Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
651550
Nazwa
Płyta główna ASRock Z97M Anniversary Z97, DualDDR3-3100, SATA3, HDMI, GBLAN, Micro ATX
Kategoria
Płyty główne
Producent
ASRock
EAN
4717677323962

Cena

Cena brutto
332.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Fizyczne

Standard płyty
Micro ATX

Techniczne

Chipset płyty
Intel Z97
Gniazdo procesora
Socket 1150
Rodzaje procesorów
Intel Celeron
Intel Core i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Intel Pentium
Kontroler RAID
RAID 0
RAID 1
RAID 10
RAID 5
Zastosowane technologie
ASRock XFast LAN
ASRock XFast RAM
Hot Plugging
Intel Turbo Boost 2.0
NCQ
Wake On LAN

Pamięć

Standard pamięci
DDR3
Ilość slotów pamięci
4
Częstotliwości pracy pamięci [MHz]
1066
1333
1666
1866
2133
2400
2800
2933
3100
Maksymalna ilość pamięci [GB]
32
Architektura wielokanałowa
Dual-Channel

Grafika

Zintegrowana karta graficzna
Zależna od procesora

Dźwięk

Chipset dźwiękowy
Realtek ALC-662
Kanały audio
5.1
Zewnętrzne porty audio
Głośnikowe
Mikrofonowe
Słuchawkowe
Wejście liniowe

Komunikacja

Zintegrowana karta sieciowa
10/100/1000
Chipset karty sieciowej
Realtek 8111GR
Zastosowane technologie
Wake On LAN

Złącza

Gniazda rozszerzeń
PCI Express x1 (2 szt.)
PCI Express x16 (1 szt.)
Złącza napędów
SATA III x6
Złącza wewnętrzne
1x 4-pin CPU FAN
1x czujnik otwarcia obudowy
1x moduł TPM
1x USB 3.0
1x złącze 24-pin ATX 12V
1x złącze 4-pin ATX 12V
2x USB 2.0
Panel tylny
D-Sub (VGA) x1
DVI-D x1
HDMI x1
PS/2 x2
RJ-45 x1
USB 2.0 x4
USB 3.0 x2

Bios

Producent
AMI UEFI

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
1x I/O Shield
2x przewód SATA III
płyta z oprogramowaniem

Opis produktu

 
 
Najlepsza płyta główna dla procesorów Intel Pentium 20th Anniversary Edition
 
Kiedy podkręcisz Intel Pentium 20th zwiększa się o ponad 50%!


Pentium Anniversary Boost

ASRock Pentium Anniversary Boost Technology* pozwala Ci podkręcić procesor Intel Pentium Anniversary Edition G3258 kilkoma naciśnięciami klawiszy. Włącz swój komputer i 20th naciśnij „P” aby wejść w stronę wyboru częstotliwości CPU, jaką chcesz ustawić. Pentium Anniversary Boost automatycznie podkręci odpowiednie komponenty, zwiększając częstotliwość CPU z 3.2 GHz do maksymalnie 4.2GHz!
*Pentium Anniversary Boost Technology jest dedykowana wyłącznie do procesorów Intel Pentium Anniversary Edition G3258 20th
 
 
 
Kondensatory audio ELNA

Kto powiedział, że wysokiej jakości dźwięk jest dostępny tylko na płytach głównych z najwyższej półki? ASRock umieścił kondensatory audio marki ELNA na standardowych i najtańszych płytach! W porównaniu z tradycyjnymi kondensatorami, prąd upływu w przypadku produktów firmy ELNA wynosi zaledwie 3uA. To kluczowa sprawa przy eliminacji poziomu szumów i dawaniu satysfakcji nawet najbardziej wybrednym audiofilom.
 
 
Orbweb ME
Your Personal Cloud, Easy and Always Connects

Technologia ASRock Cloud pozwala twoim urządzeniom mobilnym na bezproblemowe połączenie się z twoim PC! Oferujemy roczną subskrypcję programu Orbweb.ME Professional, prywatnej chmury, której koszt to 49,99$ rocznie. Pozwala ona tobie na korzystanie z plików, muzyki i nagrań wideo zdalnie, kiedy tylko zechcesz. Dodatkowo dostępny jest miesięczny upgrade do wersji Orbweb.ME Ultimate z funkcją zdalnego pulpitu.

[How to install promotion code]
 
Osobista chmura dla każdego

Usługa przechowywania danych w chmurze powinna być prosta i osobista. Nie marnuj nigdy więcej czasu na upload na publiczną chmurę. Nie wydawaj pieniędzy na kolejne urządzenie NAS. Przeglądarka plików Orweb ME jest rozwiązaniem dla ciągłego uczenia się zarządzania plikami na kolejnych chmurach. Dostęp i wymiana danych jest natychmiastowa na wszystkich Twoich urządzeniach. Wszystkie Twoje foldery i pliki są tuż obok Ciebie.

 
Biblioteka mediów i streaming

Biblioteka mediów Orweb Peronal zadba o Twoje media. Organizuj zdjęcia, wideo i muzykę ze swoich komputerów i przechowalni online. Zróżnicowane, intuicyjne i sprytne organizowanie pomaga w odnajdywaniu szukanych filmów kilkoma kliknięciami. Streamowanie progresywne pozwala Ci cieszyć się swoją kolekcją muzyki niemal bez oczekiwania na ściągnięcie. Dostęp przez przeglądarkę i mobilną aplikację sprawia, że masz połączenie zawsze i na dowolnym urządzeniu.

 
Dostęp do przeglądarki plików z wielu urządzeń

Orweb ME daje Ci dostęp do osobistego eksploratora plików na wielu urządzeniach, jeszcze bardziej zbliżając Twój tablet, laptop i komputer stacjonarny. Zapomniałeś zgrać ważny plik z domowego komputera, a spotkanie biznesowe jest za kilka minut? Kolejny ciężki dzień w biurze, podczas którego tęsknisz za swoją kolekcją filmów i muzyki? Możesz mieć do nich dostęp przez File Explorer i zamienić piekło w raj w kilka sekund.
 
Zdalny Pulpit, gdziekolwiek jesteś

Nieważne czy leżysz w sypialni czy siedzisz w biurze, tablet w Twojej dłoni właśnie stał się bardziej funkcjonalny. Kontynuuj pracę, którą zacząłeś w biurze lub uruchom aplikację z domowego PC. Zdalny pulpit Orweb ME nie tylko aktywuje Twój PC, ale też ulepszy tablet. Nie ważne gdzie, nie ważne na czym, masz zawsze dostęp do domowego komputera. 
* *Zdalny pulpit dostępny jest tylko w pakiecie Ultimate i jest darmowy przez pierwszy miesiąc.


 
Wake On WAN

Najnowsza technologia, która wprawi Cię w osłupienie, pozwalając Ci zdalnie wybudzić swój komputer z hibernacji. Włączaj i wyłączaj PC kiedykolwiek tego potrzebujesz.
* Apply on certain motherboards with wake on wan support
 
* Orbweb ME is provided by Kloudian Systems Inc. Restriction may apply and the offer is subject to change, termination or discontinuation by Kloudian Systems Inc. without prior notice.
Usługa Orbweb ME jest dostarczana przez zewnętrzne podmioty. Mogą pojawić się ograniczenia oraz oferta może ulec zmianie, odwołaniu bądź zawieszeniu przez firmę bez uprzedniego powiadomienia. Proszę odwiedzić stronę internetową w celu uzyskania dalszych informacji :http://www.asrock.com/feature/cloud/index.html
 
 
 
 
 
ASRock APP Shop

ASRock APP Shop został zaprojektowany dla twojej wygody. Dostarczamy różne aplikacje i oprogramowanie do pobrania. Możesz z łatwością optymalizować swój system i utrzymywać aktualność swojej płyty głównej dzięki sklepowi ASRock APP Shop.
 
 
ASRock APP Shop is the only all-in-one software package that delivers you the most practical PC apps and tools, in one integrated interface – from ASRock exclusive tools to the most update-to-date options of the latest technology.
Orbweb ME :
Get Connected with ASRock Cloud Anytime, Anywhere
App Charger :
Fast Charge & Charge Anytime
Google Chrome :
Better Browsing with Google Options
XFast LAN :
Your Smartest Internet Access Manager

 
 
 
PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości

Od zawsze wiadomo, że jednym z największych zabójców elektroniki jest wilgoć. Nawet jeśli płyta jest pozornie sucha, w powietrzu może znajdować się wilgoć, która po cichu i powoli zabija twoją płytę główną. Na szczęście ASRock opracował nowe PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości, które redukuje przerwy pomiędzy PCB, aby chronić płytę główną przez spięciami spowodowanymi wilgocią.

 
 

Niektóre delikatne elementy cyfrowe na płycie głównej są wrażliwe na przepięcia, a wyższe natężenie może spowodować natychmiastową usterkę twojego systemu. ASRock Full Spike Protection zawiera różne technologie chroniące elementy płyty głównej przed uszkodzeniem przez te niespodziewane skoki napięcia.
 
Surge Protection
Chroni płytę główną przed nadmiernymi przepięciami z źródła zasilania.
Lightning Protection
Chip jest chroniony przed nagłymi i gwałtownymi skokami napięcia spowodowanymi piorunami.
Ochrona ESD
USB : Dodatkowe układy scalone chroniące porty USB przed wyładowaniami elektrostatycznymi.
LAN : Chroni złącze LAN przed uszkodzeniem na skutek wyładowań elektrostatycznych.
MOSFETs : Bramki MOSFET w krytycznych miejscach wykorzystują specjalną technologię do ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi podczas instalacji.
 
 
 
3 wyjścia graficzne

Ta pływa wyposażona jest w trzy najczęściej wykorzystywane typy wyjść wideo: D-Sub + DVI + HDMI. Dodatkowo port HDMI wspiera odtwarzanie Full HD 1080p Blu-ray (BD).
 
 
 
Trzy monitory

Grafika, grafika i jeszcze więcej grafiki! Chcieliście więcej przestrzeni roboczej, zatem ta płyta wspiera funkcję Triple Monitor. Możecie teraz używać do trzech urządzeń wyświetlających obraz i korzystać z nich jednocześnie bez instalowania dodatkowej karty graficznej.
 
 
 
Kondensatory typu Solid

ASRock wykorzystał stałe kondensatory na tej płycie głównej. Dzięki nim, płyta główna działa stabilniej i posiada dłuższą żywotność.
 
 
 
A-Tuning

A-Tuning to wielofunkcyjne oprogramowanie ASRocka z nowym interfejsem, większą ilością nowych funkcji oraz zwiększoną użytecznością. Zawiera ono aplikacje XFast RAM, System Browser, Live Update, Tech Service i wiele innych!
 
 
 
Gigabit LAN

Ta płyta główna ASRock wykorzystuje chip Realtek gigabit LAN, abyś mógł korzystać z ekstremalnie szybkiego połączenia internetowego.
 
 
USB Key

W świecie gdzie czas to pieniądz, nie powinniśmy tracić cennego czasu na codzienne wpisywanie loginów i haseł przy włączaniu systemu. Dlaczego w ogóle powinniśmy zapamiętywać te długie hasła? Nikt nie ma na to czasu! Wystarczy podłączyć USB Key a twój komputer zaloguje się do Windows® automatycznie!
 
 
Restart to UEFI

Technologia Fast Boot działa na tyle szybko, że uruchomienie UEFI podczas POST jest niemożliwe. Z tego też powodu ASRock stworzył technologię Restart to UEFI, która pozwala na uruchomienie UEFI automatycznie przy uruchamianiu się komputera. Funkcja została stworzona dla tych, którzy stale muszą uruchamiać UEFI.
 
 
ASRock OMG (Online Management Guard)

Ogranicz i kontroluj czas spędzany przez twoje dzieci w internecie. ASRock OMG (Online Management Guard) pozwala ograniczyć dostęp do sieci w określonych godzinach. Administrator może ustawiać początkowe i końcowe godziny dostępu do internetu przez innych użytkowników.
 
 
UEFI Tech Service

Skontaktuj się z pomocą techniczną ASRocka wysyłając prośbę o pomoc z poziomu UEFI, jeśli tylko doświadczysz problemu ze swoim komputerem osobistym. Użytkownicy mogą wybrać rodzaj problemu, z którym się spotkali, opisać go szczegółowo, a następnie opcjonalnie dodać obraz lub plik log dla naszego zespołu wsparcia technicznego.
 
 
Funkcja osuszania

Wilgoć potrafi zniszczyć większość elektroniki, dlatego lepiej pozostawiać swój komputer suchym. Teraz użytkownicy mogą ustrzec się przed uszkodzeniami płyty głównej z powodu wilgoci uruchamiając Dehumidifier. Kiedy jest aktywny, komputer automatycznie zacznie osuszać sprzęt po wejściu w stan S4/S5.
 
 
 
 
Łatwa instalacja sterowników

Dla tych, którzy nie posiadają napędu optycznego by móc zainstalować sterowniki z płyty CD, stworzyliśmy narzędzie Easy Driver Installer, które pozwala z poziomu UEFI zainstalować na dysku USB sterownik dla LAN, a następnie pobrać i zainstalować inne potrzebne sterowniki bezpośrednio przez internet. Nie potrzeba już w ogóle płyty CD ani napędu optycznego!
 
 
Jeżeli przeglądarka internetowa Internet Explorer pracuje wolno bez wyraźnej przyczyny, wynika to zazwyczaj ze złego zarządzania ruchem w sieci. ASRock implementuje w swoich płytach głównych narzędzie do jego poprawy. Technologia XFast LAN skutecznie kontroluje aplikacje wymagające dostępu do Internetu, kreując miłe i wydajne środowisko pracy. Narzędzie to pozwala użytkownikowi cieszyć się większym transferem danych, usprawnioną wielowątkowością i innymi – wszystko to bez absorbowania Twojej uwagi.
 
 
Niniejsza płyta główna obsługuje HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface), który jest standardem umożliwiającym przesyłanie nieskompresowanych danych wideo przy jednoczesnym dostarczaniu wielokanałowego dźwięku za pomocą jednego kabla. Dane wideo i audio przekazywane przez interfejs HDMI™ są cyfrowe bez konwersji na sygnał analogowy, dlatego dostarcza on najlepszą jakość zdjęć i najbardziej realistyczne dźwięki.