegrowany układ graficzny

Zintegrowany układ graficzny: Intel UHD Graphics 630

Procesor został wyposażony w zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 630, który będzie odpowiednio wydajny do większości podstawowych zastosowań. Zintegrowana grafika Intel UHD Graphics 630 jest polecana szczególnie do komputerów biurowych, domowych i multimedialnych. Układ ten oferuje taktowanie do 1150 MHz oraz dysponuje 184 jednostkami cieniującymi, a przy tym jest to rozwiązanie energooszczędne i budżetowe. Wybierając procesor ze zintegrowaną grafiką nie trzeba inwestować w odrębną jednostkę graficzną lub można odłożyć jej zakup w czasie.

">Intel UHD Graphics 630
Odblokowany mnożnik

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

">Tak
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
14
Mikroarchitektura procesora
Comet Lake
TDP [W]
125
Maksymalna temperatura pracy [st. C]
100

Pamięć

Rodzaje obsługiwanej pamięci

Obsługa pamięci RAM DDR4-2666

Wysoka wydajność tego procesora idzie w parze z adekwatną wydajnością pamięci RAM, jaką można będzie zastosować. Procesor ten jest bowiem kompatybilny z pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu do 2666 MHz, a pamięci tego typu stosowane są w wydajnych urządzeniach do pracy, multimediów oraz gier.

">DDR4-2666
Pamięć podręczna L1
6 x 32 KB (D)
6 x 32 KB (I)
Pamięć podręczna L2
1.5 MB
Pamięć podręczna L3
12 MB

Opis produktu

Intel Core i5-10600K

Skorzystaj z olbrzymiej mocy procesora Intela dziesiątej generacji i zamień swój komputer w super wydajną maszynę do gier lub obsługi najbardziej wymagających programów profesjonalnych. Układ Intel Core i5-10600K został wyposażony we wszystko to, co najlepsze w najnowszej technologii.


Ten sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor zadowoli graczy, specjalistów i klientów biznesowych. Wysokie taktowanie, odblokowany mnożnik oraz doskonała efektywność energetyczna sprawiają, że i5-10600K gwarantuje, o jakich nie mogło być mowy w przypadku urządzeń ze starszych generacji. Dzięki niemu wejdziesz na zupełnie nowy poziom.

Odblokowany mnożnik

Bazowa częstotliwość taktowania i wartości uzyskiwane w trybie Turbo nie muszą być tymi maksymalnymi. Intel Core i5-10600K wyposażony został bowiem w odblokowany mnożnik, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego podkręcania, z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania.


Tak zwany overclockingu umożliwia podbicie zegara, co przekłada się na jeszcze większą moc obliczeniową. Dzięki temu możesz własnoręcznie dostosować pracę procesora do swoich potrzeb. Zwłaszcza wówczas, gdy potrzebna okaże się dodatkowa wydajność.

Procesor do zadań specjalnych

Najnowsze gry z segmentu AAA, a także specjalistyczne programy do projektowania wymagają ogromnej mocy obliczeniowej, dzięki której będą mogły być obsługiwane bez obaw o spadki płynności. Procesor Intel Core i5-10600K zapewnia taką moc z nawiązką. Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 4100 MHz, natomiast w trybie turbo dochodzi do poziomu aż 4800 MHz. Warto ta może się jeszcze zwiększyć poprzez wykorzystanie procesu overclockingu.


Układ i5-10600K wyposażony został również w pamięci podręczną o pojemności 12 MB, co także ma wpływ na jego bardzo szybką pracę. Wszelkie operacje są realizowane niezwykle szybko i sprawnie, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co najważniejsze.

Jeden procesor, wiele zadań

Intel Core i5-10600K korzysta z sześciu fizycznych rdzeni i dwunastu wątków logicznych, dlatego doskonale jego wielozadaniowość stoi na bardzo wysokim poziomie. Bez problemu radzi sobie z realizacją wielu operacji w tym samym momencie.


Układ CPU okaże się więc idealnym wyborem dla najbardziej wymagających użytkowników, składających komputer do zadań specjalnych. Koniec z ciągłym zwalnianiem pracy systemu i obniżaniem klatek na sekundę w grach. Procesor i5-10600K zapewnia stabilną wydajność w każdych warunkach.

Obsługa pamięci DDR4

Procesor Intel Core i5-10600K może współpracować z najnowszymi podzespołami, zapewniającymi równie wysoką wydajność. Układ został wyposażony w dwukanałowy kontroler pamięci, dzięki któremu jest on kompatybilny z pamięcią RAM typu DDR4. Wyróżnia się ona sporą mocą obliczeniową – jej taktowanie może wynieść maksymalnie 2666 MHz, natomiast pojemność nawet 128 GB.


Wszystko to pozwala na stworzenie konfiguracji, która bez większych problemów upora się z wymaganiami stawianymi przez najnowsze gry oraz programy profesjonalne. Jest to gwarancja doskonałej wydajności w każdej sytuacji.

Proces technologiczny 14 nm

Nowoczesna technologia sprawia, że układ i5-10600K gwarantuje znaczny skok wydajnościowy względem poprzednich generacji. Wykonany został w procesie technologicznym 14 nm, dlatego obok sporej mocy obliczeniowej, wyróżnia się również doskonałą efektywnością energetyczną. Przekłada się to zawsze stabilne działanie, a także brak nadmiernego obciążenia systemu chłodzenia w Twoim komputerze.


Współczynnik TDP procesora Intel Core i5-10600K wynosi 125W, jednak obsługują on również technologię konfigurowalnego TDP, która pozwala na obniżenie współczynnika wówczas, gdy układ nie pracuje na pełnych obrotach. Pozwala to znacząco oszczędzić energię oraz chłodzenie.

Zintegrowana karta graficzna

Układ CPU został wyposażony w nowoczesną, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 630. Zapewnia ona przydatne wsparcie podczas realizacji podstawowych zadań – obsługi prostych programów graficznych i multimedialnych.


Za jej moc obliczeniową odpowiada taktowanie, którego wartość maksymalna wynosi 1200 MHz. Jednostka GPU obsługuje rozdzielczość 4K z odświeżaniem 60 Hz, a także biblioteki DirectX 12 i OpenGL 4.5. Skorzystać możesz również z technologii poprawiających wyświetlanie materiałów filmowych, takich jak Intel Clear Video HD.

 

Nowoczesny układ CPU

Procesor Intel Core i5-10600K został przystosowany do realizacji zadań wymagających ogromnej wydajności. Dzięki wielozadaniowości, wysokiej częstotliwości taktowania i odblokowanemu mnożnikowi może zostać dowolnie dostosowanych do Twoich potrzeb. W połączeniu z szybką pamięcią RAM i dobrej jakości kartą graficzną, jest w stanie stworzyć niezwykle wydajną maszynę do gier i pracy specjalistycznej.


Układ obsługuje również szereg nowych technologii, które znacząco zwiększają jego możliwości. Takie rozwiązania jak Intel Turbo Boost 2.0, pamięć Intel Optane czy też udoskonalona technologia Intel SpeedStep zapewniają jeszcze lepsze i stabilniejsze działanie. Do tego dochodzą rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo – między innymi technologia Intel OS Guard oraz Secure Key.