Specyfikacja techniczna

Produkt

ID
5938596
Nazwa
Procesor AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)
Kategoria
Procesory
Producent
AMD
EAN
0730143309899

Cena

Cena brutto
1729.00

Gwarancja

Okres gwarancji
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta

Informacje podstawowe

Linia
Ryzen 7
Wersja opakowania
BOX
Załączone chłodzenie
Tak

Dane techniczne

Typ gniazda
Socket AM4
Liczba rdzeni
8
Liczba wątków
16
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]
3.9
Częstotliwość maksymalna Turbo [GHz]
4.5
Zintegrowany układ graficzny
Nie posiada
Odblokowany mnożnik
Tak
Architektura [bit]
64
Proces technologiczny [nm]
7
Mikroarchitektura procesora
Zen 2
TDP [W]
105

Pamięć

Pamięć podręczna L1
8 x 32 KB (D)
8 x 32 KB (I)
Pamięć podręczna L2
4 MB
Pamięć podręczna L3
32 MB

Wyposażenie

Załączone wyposażenie
Chłodzenie Wraith Prism

Opis produktu

Najnowsze procesory AMD Ryzen 7

Trzecia generacja układów Ryzen 7 wspiera najnowszym chipset AMD X570 i gwarantuje jeszcze wyższą wydajność, która pozwoli Ci stworzyć maszynę do wszystkiego! Do gier, kreatywnej pracy, projektowania i wielu innych czynności.

Nowoczesne chłodzenie

Wraz z lepszymi osiągami, nadchodzi jeszcze sprawniejszy system chłodzenia, oparty na wentylatorze AMD Wraith, podświetlanej chłodnicy i Socketcie AM4. Przygotowany został on dla osób, dla których ważna jest wydajna i cicha praca komputera. Konstrukcja wentylatorów zapewnia nie tylko efektywne odprowadzanie ciepła, ale również bardzo cichą, stabilną pracę na każdym poziomie obciążenia.

Najnowszy chipset

Procesory AMD Ryzen 7 trzeciej generacji mogą korzystać z nowoczesnego Chipsetu AMD X570, który jako pierwszy w historii obsługuje interfejs PCIe 4. Zapewnia on jeszcze szybsze i stabilniejsze działanie dzięki doskonałej przepustowości pamięci. Za sprawą obsługi zestawów z dwoma jednostkami GPU, technologii AMD SoreMi oraz systemu kontroli taktowania, X570 to idealna platforma dla overclockerów i najbardziej wymagających użytkowników.

Procesory pod kontrolą

Narzędzie AMD Ryzen Master Utility oddaje Ci kontrolę nad pracą zamontowanego układu CPU. Możesz dostosowywać jego taktowanie i inne parametry w taki sposób, aby spełnił on wszystkiego stawiane przez Ciebie wymagania.

Jeszcze szybsze działanie dysku twardego!

Chcesz przyspieszyć pracę dysku SSD lub HDD? Nowe procesory AMD Ryzen 7 Ci to umożliwią! Dzięki technologii AMD StoreMI, system operacyjny i gry uruchamiają się ponad dwa razy szybciej!

Architektura Zen

Trzecia generacja procesor AMD Ryzen 7 stanowi kolejny krok w rozwoju układów CPU. Nowe technologie wykorzystane podczas jego opracowywania gwarantują szybsze i stabilniejsze działanie w każdych warunkach.