Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
660144
Nazwa
Switch NETGEAR ProSafe Plus 8x 10/100/1000 v3 (management via PC utility)(GS108E-300PES)
Kategoria
Switche
Producent
NETGEAR
EAN
0606449073669

Cena

Cena brutto
189.72

Gwarancja

Okres gwarancji
Wieczysta Ograniczona
Typ gwarancji
Producenta

Informacje ogólne

Linia
ProSafe
Kolor
Czarny

Fizyczne

Przeznaczenie
Biurko
Szerokość [mm]
158
Wysokość [mm]
27
Głębokość [mm]
105
Waga [g]
550

Techniczne

Rodzaj switcha
Gigabit Ethernet
Zarządzalny
Tak
Prędkość magistrali [Gbps]
16 Gbps
Rozmiar tablicy adresów MAC
4000
Standardy
IEEE 802.1p
IEEE 802.1q
IEEE 802.3x

Złącza

Ilość złącz 10/100/1000
8
Ilość złącz 10/100
Brak
PoE/PoE+
Nie
Złącza komunikacyjne
Nie

Charakterystyka

Warstwa przełączania
L2
Metoda przekazywania
Store and forward
Zasilanie
Zewnętrzne

Opis produktu

Dzisiejsze firmy kładą coraz większe wymagania co do własnej sieci. Firmy wykorzystują coraz więcej aplikacji przez co zwiększają się ich wymagania dotyczące ich infrastruktury Ethernet. Korzystanie z telefonów VoIP i kamer IP jest bardziej wymagające niż proste połączenie plug-and-play. Dodatkowo, aplikacje wykorzystujące do przesyłania internet, takie jak Hotmail i Google uczyniły z sieci potrzebę biznesową o znaczeniu krytycznym.

 

Częstym problemem jest budżet który nie pozwala na zakup drogich oraz zaawansowanych przełączników. Przełączniki NETGEAR ProSafe Plus zaspokajają potrzeby rosnącej firmy a przy tym nie nadwyrężają budżetu dzięki ograniczonej ilości funkcji. Przełączniki ProSafe Plus oferują możliwość monitorowania ruchu użytkowników. Dodatkowo, w przypadku problemów z łącznością, przełączniki oferują możliwości wykonania testu, które może zidentyfikować, a nawet zlokalizować problem. Aby zoptymalizować ruch, przełączniki ProSafe Plus oferują przydzielanie priorytetów zarówno na port oraz na podstawie rodzaju ruchu.

 

Ponadto, aby poprawić bezpieczeństwo i zarządzanie domenami kolizji, ProSafe Smart Switch umożliwia wykorzystanie VLAN. Przełączniki ProSafe Plus oferują funkcje monitorowania oraz zarządzania siecią a przy tym kosztują niewiele więcej od przełącznika niezarządzalnego.