Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
660144
Nazwa
Switch NETGEAR GS108E (GS108E-300PES)
Kategoria
Switche
Producent
NETGEAR
EAN
0606449073669

Cena

Cena brutto
194.38

Gwarancja

Okres gwarancji
Wieczysta Ograniczona
Typ gwarancji
Producenta

Fizyczne

Rodzaj obudowy
Biurkowy
Szerokość [mm]
158
Wysokość [mm]
27
Głębokość [mm]
105
Waga [g]
550

Techniczne

Architektura portów
Gigabit Ethernet
Zarządzalny
Tak
Prędkość magistrali
16 Gb/s
Bufor pamięci
128 KB
Rozmiar tablicy adresów MAC
4 tys.
Warstwa przełączania
2

Złącza

Całkowita ilość portów
8
Ilość złącz 10/100
Brak
Ilość złącz 10/100/1000
8
Ilość złącz 100/1000/10000
Brak
Ilość złącz SFP
Brak
Złącza PoE/PoE+
Nie

Opis produktu

Dzisiejsze firmy kładą coraz większe wymagania co do własnej sieci. Firmy wykorzystują coraz więcej aplikacji przez co zwiększają się ich wymagania dotyczące ich infrastruktury Ethernet. Korzystanie z telefonów VoIP i kamer IP jest bardziej wymagające niż proste połączenie plug-and-play. Dodatkowo, aplikacje wykorzystujące do przesyłania internet, takie jak Hotmail i Google uczyniły z sieci potrzebę biznesową o znaczeniu krytycznym.

 

Częstym problemem jest budżet który nie pozwala na zakup drogich oraz zaawansowanych przełączników. Przełączniki NETGEAR ProSafe Plus zaspokajają potrzeby rosnącej firmy a przy tym nie nadwyrężają budżetu dzięki ograniczonej ilości funkcji. Przełączniki ProSafe Plus oferują możliwość monitorowania ruchu użytkowników. Dodatkowo, w przypadku problemów z łącznością, przełączniki oferują możliwości wykonania testu, które może zidentyfikować, a nawet zlokalizować problem. Aby zoptymalizować ruch, przełączniki ProSafe Plus oferują przydzielanie priorytetów zarówno na port oraz na podstawie rodzaju ruchu.

 

Ponadto, aby poprawić bezpieczeństwo i zarządzanie domenami kolizji, ProSafe Smart Switch umożliwia wykorzystanie VLAN. Przełączniki ProSafe Plus oferują funkcje monitorowania oraz zarządzania siecią a przy tym kosztują niewiele więcej od przełącznika niezarządzalnego.